news paper icon

ארכיון חדשות: בטקס לזכר

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא בטקס לזכר

ביידן בטקס לזכר חללי ארה"ב: "אמפתיה – הדלק של הדמוקרטיה"

נשיא ארה"ב עמד נרגש בטקס ביום הזיכרון לחיילים שנפלו, וקרא לכבד את מורשתם בהגנה על ערכי הדמוקרטיה, שלדבריו נמצאים כעת בסכנה בעולם כולו. הוא שלף את הכרטיס שהוא נושא עמו תמיד ובו מספר הקורבנות העדכני באפגניסטן ובעיראק – 7,036: "הם חיו עבור הדמוקרטיה, הם מתו עבורה"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

נתניהו נגד שר החוץ הצרפתי שהזהיר מאפרטהייד: "לא נסבול הטפות מוסר"

בטקס לזכר חללי אלטלנה התייחס ראש הממשלה להתבטאויות אנטי-ישראליות ואנטישמיות ברחבי העולם ודחה את הביקורת על המבצע בעזה. "נצטרך להשקיע מאמצים כדי להשיב את מרקם החיים בין יהודים וערבים"

[ ynet.co.il ] מדיני,

נתניהו בטקס לזכר רבין: "יש הסתה מפורשת לרצח כלפיי"

במלאות 25 שנה להירצחו של ראש הממשלה ושר הביטחון, קיימה מליאת הכנסת ישיבה מיוחדת. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "יש הסתה מפורשת לרצח כלפי ראש הממשלה ובני ביתו חדשות לבקרים ואיש כמעט אינו פוצה פה". יו"ר האופוזיציה לפיד: "ישראל נמצאת באחד הרגעים הקשים שלה. ההסתה חזרה בידי אותם אנשים. הפילוג, השסע, הכול כאן"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

ארדן: "לחזק את הפיקוח והבקרה על המשטרה"

בטקס לזכר נספי אסון הכרמל קרוא השר לביטחון הפנים לחזק את סמכויות משרדו: "דבר הכרחי, המשטרה תישאר גוף עצמאי". על מינוי מפכ"ל ונציב שב"ס קבועים: "בממשלת מעבר ארוכה יש קשיים"

[ ynet.co.il ] כללי,

ריבלין בטקס לזכר רבין: "המחלוקות עדיין עמוקות"

בנאומו בטקס הפותח את יום הזיכרון לראש הממשלה יצחק רבין הזהיר ריבלין: "האם רצח של אדם על רקע דעותיו, או פעילותו האידיאולוגית יכול לקרות בישראל גם היום? אינני יודע". דליה רבין התייחסה לתאוריות הקונספירציה לגבי הרצח: "יש מי שמטפח את העשבים השוטים בקריצת עין"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

הרמטכ"ל על המצב הביטחוני: "נגיב בעוצמה לכל פגיעה בישראל"

בטקס לזכר חללי הצנחנים התייחס רא"ל אביב כוכבי לראשונה למצב הביטחוני על רקע הדיווחים על הסלמה אפשרית בצפון מצד איראן: "אנו פוקחים שבע עיניים, מקיימים הערכות מצב על בסיס יומי ומקבלים החלטות מקצועיות ואחראיות"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הרמטכ"ל: "לא נאפשר לפתח טילים מדויקים בלבנון"

בטקס לזכר חללי חטיבת כפיר, אמר רב-אלוף אביב כוכבי כי "החודש האחרון היה רצוף באירועים מבצעיים בכל הגזרות, ובזירה הצפונית במיוחד". לדבריו, צה"ל זיהה ניסיון לרכש ולפיתוח של טילים מדויקים על אדמת לבנון

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

אביו של סלומון טקה: "התוצאה ברורה וכואבת - השוטר ייצא זכאי"

כ-500 בני אדם השתתפו בטקס לזכר הצעיר שנורה למוות על ידי קצין משטרה. בעוד חקירת מח"ש נמשכת, הביע האב את אכזבתו: "אנו דורשים גוף חיצוני שיבדוק מה קרה, המדינה תרעד מכמה הגזענות נמצאת בכל מקום בממסד". קייס בכיר: "הקהילה הגיעה מיוזמתה, אף אחד לא הביא אותנו"

[ ynet.co.il ] כללי,

ריבלין קרא לאחדות: "השיח המפלג הורס כל חלקה טובה". נתניהו: "אחים אנחנו"

יממה אחרי העימות, נאמו הנשיא ורה"מ בטקס לזכר חללי אלטלנה. ריבלין: "אסור לתת לשיח המפלג להמשיך ולהרוס, אין כמו רה"מ לדעת זאת". נתניהו: "ההיסטוריה שוכתבה בידי מי שראו עצמם כמנצחים, בזכות הממשלה שלנו פועלה של המשפחה הלוחמת מקבל מקום ראוי"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

הנשיא ריבלין בטקס זיכרון: "יהודים ולא יהודים זה לצד זה במארבים ובשוחות"

בטקס לזכר חללי צה"ל שמקום קבורתם לא נודע, ציין הנשיא את אחדות החיילים מכל קצוות הדת והפוליטיקה בשעת לחימה. ראש הממשלה נתניהו: "משקיעים משאבים רבים באיתור פיסות מידע, גם במדינות זרות, בימים אלה ממש"

[ ynet.co.il ] מדיני,

סינוואר נופף באקדח שלדבריו נלקח מחייל צה"ל: "אל תנסו אותנו שוב"

מנהיג חמאס ברצועה התגרה בישראל בטקס לזכר ההרוגים בתקרית בחאן יונס בתחילת השבוע. "הפעם הצלחתם לצאת עם הרוגים ופצועים, בפעם הבאה נשחרר את אסירינו ועוד יישארו בידינו חיילים", הכריז

[ haaretz.co.il ] רצועת עזה,

סינוואר: "חשבתם שנמכור את עצמנו עבור סולר ודולרים? המטח הבא - על ת"א"

מנהיג חמאס בעזה השתתף בטקס לזכר ההרוגים בתקרית עם צה"ל בתחילת השבוע, ושלף אקדח שלדבריו שייך לאחד הלוחמים הישראלים. "מוחמד דף ביקש למסור שהמטח הראשון על ת"א יפתיע את ישראל. נתניהו ושר הביטחון הבא צריכים לדעת: עזה תוביל אתכם למוות", איים סינוואר

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...