news paper icon

ארכיון חדשות: בני נוער

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא בני נוער

כך הופכים יישובי הדרום לחממת הסייבר של ישראל

מעצמת ההייטק תנדוד דרומה? ברקע המעבר המתוכנן של בסיסי המודיעין לנגב, נרשם גידול של מאות אחוזים בתלמידים מהדרום שבוחרים במסלולי לימוד טכנולוגיים. בני נוער מספרים: "עד היום לא שמעתי על מישהו מדימונה שהתגייס ל-8200, אבל עכשיו זה לגמרי ריאלי"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

עדיין אין פתרון לתוכניות החינוך המשלים: "התלמידים יסבלו"

אלפי בני נוער בסיכון, עולים חדשים ומיישובי הפריפריה, עלולים לא לפתוח את שנת הלימודים בשל אי העברת תקציב המדינה. באמצעות עתירה לבג"ץ והפגנות בתל אביב הם מנסים למצוא פתרון: "המצוקה גוברת"

[ ynet.co.il ]

"להוריד את העול מההורים": בני הנוער שעובדים כדי לעזור בפרנסת המשפחה

בזמן שחבריהם מבלים בים, במסיבות ובטיולים - בני נוער רבים נאלצים לעבוד כדי לסייע בפרנסת משפחותיהם שנקלעו למצוקה כלכלית בשל משבר הקורונה. כמה מהם מספרים על הקשיים בבית ועל המוטיבציה להביא כסף להורים למרות הוויתורים שהם עושים. "הם תמכו בנו כל החיים, עכשיו תורנו"

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

הילדים שייפגעו מהיעדר התקציב: "אף אחד לא יילחם בשבילם"

עשרות נערים שנמצאים בכלא אופק עדיין לא יודעים ששנת הלימודים בסכנה בשל פיטורי המורים מפרויקט היל"ה. גם התוכניות שמסייעות לילדים ממשפחות קשות יום ולבני נוער שעלו לארץ והידרדרו לרחוב עלולות להישאר ללא משאבים: "מפחדים מהשנה הבאה"

[ ynet.co.il ]

עלייה מדאיגה: יותר ויותר מתבגרים ובני נוער סובלים מבעיות לחץ דם

משחק אקראי במכשיר הביתי של אימה שינה את חייה של אנסטסיה: מילדה פעילה ובריאה לילדה המוגדרת כחולת יתר-לחץ דם ונוטלת תרופות. "הרוצח השקט" קיים גם בקרב ילדים ובני נוער - והוא קטלני: "הבעיה הזו סובלת מאי-התייחסות בקהילה"

[ ynet.co.il ]

טיפולי המרה ייאסרו בחוק? העדויות הקשות: "עדיף למות"

ערן הרגיש שהוא "מת מבפנים" וניסה להתאבד, שני נאלצה להכאיב לעצמה, ונדב התבקש לצום ימים שלמים. הצעת החוק של מרצ לאיסור טיפולי המרה תובא לקריאה טרומית בכנסת, ובכחול לבן שוקלים להיעדר כדי לא להצביע נגד. הורוביץ: "מהות ה'טיפול' היא התעללות בבני נוער להט"בים". אלו עדויות ה"מטופלים"

[ ynet.co.il ]

"צרח שהוא לא נושם": נער מת אחרי שרותק בכוח לרצפה

קורנליוס פרדריקס בן ה-16 מת יומיים אחרי שרותק בכוח לרצפה במתקן לבני נוער במישיגן. בתיעוד חדש ממצלמות אבטחה נראים לפחות שבעה אנשי צוות אוחזים בו במשך 12 דקות, חלקם יושבים עליו. שלושה עובדים פוטרו ומואשמים בהריגה. "עובדים סיפרו על תרבות של הפחדה והתעללות במתקן"

[ ynet.co.il ]

בחשאיות, בלב היער – ובלי לשמור על ההנחיות: בני נוער חוגגים את נשפי הסיום

למרות האיסור הגורף שהטילו משרד הבריאות ומשרד החינוך, תלמידים רבים חגגו במסיבות חשאיות שארגנו בעצמם, ללא כל הקפדה על ההנחיות. "אנשים שתו מאותם בקבוקי אלכוהול ולא שמרו על ריחוק", סיפרה אחת המשתתפות

[ ynet.co.il ]

המגפה השקופה: זינוק במספר הנערים שנדחקו לרחוב, לסמים ולאלכוהול

דו"ח עמותת עלם מצביע על עלייה חדה בניסיונות ההתאבדות, הפרעות האכילה והבדידות הקשה שחווים בני נוער בסיכון במהלך משבר הקורונה. 43% מהצעירים דיווחו על חרדה, דיכאון ומשברים נפשיים בהיקפים גדולים פי ארבעה מ-2019

[ ynet.co.il ] כללי,

בני נוער בטיק-טוק אחראים למבוכת טראמפ?

בקמפיין טראמפ ציפו שהאולם שבו התקיימה עצרת ראשונה מתחילת הקורונה יהיה מלא עד אפס מקום. הצוות טען שיותר ממיליון הזמינו כרטיסים, אך בפועל כיסאות רבים היו ריקים. צעירים ברשת טוענים שהזמינו כרטיסים בתור מתיחה כדי להביך את הנשיא: "עבדו עליכם". הקמפיין מכחיש

[ ynet.co.il ]

ניסיון לסיכול הסיפוח: שַבָּת אוהלים עם ילדים ליד כפרים פלסטיניים

התרסה נגד תוכנית טראמפ ואפשרות של הקמת מדינה פלסטינית: משפחות ועשרות בני נוער הקימו אוהלים בשטח B בגזרת רמאללה - והעבירו בהם את יום המנוחה. המארגנים: "מדובר באזור שבכוונתו להקים בו יישוב חדש"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

נתוני הימים האחרונים: כ-40% מהחולים החדשים הם ילדים

בחודש האחרון עלה בעקביות חלקם של ילדים ובני נוער בקרב הנדבקים החדשים. דו"ח חדש קובע כי 855 מתוך 2,090 החולים שאובחנו בסוף אפריל הם ילדים. בבית שמש ובמודיעין עילית עומד שיעור הילדים מקרב החולים החדשים על כ-50%. רק תשעה ממאות הילדים אושפזו, רובם במצב קל

[ ynet.co.il ]

מחיר הקורונה: 500% עלייה במקרי אלימות במשפחה כלפי בני נוער

נתוני מוקד הסיוע אונליין לאנשים במצוקה נפשית: עלייה בדיווחים על אלימות משפחתית בקרב בני ובנות 18-20, ועלייה של 80% בתחושת הבדידות בקרב ילדים בגילאי 10-13. "יש להפעיל מערך סיוע נפשי לכלל האוכלוסיה, כדי שלא נאלץ לצפות באובדן חיים"

[ ynet.co.il ] חדשות,

"שאלתי איפה אמא, והסוהרת אמרה לי: תביטי בארובות"

בגיל 92 מגדי לא שוכחת את הצעקות, לא את ההשפלה והעירום - ובעיקר לא את הרגע הבודד שבו אמא שלה נעלמה לה על הרציף באושוויץ. שנים אחר כך היא חוזרת ומספרת את סיפורה לבני נוער, חיה שוב את אותם הרגעים: "לא נפרדתי מאמא שלי. לא קיבלתי ממנה את החיבוק האחרון, את המבט, משהו - שתהיה לי צידה לחיים"

[ ynet.co.il ] עיון,

"אני עוד חיה": השיר של אווה

אווה פיקובה הייתה ילדה בגטו טרזין שנרצחה באושוויץ. מחייה הקצרים לא נותר כמעט דבר פרט לעדות מטלטלת שכתבה ליד חלון ביתה - שיר שכתבה על מגפת הטיפוס בגטו ונקרא "הפחד" - עכשיו הוא הפך לקליפ בהשתתפות בני נוער ברחבי העולם. צפו

[ ynet.co.il ]

הספרייה הלאומית נותנת תעסוקה לבני נוער

מכתבים מלפני 70 שנה, הסודות מאחורי ויקיפדיה ותחרות כתיבה. הספרייה הלאומית מצטרפת למאבק בשעמום בתקופת הקורונה - ומציעה פעילות חינמית לבני נוער, דרך המחשב

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...