news paper icon

ארכיון חדשות: בנימוקי

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא בנימוקי

קצין בכיר: "צה"ל מתקשה למנות קצינים קרביים במילואים - ומתפשר"

קצין תותחנים ראשי ניסה ללא הצלחה למנוע את שלילת דרגת הקצונה מרס"ן קרבי שהשתמש בקנאביס, עונש שמונע ממנו לשרת כקצין במילואים. בנימוקיו חשף קושי מערכתי: "יש לנו פער של קצינים רבים מאוד במיל', על רקע מוטיבציה נמוכה. יש הבדל תהומי בקוד המצופה במיל' מחיילים בסדיר"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

תוך כדי האירוע בעפולה: העליון פסל את אישור ההפרדה

שופטי העליון קבעו כי השופט שאישר אירוע בהפרדה בין גברים לנשים, עאטף עילבוני, חרג מסמכותו - ופסק דינו מבוטל. ש"ס: "בנימוקי פרוצדורה העליון מחה במחי יד הישג משפטי חשוב". ח"כ אבידר מישראל ביתנו: "דרעי שמח מוקדם מדי"

[ ynet.co.il ]

נימוקי השופט לצו ההרחקה: "ברק כהן הטריד את אבנר נתניהו ויצר סצינה"

בנימוקים להחלטה להוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת כתב השופט כי הפעיל החברתי "פגע באופן ברור וחמור בפרטיות" בנו של ראש הממשלה. לצד זאת הבהיר כי "נבחרי ציבור יידרשו לרף גבוה יותר" והזכיר דרכי מחאה שונות: "בעולם מטיחים עוגות קצפת בפניהם של פוליטיקאים"

[ ynet.co.il ]

רופאה עם שיתוק מוחין תדליק משואה: "הוכיחה את התגברות הרוח"

ד"ר הודיה אוליאל נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות ה-71. "החלום שלי ללמוד רפואה דרש המון מאמץ. אני מאוד מקווה שזה ייתן תקווה לאחרים", אמרה אוליאל, שמתחילה התמחות בביה"ח קפלן. בנימוקי ההחלטה צוין כי היא "מייצגת בסיפורה את השאיפה לשילוב אנשים עם מוגבלות"

[ ynet.co.il ] כללי,

נדחה הערעור של אלאור אזריה לקבלת רישיון נשק: "חשש למסוכנות"

אזריה טען בערעורו כי הורשע בדין צבאי ואין ללמוד מכך שהוא מסוכן. המשטרה טענה בנימוקי הדחייה: "החזקת כלי ירייה על ידו מהווה סכנה לשלום הציבור". לפני כשלושה חודשים נדחתה בקשתו לקבלת רישיון נשק

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

הסופר זוכה הנובל ו"ס נייפול מת בגיל 85

וידיאדר סורג'פרסאד נייפול, הסופר הבריטי ממוצא טרינידדי, זכה בשנת 2001 בפרס נובל לספרות. בנימוקי הפרס נכתב שהוא "מאלץ אותנו להתבונן בנוכחותן של היסטוריות מודחקות"

[ haaretz.co.il ]

אובר: מצדיקים את ההחלטה לא לחדש לנו את רישיון הפעילות בלונדון

בשימוע שנערך בערעור שהגישה אובר על אי-חידוש הרישיון שלה בבירת בריטניה בנימוקי בטיחות, אמרו נציגי החברה כי חל בה שינוי מהותי מאז ■ השימוע צפוי להימשך כמה ימים, ובסופו יוחלט אם אובר תחזור לפעול בלונדון ובאיזו מתכונת

[ themarker.com ] אובר,

פרס מפעל חיים יוענק לרבקה מיכאלי

השחקנית, המגישה והשדרנית שתחגוג החודש יום הולדת 80, תקבל פרס על מפעל חיים בטקס פרסי התיאטרון, שייערך ב-25 במאי בהבימה בתל אביב. "פרפורמרית אהובה ללא גבול", נכתב בנימוקי השופטים

[ haaretz.co.il ] תיאטרון,

טראמפ חוסם את עסקת הטכנולוגיה היקרה בהיסטוריה

נשא ארה"ב הורה על חסימת עסקת המיזוג בין ברודקום לקוואלקום - ב-117 מיליארד דולר, בנימוקים בטחוניים, אף כי ברודקום היא חברה סינגפורית ולא סינית ■ בכך מאותת טראמפ למשקיעים הזרים כי כל עסקה שעשויה להעניק יתרון לסין במגזרי טכנולוגיה מהותיים תידחה

[ themarker.com ] כלכלת ארה"ב,

בצל חשש מביקורת בינלאומית הממשלה בולמת סיפוח, אך מקדמת החלת חוקים על ההתנחלויות

הקואליציה אישרה החלת כמה חוקים מעבר לקו הירוק והובילה מהלכים לשיפור חיי המתנחלים. עם זאת, הצעות לביטול ההתנתקות או לסיפוח שטחים נדחו בנימוקים מדיניים. באופוזיציה מכנים זאת "סיפוח זוחל"

[ haaretz.co.il ]

"שיטות החקירה הובילו להודאת שווא": בית המשפט זיכה נאשם בטרור ותקף את שב"כ

בלי לערוך מסדר זיהוי, לבדוק את האליבי ולצפות בסרטי האבטחה - חוקרי שב"כ קבעו כי חליל נמרי השתתף בתכנון פיגוע במלון באילת. בנימוקים לזיכוי כתבו השופטים: "חשש מוחשי כי הנאשם בילה שנתיים במעצר על לא עוול בכפו"

[ haaretz.co.il ] שירות הביטחון הכללי (השב"כ),

הסופר חיים באר זכה בפרס עגנון

בנימוקי השופטים לפרס, שיינתן בהמשך החודש, נכתב כי "אין כיום סופרים רבים כמוהו, הניצבים מול ארון הספרים היהודי, שדלתותיו פתוחות בפניהם כפי שהיו פתוחות בפני עגנון"

[ haaretz.co.il ] ספרות,

לקראת מהפך הסדרה ביו"ש: מתווה מנדלבליט החדש

היועץ המשפטי לממשלה אמנם הסביר מדוע יש לפסול את "חוק ההסדרה" - אבל בנימוקיו מסתתר בסיס לשינוי דרמטי. הוא מסתמך על פסק דין של בג"ץ, שמאפשר להכשיר בתים בהתנחלויות שנבנו על קרקע פרטית - ואם כך יקרה ניתן יהיה להכשיר שכונות שלמות מעבר לקו הירוק

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...