news paper icon

ארכיון חדשות: בתי הספר

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא בתי הספר

ישראל בעקבות שבדיה? כך נראות ההשלכות של היעדר הגבלות

"המודל השבדי" להתמודדות עם מגפת הקורונה סומן ככישלון: העסקים ובתי הספר נשארו פתוחים, ולמרות ההמלצה לשמירה על ריחוק חברתי, במדינה מתו ל-5,400 בני אדם - יותר מכל מדינות סקנדינביה. רופא ישראלי בשבדיה מספר על המצב בריאיון לאולפן ynet

[ ynet.co.il ] חדשות,

3 מיליון נדבקים בארה"ב, טראמפ פרש רשמית מארגון הבריאות

יותר מ-60,000 נשאי קורונה אובחנו ביממה בארה"ב, בפלורידה המיטות בטיפול הנמרץ אוזלות. ד"ר פאוצ'י מזהיר: "המצב לא טוב, אנחנו עמוק בגל הראשון", טראמפ תקף אותו: "לא מסכים, הוא אומר הרבה דברים". ביידן: אם אנצח בבחירות אחזיר מיד את ארה"ב לארגון הבריאות העולמי. מלניה קוראת לפתוח את בתי הספר: "חשוב לילדים"

[ ynet.co.il ]

משרד החינוך לא נערך והתלמידים שבבידוד לא ניגשו לבגרות

אתמול הוחלט כי התלמידים שבבידוד יוכלו לגשת לבגרויות בכיתה נפרדת, אך בחלק מבתי הספר לא הספיקו להיערך ובמקביל המועד החלופי בוטל. כעת על התלמידים לגשת למועדי החורף - וחלקם כבר יהיו אז בצה"ל. "נצטרך להשקיע המון כסף וזמן שלא בטוח יהיו לנו"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

ח"כים שעברו חרם בילדות יזמו דיון: "עדיין נושאים את הטראומה"

ועדת החינוך של הכנסת דנה בחרמות בבתי הספר, ובמענה הלקוי של משרד החינוך לכך. "ילדים שעברו חרם הם פצצה נפשית מתקתקת", הזהירה פסיכולוגית. ח"כ מאי גולן: "יזמתי הצעת חוק עם יריב לוין מתוך טראומה שעברנו"

[ ynet.co.il ]

ראשי ערים על בלגן החופש הגדול: "תוהו ובוהו, אין הנחיות"

בריאיון לאולפן ynet ראשי הערים של ראשון לציון וקריית אונו תיארו את הקשיים בפתיחת "בתי הספר של החופש הגדול", שהוקדמה ברגע האחרון ל-1 ביולי: "מתקשרים לכל מורה, גננת וסייעת, יש קושי גדול במציאת עובדים". הם מתחו ביקורת על הממשלה: "לא מקנה ביטחון, אין מדיניות ברורה"

[ ynet.co.il ]

חופש גדול, בלבול ענק: בתיה"ס לא ערוכים, סייעות וגננות רוצות תוספת שכר

מחלקות החינוך מבקשות לדחות בחמישה ימים את פתיחת "בתי הספר של החופש הגדול" שברגע האחרון הוקדמה בשבועיים, גננות דורשות שכר ביולי ומסרבות לעבוד באוגוסט, וסייעות מבקשות תשלום נוסף. וגם, קייטנות פרטיות טוענות כי לא פורסם מתווה להפעלתן: "תעשייה שלמה תפשוט רגל"

[ ynet.co.il ]

בבתי החולים, בצה"ל, בבתי הספר: נמשך הזינוק בנדבקים

מספר חולי הקורונה המאושפזים בבתי החולים ממשיך לטפס, ועלה ב-53% תוך 4 ימים בלבד. בפרק זמן זה מספר הנדבקים בצה"ל עלה מ-25 ל-65 חיילים, כולל 27 בשני קורסים של מש"קיות ת"ש. גם מספר הנדבקים במערכת החינוך מזנק, וכך גם שיעור בדיקות הקורונה החיוביות

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

הכול על החופש הגדול: קייטנות בתי הספר יפעלו כמתוכנן?

מתי מסתיימת שנת הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים? באיזה תאריך נפתח בית הספר של החופש הגדול? והאם יש אישור לקיים קייטנות פרטיות? כל מה שאתם צריכים לדעת על החופש הגדול - שאלות ותשובות

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

שכונות בערערה ורהט יוכרזו כאזורים מוגבלים, מגבלות יוטלו גם על עג'מי ביפו

בשל התגברות התחלואה, הוחלט בהתייעצות בין רה"מ לשרים הבכירים כי במוקדי ההתפרצות יימנעו התקהלויות של יותר מעשרה בני אדם וייסגרו בתי הספר. אתמול אובחנו כמעט 300 איש, ברהט זינוק של 11.3% במאובחנים. הערב: דיון בקבינט הקורונה, מסתמן שאירועי התרבות יאושרו

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בייג'ינג מסתגרת מחדש: "מנסים לא לצאת"

בהתפרצות הקורונה בשוק המזון הענק בבירת סין זוהו כבר יותר מ-100 נדבקים, והרשויות הטילו הגבלות נרחבות: בתי הספר נסגרו מחדש, אירועי הבילוי והספורט נאסרו והיציאה מהעיר תתאפשר רק למי שנבדק ואובחן כשלילי לנגיף. התושבים חוששים, אך לא כולם: "המצב טוב יותר מחו"ל"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

נתונים מטרידים: הסכנה ההולכת וגוברת לחיי הילדים ליד בית הספר

12% מההורים דיברו בטלפון כשהורידו את ילדיהם בבתי הספר, 20% מהילדים הורדו באופן לא בטוח מהרכב אל מרכז הכביש ולא אל המדרכה. אלו רק חלק מהנתונים שעלו מתצפית שביצעו מתנדבי אור ירוק ב-64 מוסדות חינוך ב-40 רשויות. סמנכ"ל אור ירוק: אין תשתית מתאימה ומפרצי עצירה

[ ynet.co.il ] כללי,

משרד החינוך מסרב לחשוף את "נוסחת הבגרויות". מנהלים: "ניאלץ להוריד ציונים"

בשל משבר הקורונה והשבתת בתי הספר, הודיע משרד החינוך על צעדים שיקלו על התלמידים הנבחנים בבגרות. אלא שמורים ומנהלים טוענים כי במשרד מסרבים לחשוף את הנוסחה שלפיה ייבדקו הציונים. מורים ומנהלים הביעו זעם על המהלך וכינו אותו "אבסורד": "זו פגיעה ישירה בתלמידים"

[ ynet.co.il ]

פרסום מכוון או טעות אנוש? משרד החינוך פרסם כי שנת הלימודים תסתיים ב-19 ביוני

הורים רבים נדהמו לגלות כי בפורטל הייעודי באתר המשרד נכתב כי שנת הלימודים בבתי הספר העל-יסודיים לא תוארך, ואילו תלמידי הכיתות הנמוכות ילמדו עד 13 ביולי. כעבור זמן קצר, התאריכים נמחקו. משרד החינוך: "המידע היה שגוי"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

תלמידים והורים זועמים: "הנחיות משרד החינוך מבלבלות"

לאחר שמנכ"ל משרד החינוך הכריז כי אין חובת הגעה לבתי הספר בשל הקורונה, חוזר שנשלח מהמשרד למנהלי בתי ספר קובע כי כלל התלמידים מחויבים להגיע לכיתות. עוד צוין כי אי עמידה בנהלים ישליך ישירות על הציונים. מספר התלמידים והמורים שנדבקו בקורונה עלה ל-418

[ ynet.co.il ]

הערכת מצב במשרד החינוך: אין שינוי בהנחיות, יוקם חמ"ל "1 בספטמבר"

352 תלמידים ועובדי הוראה כבר נדבקו בקורונה ו-130 מוסדות חינוך נסגרו - ושר החינוך הורה להמשיך להפעיל את בתי הספר והגנים אם לא נמצא בהם חולה קורונה. הרשויות והמנהלים יוכלו לבחור אם ללמד מרחוק או פיזית בכיתות. מזכ"לית הסתדרות המורים: "לחזור לקפסולות ברשויות אדומות"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

טקס סיום בזום או בדרייב אין: בבתי הספר נערכים לסיום השנה בצל הקורונה

בתיכונים מארגנים טקסים שיצולמו ברובם מראש ושישודרו להורים בבית. התלמידים דחו את הנשפים שלהם ציפו, בתקווה שבינתיים יהיו הקלות במגבלות. מנהלת בית ספר: "לא מוותרים על חגיגת הסיום המרגשת"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

"ברוב המדינות לא נזדקק יותר לסגר"

מתוך חמ"ל הקורונה בארגון הבריאות העולמי, ד"ר דורית ניצן מסבירה איך לטפל בהתפרצות הנגיף בבתי הספר בארץ, אבל לא שותפה לביקורת על ניהול המשבר בישראל: "נעשתה אצלכם עבודה מדהימה". אחרי התמודדות עם המגפה באירופה החבולה, היא טוענת שאפשר להימנע מסגר בגל השני, אבל מזהירה: "אני מפחדת משאננות. אם מזהים את התחלואה אפילו שנייה מאוחר מדי ‑ השליטה אובדת"

[ ynet.co.il ]

עימות באולפן ynet: "פרופ' לס מסכן את בריאות הציבור בדבריו"

פרופ' יורם לס בראיון לאולפן ynet, מסביר למה אסור לסגור את בתי הספר ולמה הקורונה לא מסוכנת יותר משפעת. מנהלת היחידה לרפואה משולבת של קופת החולים כללית, ד"ר עינת מדר בתגובה: "אנחנו לא יודעים על הווירוס הזה מספיק"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...