news paper icon

ארכיון חדשות: בתי כנסת

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא בתי כנסת

"מתפללים בקרוואן קטן": המתנחלים מרוצים מתעדוף בתי הכנסת של כהנא

גבאים ביישובים ביהודה ושומרון הביעו שביעות רצון מהתעדוף שיעניק משרד הדתות להקמת בתי כנסת. "במקומות אחרים יש בתי כנסת מפוארים, אנחנו יותר מ-30 שנה בלי בית כנסת קבוע", סיפר גבאי מנופים שבשומרון. גם באפרת מרוצים: "רוצים להשלים את מבנה הקבע". מקוואות נשים נוספים ייבנו ביו"ש?

[ ynet.co.il ]

סערה בקבינט הקורונה: בתי כנסת הוחרגו מהתו הירוק

בהחלטה המקורית שלשום לא דובר על כך, ובמשאל טלפוני כעת הופתעו השרים מתקנה שמחריגה את בתי הכנסת מהתו הירוק: הוא יחול בהם רק אם יש 50 מתפללים ויותר, ולא בכל מספר נוכחים - כמו בשאר המקומות הסגורים. הסיבה: חשש מפגיעה בזכות יסוד. לפיד וליברמן התנגדו, אך התקנה אושרה ברוב דחוק

[ ynet.co.il ]

בן גביר: "שבתאי צריך להתפטר, מפכ"ל כושל שחכם על חברי כנסת"

יו"ר עוצמה יהודית תקף באולפן ynet את החלטת המפכ"ל שלא לאפשר לו לעלות להר הבית: "אין לו סמכות לעשות זאת. כששרפו בתי כנסת הוא אפילו לא הגיב". בן גביר הגיש עתירה לבג"ץ נגד ההחלטה, שלטענתו "פוגעת בדמוקרטיה הישראלית כולה". לדבריו, "אגיע היום לשער שכם - אך לא אתעמת עם שוטרים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

הפגנות נגד ישראל בגרמניה: "ימים של שנאת יהודים"

בכירים בגרמניה מגנים את המעשים האנטישמיים במהלך המחאה הפרו-פלסטינית. דגלי ישראל הוצתו, נזק נגרם לבתי כנסת והאבטחה במוסדות יהודיים תוגברה. "בימים אלה יש שנאה מתועבת נגד יהודים", אמר מזכ"ל המפלגה של מרקל. נשיא הבונדסטאג למהגרים המוסלמים שמפגינים: "תזכרו שהגעתם למדינה שיש לה אחריות מיוחדת לישראל"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

שיפור במצב החייל שהותקף ביפו, עשרות נעצרו הלילה בלוד

בית החולים איכילוב עדכן כי מצבו של החייל שסובל משברים בגולגולת מוגדר כעת בינוני. במקביל, תגבור הכוחות בערים המעורבות הוביל לירידה באלימות בערים המעורבות. בלוד, מוקד ההתפרעויות, נעצרו הלילה 43 מעורבים בתקיפת שוטרים ובהצתות בתי כנסת. אלמונים ניפצו שמשה של עסק עם בעלים ערבי בשכונת התקווה: "סתם מיותר, יהודים וערבים חברים"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

הפגנות מלוס אנג'לס עד קניה: "הציונים הציתו את האש"

נמשכים מפגני המחאה נגד ישראל ובעדה. בניו יורק הונפו דגלי הכחול לבן וכרזות "ישראל תחת מתקפה" – מול תומכי הפלסטינים שקראו "להציל את שייח ג'ראח". צעדה בקונסוליה בשיקגו, גז מדמיע בניירובי: "ישראל מדינת האפרטהייד האחרונה בעולם". עוד דיווחים על תקיפות אנטישמיות בגרמניה: מפגינים מול בתי כנסת, שורפים דגלי ישראל ואנדרטאות

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

"יש הרגשה שיוצאים ממיצר למרחב, מתעוררים משנה של כיווץ ומתחילים להתמתח"

בסן פרנסיסקו לא היו סגרים והגבלות תנועה - אבל גם לא היו לימודים ובתי כנסת. ודווקא כאן התגייסה הקהילה היהודית המקומית במלוא תפארתה להציל את המצב. לאחר שנה "מתישה ומעצבנת", משפחת פרסיקו-יחיאלי תחגוג את הסדר לראשונה עם חברים - "ונרגיש כאילו בדור הזה יצאנו ממצרים"

[ ynet.co.il ] מיוחד,

סגר פורים: מסיבות חשאיות וקריאות מגילה המוניות

למרות האכיפה המוגברת ואיום הקנסות, לא מעט קיימו מסיבות בבתים פרטיים - תוך ניצול החרגת החג מתקנות הרעש. ברחובות הותקפו שוטרים שפיזרו מסיבת טבע. עם תחפושות, בלי מסכות: התקהלויות גם בקריאת מגילת אסתר בבתי כנסת בירושלים ובביתר עילית

[ ynet.co.il ] כללי,

בתי הכנסת נפתחו: "לא מחוסנים? שיתפללו בקור"

בבתי כנסת רבים שררה התרגשות גדולה עם החלת "התו הירוק" על בתי התפילה. בחלקם העמידו גבאים מיוחדים שיבדקו תעודות מתחסן או החלמה, והשאירו את הלא-מחוסנים להתפלל בחוץ. בקהילות אחרות העדיפו להמשיך את התפילות בשטחים פתוחים, ליתר ביטחון: "זה המקום הכי מסוכן להדבקה"

[ ynet.co.il ] מסורת,

אושר סופית: אלה המקומות שייפתחו החל מיום ראשון, חלקם רק למתחסנים

ביישובים ירוקים, צהובים וכתומים עם שיעור התחסנות גבוה, תלמידי ה'-ו' וי"א-י"ב יורשו לחזור לבתי הספר. השרים אישרו סופית לפתוח את חנויות הרחוב, בתי כנסת ואטרקציות בשטח פתוח עבור מחזיקי התו הירוק של המתחסנים - ואיתם גם הבריכות ואירועי התרבות והספורט. כל הפרטים על ההקלות

[ ynet.co.il ] כללי,

המסחר ייפתח, המסעדות יחכו לחודש מרץ: "מה ההבדל בין בתי כנסת ובתי מלון לבין מסעדות?"

בתי הכנסת נפתחים למניין, בתי הספר חוזרים לפעילות, המסחר בקניונים מתחדש אבל המסעדות יחכו לפעימה השלישית שתגיע רק בחודש מרץ: התחושה בקרב המסעדנים היא שזה מעט מדי ומאוחר מדי, ורבים מהם יתקשו לפתוח ללא מענק התנעה וללא עובדים שמסרבים לוותר על החל"ת ולחזור לעבודה. על המתווה המסתמן אמרו הבוקר נציגי המסעדנים: "למודל כזה של 20 בפנים ו-50 בחוץ לא נסכים, ונשקול אם בכלל לפתוח את המסעדות"

[ ynet.co.il ] חדשות האוכל,

ניצחון לחרדים בניו יורק: העליון אסר הגבלות בבתי תפילה

השופטת של טראמפ הטתה את הכף: ברוב של 4-5 נאסר זמנית על מדינת ניו יורק להגביל התכנסויות בבתי כנסת וכנסיות, למרות ההתפשטות חסרת-התקדים של הקורונה ברחבי ארה"ב. "גם בזמן מגפה אסור לשכוח מהחוקה", כתבו השופטים. ארגונים חרדיים וקתוליים טענו לאפליה, המושל הסביר שחלק מהאורתודוקסים לא שמרו על ההנחיות

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

נשיא גרמניה באירוע לציון ליל הבדולח: "מתבייש שבתי כנסת צריכים אבטחה"

נשיאי גרמניה ואוסטריה השתתפו באירוע שנערך בבית נשיא המדינה לציון 82 שנה לליל הבדולח, שבו נרצחו עשרות יהודים, חנויות ובתי עסק יהודיים נהרסו ובתי כנסת רבים הוחרבו. נשיא גרמניה: "מתבייש שיהודים לא מרגישים בטוחים לחבוש כיפה ברחוב". הנשיא האוסטרי היכה על חטא: "אוסטרים רבים היו בין המבצעים, לעולם לא עוד"

[ ynet.co.il ] פוליטי מדיני,
עמוד הבא ...