news paper icon

ארכיון חדשות: הלך לעולמו בגיל

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הלך לעולמו בגיל

אחרון יתומי יאנוש קורצ'אק הלך לעולמו בגיל 98

יצחק בלפר התחנך בבית היתומים בוורשה, ועם הכיבוש הנאצי של פולין נמלט לרוסיה והתגייס לצבא האדום. כשחזר לעירו ההרוסה גילה שכל משפחתו נספתה, ושגם קורצ'אק ו"ילדיו" הובלו אל מותם במחנה ההשמדה טרבלינקה. את חייו ויצירתו כצייר ופסל הקדיש להנצחתו: "לבית היתומים קראנו 'בית' כי היה לנו כל כך טוב שם"

[ ynet.co.il ] כללי,

מחוות השגריר ברומניה: קדיש לזכר שורד "רכבת המוות" שנפטר מקורונה

דוד סרנגה התנדב לומר קדיש לזכר ינקו צוקרמן, שהלך לעולמו בגיל 98 ממחלת הקורונה. "עמד ברעב ועינויים אך הנגיף הכריע אותו", ספד. בהלוויה שלוותה במשמר כבוד מטעם הנשיא הרומני השתתפו שרים, שגרירים וראשי הקהילה היהודית: "איבדנו סמל"

[ ynet.co.il ] מדיני,

הבמאי מייקל אפטד הלך לעולמו בגיל 79

יוצר הסרטים הבריטי, שעקב במשך 56 שנה אחר תהליך התבגרותם של ילדים בני שבע למען סרטיו התיעודיים בסדרת "7 אפ", הלך לעולמו. במרוצת השנים, אפטד היה ידוע גם בבימוי הסרטים "העולם אינו מספיק" מסדרת ג'יימס בונד, והביוגרפיה המוזיקלית "בתו של כורה פחם"

[ ynet.co.il ]

השר לשעבר יהושע מצא הלך לעולמו בגיל 89

איש הלח"י, ממקימי המדינה והליכוד, שכיהן כשר בממשלות ישראל והיה סגן ראש העיר ירושלים, נפטר בביתו. "נשבע בשבועת עולם למען עם ישראל", ספד בנו אמיר. נתניהו, שמינה את מצא לשר הבריאות בכהונתו הראשונה כרה"מ: "פרלמנטר חרוץ, ירושלמי בלב ובנפש". הנשיא ריבלין: "מנהיג של מעשה ומחשבה"

[ ynet.co.il ] כללי,

פרידה מהמסתערב האגדי: יצחק שושן, "אבו סחייק", הלך לעולמו בגיל 96

גם היום – אחרי עשרות שנים – מרבית פעולותיו עדיין אסורות בפרסום. שושן, שהחל את דרכו הביטחונית בפלמ"ח כמסתערב שפעל בסוריה ובלבנון, היה מראשוני סיירת מטכ"ל ולוחם מוסד מוערך. בתו: "אפילו אנחנו לא יודעים את כל מעלליו"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

"אבי האטלס" פרופ' משה ברור הלך לעולמו בגיל 101

זוכה פרס ישראל, שהוציא אטלסים שנלמדו בארץ ובעולם, נפטר לפנות בוקר בביתו ברמת גן. "אבא לא הפסיק לעבוד עד לפני שבועיים, היה מעורב בקביעת גבולות ובין היתר היה בין אלו שקבעו את הגבול עם ירדן", סיפרה בתו ל-ynet, "הוא מצא נחת בעיקר בתחומי המדע ובעקבותיו כל האחים פנו לאקדמיה"

[ ynet.co.il ] כללי,

הכנר האגדי עברי גיטליס הלך לעולמו בגיל 98

גיטליס, שחי בצרפת מאז שנות ה-60 וניגן בכינור בתזמורות החשובות בעולם, ביניהן התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק וברלין ואף הקליט עם הרולינג סטונס וג'ון לנון, נפטר בפריז בגיל 98

[ ynet.co.il ]

גילה אלמגור בהלוויית יעקב אגמון: "חיבקנו אותך עד נשימתך האחרונה. אהובי, תודה על החיים שהענקת לי"

המפיק ומנהל התיאטרון יעקב אגמון, שהלך לעולמו בגיל 91, הובא למנוחות בבית העלמין בשפיים. אלמנתו גילה אלמגור ספדה לו: "ניסיתי בלילה לכתוב לך מכתב פרידה, ולא הצלחתי כי תקשרנו רק במכתבי אהבה". הנכדה סופי נפרדה בדמעות: "הלב שלי שבור ומדמם, והאדם שאהב אותי עזב אותי". גיא זו-ארץ ביצע שיר מתוך ההצגה "בוסתן ספרדי" שאגמון הפיק ואוהד חיטמן שר את "חשבתי שיהיה רומנטי"

[ ynet.co.il ]

"היו כאלה שפחדו שאכשל, וכאלה שפחדו שאצליח": פרק מהביוגרפיה של יעקב אגמון

הספר "רציניקן" מאת ירון פריד מבוסס על סדרת שיחות עם יעקב אגמון ומכריו, וחוזר לרגעי מפתח מחייו של ענק התיאטרון, שהלך לעולמו בגיל 91. קראו פרק בו הוא מספר על הרפתקאותיו בברודווי, על הרגע שבו הפסיק לעשן ועל מפגשיו עם שלונסקי ובוב דילן

[ ynet.co.il ]

גילה אלמגור נפרדת מיעקב אגמון: "דחיקת התרבות כאבה לו, העצב גמר אותו"

עולם התיאטרון הישראלי נפרד מיעקב אגמון, מגדולי המפיקים והמנהלים בישראל, שהלך לעולמו בגיל 91. אלמנתו, גילה אלמגור: "צר לי שכל השנה האחרונה מאז התפרצות הקורונה הוא היה עד לביזוי התרבות. לא אגיד שמת בגלל זה, אבל זה היה לו נורא קשה"

[ ynet.co.il ]

יעקב אגמון הלך לעולמו בגיל 91

המפיק ומנהל התיאטרון יעקב אגמון, חתן פרס מפעל חיים מטעם טקס פרסי התיאטרון הישראלי ובעלה של השחקנית גילה אלמגור, הלך לעולמו. לאורך השנים שימש כמנכ"ל תיאטרון הבימה והקאמרי, והקים את תיאטרון בית ליסין ואת פסטיבל תיאטרונטו

[ ynet.co.il ]

הסופר ג'ון לה קארה הלך לעולמו בגיל 89

הסופר הבריטי הנודע ועטור הפרסים ("החפרפרת", "המרגל שחזר מן הכפור") הלך לעולמו בגיל 89, בתום מאבק בדלקת ריאות. לה קארה נחשב לאחר מכותבי ספרי הריגול המצליחים בכל הזמנים

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...