news paper icon

ארכיון חדשות: המשנה למנכ

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא המשנה למנכ

בכיר במשרד הבריאות: "מספר הנפטרים והחולים קשה פחות גרוע ממה שחשבנו"

למרות העלייה במספר המאובחנים והנפטרים מסיבוכי הנגיף קורונה, אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו בריאיון לאולפן ynet כי התחלואה נמוכה מתרחיש הקיצון: "הצעדים מתחילים לתת את אותותיהם"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "לסגור גם חנויות מזון, לחלק מנות קרב לציבור"

פרופ' איתמר גרוטו התייחס להחרפת המגבלות על הציבור בשל התפשטות נגיף הקורונה: "אם המצב לא ישתפר עד אחרי פסח - נשקול את המשך הצעדים". בינתיים, לפי שעה לא ידוע מתי תתקיים ישיבת הממשלה המיוחדת שתאשר את הרחבת ההגבלות

[ ynet.co.il ]

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "מספר החולים מתאים לתחזיות האופטימיות"

פרופסור איתמר גרוטו התייחס באולפן ynet לעלייה במספר חולי הקורונה המאובחנים בישראל: "לפני סוף השבוע נדע אם הצעדים שלנו עשו את העבודה שלהם. לקראת השבוע הבא אולי נכפיל את מספר הבדיקות"

[ ynet.co.il ]

גרוטו: "התרחיש הגרוע ביותר הוא ש-20 אלף ישראלים ימותו מקורונה"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "סביר להניח שחלק מהנפטרים היו מתים ממחלות אחרות בכל מקרה". לדבריו יש לצמצם את הפאניקה: "אנשים עלולים למות מהפחד לא לצאת". המשרד הזמין חצי מיליון בדיקות דם כדי לגלות כמה חולים יש בישראל, וישיק אפליקציה לאיתור חולים

[ ynet.co.il ]

בכיר במשרד הבריאות: "לשים את הקשישים באנטרקטיקה זה לא הפתרון"

ברקע העלייה במספר החולים במצב קשה בקורונה, מזהיר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו כי החלת הסגר רק על קשישים עלולה להיות מסוכן: "גם אנשים צעירים מתים מהמחלה הזאת", אמר פרופ' גרוטו לאולפן ynet. על התנהלות משרד הביטחון: "אסור להיכנס למאבקי אגו"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בכיר במשרד הבריאות: "נתחיל לראות יותר חולים בטיפול נמרץ וגם מתים"

ברקע הזינוק במספר חולי הקורונה בישראל וההחמרה במצבם של כמה מהם, הביע המשנה למנכ"ל הבריאות פרופ' איתמר גרוטו שביעות רצון מהחלת תקנות החירום: "ככל שנעשה את הצעדים יותר טוב - ככה המספר יקטן", אמר פרופ' גרוטו לאולפן ynet. "לצערי נראה גם נפטרים"

[ ynet.co.il ]

נתניהו מגבה את המוסד אחרי ההסתייגות ממשרד הבריאות

המוסד הצליח להעביר לישראל 100 אלף ערכות בדיקה - אך ב-ynet אמר המשנה למנכ"ל משרד הבריאות גרוטו: "מה שהגיע זה לא בדיוק מה שחסר לנו". בתגובה נמסר מטעם רה"מ כי "הציוד נדרש וחיוני", ומנכ"ל משרד הבריאות עדכן: "ערכות חשובות ותקינות, תודה לראש המוסד"

[ ynet.co.il ] מדיני,

גרוטו: "בכל העולם חסר ציוד, בארה"ב משתמשים בקיסמי אוזניים"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות תקף באולפן ynet את הודעת שר הביטחון בנט כי משרדו יהיה אחראי לרכש הציוד מחו"ל: "אין צורך, שכל אחד יעשה מה שהוא טוב בו". הוא קרא לציבור שלא לקנות מסכות ברקע הטענות על מחסור במיגון לרופאים: "תשאירו אותן לצוותים הרפואיים"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

המוסד הביא 100 אלף בדיקות. גרוטו: "זה לא מה שחסר"

עקב המחסור הקריטי בערכות בדיקה, לקח המוסד על עצמו את הנושא - ובמבצע מורכב הצליח להביא הלילה לארץ 100 אלף ערכות. בקרוב הם צפויים להביא עוד מיליונים. עם זאת, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות מדגיש באולפן ynet: "לצערי, זה לא בדיוק מה שחסר לנו. חסרים לנו מטושים"

[ ynet.co.il ]

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "סביר שההנחיות יימשכו עד למאי ויוני"

בגלל מחסור במטושים (מקלוני לקיחת הדגימה), מתחם הבדיקות בגני יהושע בת"א לא ייפתח היום בניגוד לתכנון. פרופ' גרוטו הודה בריאיון לאולפן ynet: "ברור לנו שיש כאלה שפספסנו במערכת של הבדיקות". בתוך כך, השר ארדן הנחה את גופי הביטחון להיערך לאפשרות של מעבר להסגר מלא

[ ynet.co.il ]

אחרי הטעות של משרד הבריאות: מספר החולים עודכן ל-277

המשרד הודיע כי 22 חולים חדשים אובחנו במהלך היום, לאחר שבבוקר דווח על 255. המשנה למנכ"ל הבריאות: "מתכננים להטיל פיקוח מוגבר על אוכלוסייה מעל גיל 70 שנמצאת בסיכון. ייתכן שנבקש מאנשים לצאת פחות מהבית". ב-21:00: הצהרת נתניהו על ההנחיות החדשות

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

"בימים הקרובים רוב חולי הקורונה הקלים יבודדו בבית"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, אמר בריאיון לאולפן ynet שיותר ויותר חולי קורונה במצב קל יועברו לטיפול בבתים במקום בבתי חולים. "כבר בימים הקרובים רוב החולים הקלים יהיו בבידוד בבית"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

עקב התפרצות הקורונה: רופאים פלסטינים הגיעו ללמוד מתל השומר

לאחר שהוטל סגר על בית לחם שבה אובחנו עד כה 19 חולי קורונה, צוותי רפואה פלסטיניים הגיעו לישראל כדי ללמוד על ההתמודדות עם הנגיף. המשנה למנכ"ל שיבא: "הסברנו להם על האתגרים כדי שיבנו לעצמם מודל התמודדות מתאים". המנהל האזרחי: "אם יידרש, נספק סיוע מצד רופאים שלנו"

[ ynet.co.il ]

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "בהחלט ייתכן שנסגור בניין או חלק מיישוב בגלל הקורונה"

בריאיון לאולפן ynet מספר פרופ' איתמר גרוטו, הנמצא בבידוד בביתו לאחר ששב מיפן, כי למרות אחוזי ההחלמה הגבוהים מהנגיף הכוננות להתפרצות בישראל עוד בשיאה: "מתכוננים לגרוע ומקווים לטוב"

[ ynet.co.il ]

בדיקה, טיסה ישירה ובידוד: כך יתבצע פינוי הישראלים מספינת הקורונה

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו השוהה ביפן עדכן את הישראלים ב"דיימונד פרינסס" על הליך שחרורם שצפוי מחרתיים. עוד 99 נוסעים נדבקו ביממה האחרונה בספינה ומספרם עלה ליותר מ-450. יונתן לוי, שבת משפחתו נדבקה ומחכה לפינוי, אמר לאולפן ynet: "תטיסו אותם ותבודדו במדבר. אמריקה עשתה את זה עם 400 נוסעים. אנחנו כולה 15"

[ ynet.co.il ]

ישראלית על "ספינת הקורונה" ל-ynet: "היינו נאיביים, זו הודעה מטלטלת"

לאחר שנודע כי שלושה ישראלים ששהו על הספינה נדבקו בנגיף, ניקול בן דוד אמרה לאולפן ynet: "אמרנו שהבידוד לא נכון. אם אנשים נדבקים עכשיו זה אומר שהיו צריכים לפנות אותם לפני כן". המשנה למנכ"ל משרד הבריאות שנמצא בדרכו ליפן: "נוציא אותם הכי מהר שאפשר"

[ ynet.co.il ]

לנסוע או לא לנסוע לתאילנד? במשרד הבריאות הדעות חלוקות

לאחר שמשרד הבריאות הוציא אתמול אזהרה לנוסעים לתאילנד, סינגפור והונג קונג, מתראיין באולפן ynet פרופ' איתמר גרוטו המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, ואומר כי אין מניעה לנסוע. "המטרה שלנו היא שהנגיף לא יגיע לישראל"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...