news paper icon

ארכיון חדשות: המשפט

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא המשפט

אסטרטגיית "הכול חארטה"

הפטנט של נתניהו כולל עוד פייק ניוז, עוד זריעת שנאה והפיכת מערכת המשפט והפרקליטות לאויבי העם. מגפת הקורונה הוציאה את האוויר החם מהבלון | הטור שמתפרסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

[ ynet.co.il ]

"95 אחוז שדמיאניוק לא היה איוואן האיום"

פרשת דמיאניוק נותרה פצע פתוח בחברה הישראלית. שלושה עשורים אחרי, ההיסטוריון תמיר הוד יצא לחקור איך משפט הראווה הפך לפאדיחה ופגע באמינותם של ניצולי שואה ("הזיכוי ערער על עדותם של הניצולים"), ואיך נמחק מספרי הלימוד והשאיר אותנו עם יורם שפטל ("בתקופת המשפט הוא היה האיש הכי שנוא במדינה")

[ ynet.co.il ]

מאסר עולם לדוד חיים שרצח את גרושתו וקבר אותה בחצר הבית בתל מונד

חודש אחרי שהורשע ברצח גרושתו אופירה חיים לפני שנתיים גזר בית המשפט את עונשו של דוד חיים. נוסף למאסר העולם הוא נידון גם לשנתיים מאסר על מסירת ידיעה כוזבת ויפצה את שלוש בנותיו ב-258 אלף שקלים. חיים אמר לשופטים בשיחת וידאו מהכלא: "את האמת שלי אני יודע"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

הוארך מעצר החשודים בהתעללות בגן ברמלה: "אלימות שיטתית"

בית המשפט האריך בחמישה ימים את מעצר מנהלת הפעוטון, בן זוגה ושבע סייעות. נציג המשטרה אמר בדיון שהחוקרים עברו על 80% מהסרטונים שתיעדו את האלימות כלפי הילדים. השופטת: "אלימות שיטתית ומתמשכת"

[ ynet.co.il ]

תשעה חודשי עבודות שירות לאבי הזמרת שהורשע בעבירות מין בנערות

הפרקליטות דרשה ארבע שנים בכלא, אך בית המשפט גזר על אביה של עדי ביטי עבודות שירות ומאסר על תנאי למרות שהורשע בעבירות מין בנערות שצירף לקבוצת וואטסאפ שפתח. השופט: "כליאתו תפגע בו קשות". אביה של אחת הנערות: "עונש מחפיר ומביש. מערכת המשפט בגדה באמון הנפגעות"

[ ynet.co.il ]

אפליה נגד נתניהו? כך התייחסו להפגנות בבלפור במשך השנים

במהלך המחאה נגד הסכמי אוסלו, קבע בית המשפט העליון כי צריך להיות איזון בין הזכות להפגין ליד מעון רה"מ לבין הזכות לפרטיות של בני הבית והשכנים. נתניהו טען שבעבר הוטלו מגבלות מחמירות בהרבה: "אלו אותם רחובות ואותו המעון, מה נשתנה?". אלו ההפגנות הבולטות וההגבלות

[ ynet.co.il ]

פרשת דומא: רשויות הביטחון נגד עבודות שירות לאחד הנאשמים

בקרוב יגזור בית המשפט את דינם של שני הנאשמים בפיגוע שבו נרצחה משפחת דוואבשה - עמירם בן אוליאל שהורשע, והקטין שהודה במעורבות בתכנון. הפרקליטות דורשת 5.5 שנות מאסר בפועל לקטין, ורשויות הביטחון מתנגדות לאפשרות שהעונש יומר בעבודות שירות - "מחשש לפגיעה באדם"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

אישום: גרם ברשלנות למות זוגתו, בתה ובנם שעוד לא נולד

הטרגדיה המשפחתית מגיעה לבית המשפט: 10 חודשים אחרי שהרכב שבו נהג היה מעורב בתאונת דרכים בכביש 6, הואשם סרגיי צ'בוטרב בגרימת מותם ברשלנות של בתו החורגת ענת רוזנברג (13), בת זוגו אירנה דודינסקי ובנם שיוּלד לאחר פטירתה. לנאשם 10 הרשעות תעבורה קודמות

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

שוטרי מג"ב חשודים בשוד פלסטינים במעבר: "אמרו להוציא את מה שבכיס, לקחו 2,600 ש'"

בית המשפט האריך את מעצרם של שלושת השוטרים שלפי החשד שדדו ותקפו פלסטינים באחד המעברים בדרום. פלסטיני שהעיד: "אמרו לי להוריד את המכנסיים. כשהחזירו הבנתי שהכסף הלך". עורכי דינם: "שוטרים מוערכים ומצטיינים"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

הורי ילדי הגן ברמלה דורשים לפרסם את הסרטונים: "שיבינו איזה גיהינום עברו"

בבקשה לבית המשפט הסבירו: "כל הורה בישראל צריך לראות ולהיות מודע שגם לילד שלו זה עלול לקרות". אחת האמהות סיפרה כי צפתה בסרטון וכמעט התעלפה: "ראיתי זוועות, כל הגוף רעד והוצף בזיעה". המשטרה עצרה את בעלת הגן

[ ynet.co.il ]

הדיון בעניין יאיר נתניהו: תומכיו תקפו מילולית את אחד מהעותרים

בית המשפט התיר לבנו של ראש הממשלה שלא להתייצב לדיון בבקשה להוציא נגדו צו למניעת הטרדה מאיימת, אך הורה לו "להיות זמין בטלפון". נתניהו הבן חשף את פרטיהם של חלק ממובילי המחאה נגד אביו וקרא להגיע לבתיהם. עשרה מתומכיו חיכו מחוץ לבית המשפט וקיללו את פעיל "הדגלים השחורים"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

הקרב על הגג: השכנים נגד אולמרט

הדיירים בבניין מגוריו בת"א של ראש הממשלה לשעבר זועמים. דווקא בתקופת הקורונה פנו אולמרט ורעייתו לבית המשפט וביקשו להוציא צו מניעה שיאסור עליהם לקיים מפגשים חברתיים על הגג המשותף. השכנים הופתעו מהמהלך, וקבוצת הוואטסאפ סוערת: "זה ניסיון לגזילת הרכוש שלנו"

[ ynet.co.il ] כללי,
עמוד הבא ...