news paper icon

ארכיון חדשות: השבוי

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא השבוי

אוהל מחאה בת"א: "להתנות כסף לחמאס בהשבת הבנים"

פעילים למען השבת השבויים והנעדרים ברצועת עזה הקימו בכיכר הבימה אוהל מחאה, והציבו מיצג בדמות ארון קבורה שקוף עם אבן: "החללים שקופים". הם מחו על הכוונה להעביר כסף לחמאס: "כניעה לטרור. צריך לשנות את כלל המשחק"

[ ynet.co.il ] כללי,

מאות השתתפו בצעדה למען השבת השבויים והנעדרים

מאות בני אדם צעדו ברחובות ירושלים למען השבת השבויים והנעדרים שמוחזקים על-ידי חמאס ברצועת עזה. הם נשאו תיבות פלסטיק שקופות דמויות ארון קבורה. אחיו של הדר גולדין: "לממשלה אסור לחזור בידיים ריקות מהמו"מ עם חמאס"

[ ynet.co.il ] כללי,

משפחות גולדין ושאול עודכנו על מגעים עם חמאס להשבת הנעדרים והשבויים

המשפחות עודכנו בשבוע שעבר על ידי מתאם השבויים והנעדרים שמתקיימים מגעים עם חמאס. "קיימת הזדמנות להשיב את בננו הדר ואת אורון שאול ואת האזרחים מנגיסטו וא-סייד. להחמיץ את ההזדמנות זה חוסר אחריות לאומית", מסרה משפחת גולדין

[ ynet.co.il ]

מה עומד מאחורי האפשרות לעסקת שבויים חלקית עם חמאס

בימים האחרונים גברו הסיכויים להגיע לעסקה "הומניטרית" בעניין השבויים והנעדרים שבידי חמאס. בישראל אף מציינים לטובה את הגישה הפרגמטית של סינוואר. אלו הסיבות שבגללן חמאס רוצה עסקה, והן אינן כוללות סיוע רפואי בתמורה למידע

[ ynet.co.il ]

דיווח: התנאי של חמאס - שחרור 250 אסירים כ"צעד מקדים" בתמורה למידע

העיתון "אל-אחבאר" הלבנוני מדווח כי במגעים בין ארגון הטרור לישראל בנוגע לעסקת חילופי השבויים מעורב גם מתווך גרמני שלקח חלק בעסקת שליט. חמאס העביר לו 250 שמות של אסירים שאותם דורשים בארגון לשחרר עוד לפני תחילת הדיונים על העסקה

[ ynet.co.il ] מדיני,

אלפים בעצרת להשבת השבויים בעזה: "המנהיגות מתעסקת בעצמה"

אלפים הדרימו לבאר שבע לעצרת שארגנו משפחות הישראלים השבויים בידי חמאס. אחיו של אברה מנגיסטו: "אם היה בצבע אחר, המדינה הייתה מתהפכת". אביו: "ליכוד, רק ליכוד". שמחה גולדין: "לקחו אותנו שלוש פעמים לקלפי, ולא עשו דבר למען הדר, אורון ואברה"

[ ynet.co.il ] כללי,

סגן מנהיג חמאס: אין מתיחות עם מצרים, המו"מ על השבויים תקוע בגלל ישראל

בצל חידוש הפרחת בלוני הנפץ מהרצועה לעבר ישראל, חמאס מאותת שאין מתיחות עם המצרים - ומבחינתו הם המתווכים מול ישראל. יממה לפני הכנסת הכסף הקטארי הבהיר סגן מנהיג חמאס: "ישראל מסרבת לעסקת שבויים"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הדיונים בהסדרה עם חמאס נמשכים: "רוב הצעדים - אינטרס ישראלי"

בזמן שהמתווכים המצרים מכנים את המהלך "רגיעה" ולא "הסדרה", גורם מדיני בכיר אמר לאחר ישיבת הקבינט כי הדיונים לא עסקו בהקמת נמל ימי בעזה - וגם לא על השבויים והנעדרים ברצועה. הוריו של גולדין: "הקבינט מעדיף קרמבו ותות מעזה וממשיך להפקיר את הבנים בידי חמאס"

[ ynet.co.il ]

זהבה שאול על הסדרה עם חמאס: "הממשלה שכחה שיש שני חיילים בעזה"

יום לאחר שהקבינט קיבל סקירה על המגעים להסדרה מול חמאס, הביעה אמו של חלל צה"ל אורון שאול תרעומת על אי הכללת סוגיית השבויים והנעדרים בהליך: "מקומם אותי שלא קיבלנו מידע שאנחנו בתוך העסקה", אמרה זהבה שאול לאולפן ynet. החלקאים בעוטף ממתינים בקוצר רוח לעובדים מעזה

[ ynet.co.il ]

הקבינט אישר: יקוזזו 150 מיליון שקלים ממסי הרשות הפלסטינית למחבלים

עד כה קיזזה ישראל רק את המשכורות שהועברו לאסירים פלסטינים ובני משפחותיהם. הקבינט החל לדון גם בסוגיית ההסדרה ברקע התיווך המצרי בין ישראל לחמאס. ההסכם המתגבש לא כולל ככל הנראה פיתרון לסוגיית השבויים והנעדרים. משפחת גולדין: "בשביל שקט מזויף הקבינט ימכור את ערכי צה"ל"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

השבוי ששוחרר מהטליבאן אוהב את החוטפים

האוסטרלי טימות'י וויקס, שחזר הביתה אחרי 3 שנים, אומר שחלק מאנשי ארגון הטרור שהחזיקו בו באפגניסטן היו אנשים נחמדים מאוד: "אני לא שונא אותם בכלל, הם רק מילאו פקודות. כמה מהם היו מלאי חמלה וחביבים כל כך"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

גורמים בחמאס: חודשו המגעים להשגת הסדרה עם ישראל

ביומיים האחרונים חודשו המגעים בין חמאס למתווכים השונים בנוגע להסדרה עם ישראל. לפי דיווח ב"אל-אחבאר", שליח האו"ם למזרח התיכון ייפגש בימים הקרובים עם הנהגת חמאס וידון עמם על האפשרות להשגת הסדרה ארוכת טווח. גורם בכיר: "אין עדיין פריצת דרך בנושא השבויים והנעדרים"

[ ynet.co.il ]

בישראל מכחישים "פריצת דרך" לקראת עסקת שבויים

הודעה חריגה של מתאם השבויים והנעדרים, בעקבות דיווח ערבי שבו נטען על מגעים עם חמאס בקהיר על דיונים לעסקה להחזרת גופות אורון שאול והדר גולדין ושחרור אברה מנגיסטו והישאם א-סייד: "חרף הניסיונות מצידנו, חמאס מסרב לאמץ גישה שתאפשר התקדמות אמיתית בנושא"

[ ynet.co.il ] מדיני,
עמוד הבא ...