news paper icon

ארכיון חדשות: השופט אליקים

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא השופט אליקים

המשנה ליועץ המשפטי במתקפה נגד השרה שקד

בכנס שהוקדש לפרישתו של השופט אליקים רובינשטיין, התייחסה דינה זילבר למאמר שפרסמה שרת המשפטים: "את דרכי השלום החליפו מסילות לעבר המשילות. אך המצפנים הישנים מפעם עדיין מתעקשים להתיישר אל עבר כוכב הצפון"

[ ynet.co.il ]

"הלכת הירשזון" בוטלה: העליון הפך את הפסיקה שחוללה רעידת אדמה בעולם המסים

ב-2015 נקבע ברוב דעות בעליון כי ניתן במקרים המתאימים לקזז הפסדים חדשים כנגד רווחים משנים קודמות. כעת נקבע בדיון נוסף ברוב של שישה שופטים מול אחד כי הדבר לא יתאפשר. השופט אליקים רובינשטיין נותר בדעת מיעוט

[ themarker.com ] בית המשפט העליון,

בג"ץ מציע: השופט הפורש רובינשטיין יגשר במשבר הדסה

שופטי בג"ץ הדנים בעתירת הורי ילדים חולי סרטן לנוכח התפטרות הרופאים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית מציעים לצדדים "הליך גישור אינטנסיבי. המועמד המתאים לגשר זה השופט אליקים רובינשטיין, המשנה לנשיאה בדימוס". הצדדים ישובו וימסרו לבג"ץ את החלטתם. מנהל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין ספג קריאות גנאי מההורים: "מנוול, תתבייש"

[ ynet.co.il ]

תמיד חיפש את הפשרה: השופט אליקים רובינשטיין תולה את הגלימה

שופט בית המשפט העליון אליקים רובינשטיין יפרוש בשבוע הבא לגמלאות. ב-13 שנות כהונתו הספיק לפסול את הקווים הנפרדים באוטובוסים, לבטל את מתווה הגז ולעסוק בנושא גיור. אבל ההחלטות הקשות ביותר, לדבריו, היו בתיקי אימוץ. "תיקים אלה מדירים שינה מעינינו, הם אולי הקשים שבהכרעות השיפוטיות"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

7.5 שנות מאסר לעו"ד ישראלי שייצג אנשי חמאס: "יצר תקשורת עם חאלד משעל"

במשך שנתיים העביר עו"ד מוחמד עבאד מידע בין אסירים ביטחוניים שייצג לבין פעילי ארגון הטרור. השופט אליקים קבע: "המידע שהעביר היה פצצה מתקתקת". בנוסף למאסר חילטה המדינה מיליון שקל שנמצאו אצלו

[ ynet.co.il ]

בג"ץ נגד בית הדין הרבני: "להשיב אישה להיות עגונה? שומו שמיים"

בג"ץ דן בעתירתה של ח', שסיפורה נחשף ב-ynet, לאחר שבית הדין הרבני ביקש לדון מחדש בסוגיית כשרות הגט שקיבלה האישה מבעלה ששרוי בתרדמת. המשנה לנשיאת העליון, השופט אליקים רובינשטיין, מתח ביקורת: "התמונה לא נראית טובה"

[ ynet.co.il ]

השופט אליקים רובינשטיין: "לגיטימי למתוח ביקורת על בית המשפט"

רובינשטיין שנאם אתמול בטקס חלוקת תארים במרכז האקדמי לב אמר "מי שקורא בתקשורת הכרעה פוליטית ורוצה להכיר את העובדות כהוויתן - שלא יסתפק בתקשורת ויקרא את פסק הדין בעצמו במקרים רגישים"

[ themarker.com ] בית המשפט העליון,

מערכת המשפט נגד איילת שקד: "הלב דואב. אוי לאן שהגענו"

בכירי מערכת המשפט בהווה ובעבר לא נותרו אדישים למתקפה החריפה של שרת המשפטים נגד בג"ץ. "באין חוק אין ממשלה", הכריז נשיא העליון בדימוס אהרן ברק. "איומים לא ירתיעו אותנו", הבהיר השופט אליקים רובינשטיין. יצחק זמיר: "מעולם לא היה כדבר הזה"

[ ynet.co.il ]

המדינה כבר לא ממהרת? תידחה ההכרעה בעתירות נגד מתווה הגז

השופט אליקים רובינשטיין קבע כי בג"ץ ימתין עד ל-9 במארס כדי לקבל לידיו את תגובת המדינה לבקשה לתיקון פרוטוקול ■ "מפרוטוקול הדיון נעדרו טיעונים ואמירות מהותיים ביותר, שהינם בעלות חשיבות רבה להכרעה במחלוקת", נכתב בפניית התנועה לאיכות השלטון

[ themarker.com ] בג"ץ,

חברות הגז התנגדו - אך בג"ץ יתעמק בתשובה השלילית של המדינה

השופט אליקים רובינשטיין התיר לתנועה לאיכות השלטון להגיש תגובה על הודעת המדינה מיום ראשון, שלפיה לא תחזיר את המתווה לחקיקה בכנסת ■ ההכרעה בעתירות נגד המתווה תידחה בכמה ימים

[ themarker.com ] התנועה לאיכות השלטון,

פעילי מחאת הגז מתכננים "הפגנת אלפים" במוצ"ש לקראת הדיון בבג"ץ על מתווה הגז

המארגנים: המשטרה מערימה קשיים על קיום ההפגנה; פנתה בשאלה - "למה שלא תבטלו את ההפגנה?" ■ בשבוע הבא ידון הרכב שופטי בג"ץ, בראשות המשנה לנשיאה, השופט אליקים רובינשטיין, בעתירות שהוגשו נגד מתווה הגז

[ themarker.com ] בג"ץ,

ח"כ יוגב עונה לרובינשטיין: "שקד תאזן את מערכת המשפט"

ח"כ מוטי יוגב ממשיך בהתקפותיו נגד שופטי בית המשפט העליון. בתגובה לדבריו של השופט אליקים רובינשטיין, שקרא לפוליטיקאים "לא להוציא את תסכולם על בית המשפט", אמר יוגב: "בבחירת היועץ המשפטי ובוועדה למינוי שופטים, שקד תוביל את המערכת"

[ nrg.co.il ]

שופטת חדשה בעליון: "פסקי הדין מעידים עליה"

בטקס במעמד נשיא המדינה וראש הממשלה, הושבעה ענת ברון לשופטת בבית המשפט העליון. השופט אליקים רובינשטיין מונה כמשנה לנשיאה החדשה, מרים נאור. "איש מצפון רודף צדק"

[ nrg.co.il ]
עמוד הבא ...