news paper icon

ארכיון חדשות: התו הירוק

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא התו הירוק

ח"כ יברקן נגד מדיניות התו הירוק: "אנשים עוד יירצחו"; הורוביץ: "יצאת מדעתך?"

עימות קולני במליאה: חבר הכנסת מהליכוד הודיע כי הוא "קרוב ללמרוד" בהנחיות משרד הבריאות ואמר: "לא יכול להיות שלא-מחוסנים יהפכו למצורעים ויותר מסוכנים מהקורונה". שר הבריאות תקף אותו בחזרה: "תתבייש לך, חסר אחריות. אתה פוגע במי שאתה מנסה לעזור לו"

[ ynet.co.il ]

משה בר סימן טוב: "מספר המתים יכול היה להיות נמוך יותר בגל הזה"

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר אומר לאולפן ynet: "אם היינו נוקטים יותר מוקדם את הצעדים שבסוף ננקטו, כמו התו הירוק וההקפדה על כניסות לחללים סגורים - אני מעריך שמספר המתים יכול היה להיות נמוך גם בלי להגיע לסגר. צריך לחשוב איך אנחנו מתנהלים יותר טוב בגל הבא". ויש לו גם המלצות לשיפור ההיערכות במערכת החינוך

[ ynet.co.il ]

פרופ' אלי וקסמן על "הכיתה הירוקה": "היה עדיף להחליט רק בסוף הפיילוט"

החוקר ממכון ויצמן מסתייג מהתוכנית שנותנת לתלמידים פטור מבידוד בשעות הלימודים בלבד. "יש כאן סיכון", אמר לאולפן ynet. עם זאת, הוא מרשה לעצמו להיות אופטימי היום: "אנחנו רואים ירידה ברורה ומשמעותית בתחלואה. החיסונים והתו הירוק בלמו את התפשטות הגל הרביעי והביאו לצמצומו"

[ ynet.co.il ]

האבסורד בתקנות: רק 14 איש בחוץ במסעדה של 101 מ"ר - וללא הגבלה ב-100 מ"ר

ועדת החוקה אישרה את יישום התו הסגול במקום התו הירוק, בין היתר חללים פתוחים במסעדות ובבריכות, למרות שבדיון התגלה כי במסעדה שבה החלל בחוץ גדול מ-100 מ"ר תחול הגבלה של אדם אחד בכל 7 מ"ר - ובמסעדות קטנות יותר לא יהיו הגבלות. יו"ר איגוד המסעדות: "ההחלטה מנוגדת לסיכומים איתנו, זו איוולת"

[ ynet.co.il ]

קיש: "בנט מהמר על הבריאות כי אין לו גיבוי פוליטי"

חבר הכנסת מהליכוד הפנה אצבע מאשימה לממשלה שהתמקדה רק במבצע החיסונים ולא בצעדים שמרסנים את התחלואה: "הביאו להשתוללות מוחלטת של הפנדמיה". על העיכוב בהנפקת התו הירוק לישראלים רבים: "חייבים לעבוד עם ספקי משנה"

[ ynet.co.il ]

אכיפת התו הירוק החדש שוב נדחתה, התו יבוטל במסעדות בחוץ ובבריכות

קבינט הקורונה קבע כי בשל "הבעיות הטכניות", רק בעוד 11 יום תחל אכיפת סריקת הברקוד בתו החדש הכולל למעשה חובת חיסון שלישי. עד אז ניתן יהיה להציג "תעודת קורונה". מיום שני יבוטל התו הירוק במסעדות בחללים פתוחים ובבריכות שחייה מקורות, עוד לפני כן הוא יבוטל באטרקציות בחלל פתוח

[ ynet.co.il ]

חוקרת מאוניברסיטת חיפה: "אפשר להידבק בקורונה גם במקומות פתוחים"

פרופ' אורנה בראון-אפל טוענת שאסור להיכנס לשאננות. "יש אמנם ירידה בתחלואה, אבל שיעור המאומתים היומי הוא לא נמוך, וצריך לזכור את זה", היא אומרת לאולפן ynet. לדעתה, צריך להחיל את מדיניות התו הירוק גם במקומות צפופים באוויר הפתוח ואף לעטות בהם מסכות

[ ynet.co.il ]

פרופ' גליה רהב: "אי אפשר לקבוע שהגל נגמר. מוקדם להחליט על הקלות"

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא אומרת לאולפן ynet כי הופתעה לשמוע שגורמים מקצועיים ממליצים על הקלות במדיניות התו הירוק. "עכשיו חוזרים ללימודים, ואנחנו לא יודעים איך זה ישפיע, אז כדאי לחכות כמה שבועות", אמרה. לדבריה, יש ירידה במספר המאושפזים, אבל היחידות לטיפול נמרץ עדיין מלאות בחולי קורונה

[ ynet.co.il ]

המשנה ליועמ"ש: "לתו הירוק הישן אין תוקף משפטי, אין לאכוף ולהזהיר"

רז נזרי אמר בוועדת החוקה כי "התו הישן כבר לא תקף משפטית", והבהיר כי השוטרים הונחו לא לבצע אכיפה. לדבריו, אכיפת התו הירוק החדש תחל ביום חמישי. ד"ר אלרעי פרייס: "מודאגים מהחזרה ללימודים. אמרנו לקבינט הקורונה שאם לא נראה היפוך מגמה, נוכל לתת הקלות"

[ ynet.co.il ]

בלי הקלות, עם חובת סריקה: הצעת משרד הבריאות לא עלתה להצבעה בקבינט

למרות ההמלצה להקל על הכניסה לחדרי כושר, מסעדות, בריכות ומקומות נוספים, ראש הממשלה כלל לא העלה את ההצעה של משרד הבריאות להצבעה, והשרים הסתפקו באישור חובת סריקה של התו הירוק מיום שלישי, וכן החרגת מוזיאונים וספריות. יו"ר ועדת החוקה כבר הודיע: מחר נדון בהרחבת ההקלות

[ ynet.co.il ]

משרד הבריאות ממליץ לבטל חלקית את התו הירוק; בנט: "התחלנו לבלום את הדלתא"

קבינט הקורונה התכנס לדיון עם כניסתו של התו הירוק החדש לתוקף - ומשרד הבריאות הציג תמונה אופטימית של ירידה בתחלואה והציע לשנות את המדיניות בכניסה לשורת מקומות. רה"מ לשרים: "המשימה הקרובה והדחופה ביותר - לסיים כמה שיותר מהר עם הבידודים ההמוניים בבתי הספר"

[ ynet.co.il ]

בלגן עדכוני התו הירוק: "כמו מדינת עולם שלישי, זה סגר שקוף"

חרף ההבטחות של משרד הבריאות, מאות אלפים עדיין מתקשים להוריד מאתר הרמזור את התו שיאפשר להם כניסה לבתי עסק: "כמה קשה היה לצפות את זה מראש?". בעלי חדר כושר בירושלים: "לקוח עומד מולי, השיעור צריך להתחיל, אבל התו הירוק שלו לא עובר. זה קונפליקט"

[ ynet.co.il ]

פרויקטור הקורונה: "אתר רמזור כבר יחזור. תוך שבועיים - החלטה לגבי הכיתה הירוקה"

פרופ' סלמאן זרקא ציין באולפן ynet כי כ-650 אלף ישראלים כבר הצליחו לחדש את התו הירוק: "האתר לא קרס, יש האטה ואנחנו מטפלים בה. נתמוך בקבינט בסריקת הברקוד". הוא הביע אופטימיות לגבי התחלואה בקורונה, אך מודאג מהנתונים בחברה הערבית. על תחלואה קשה אצל ילדים: "אין מגמה כזאת"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...