news paper icon

ארכיון חדשות: חנויות הרחוב

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא חנויות הרחוב

שר הבריאות: לא להקלות. שר האוצר: לפתוח קניונים, לצד עוצר לילי

אין החלטות בדיון אצל נתניהו, גם לא בנושא חזרת תלמידים נוספים לבתי הספר: משרד הבריאות דרש להימנע מעוד הקלות, עקב מקדם ההדבקה הגבוה. שר האוצר אמר מנגד כי יש לפתוח את חנויות הרחוב והמסחר, והסכים להטלת עוצר מ-22 עד 5 לפנות בוקר. נתניהו תמך תחילה ברעיון, אבל החלטות לא התקבלו - והדיון יימשך מחר בקבינט הקורונה

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

כ-200 דו"חות ביומיים: עלייה בהפרות מאז פתיחת חנויות הרחוב

גורם במשטרה אמר ל-ynet כי הכוחות מזהים עלייה בכמות הפרות הגבלות המסחר ברחבי הארץ, עם שובן של החנויות לפעילות ביום ראשון האחרון. מדובר בעסקים שפעלו ללא אישור, אך גם בכאלה שפתחו על פי חוק אך לא מילאו אחר הנחיות המרחק ועטיית מסכה. "קוראים לציבור להישמע להנחיות שכן אי-קיומן משבש את המאמץ", נמסר

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

מרד בקואליציה: הליכוד נאלץ להחליף ח"כים כדי שמרכזי הקניות לא ייפתחו

באופן חריג הוחלפו שלושת חברי הכנסת הקבועים של הליכוד במהלך הדיון מחשש שיתמכו בהצעה לפתוח את החנויות במרכזי המסחר. שר הבריאות יולי אדלשטיין התקשר לח"כים בוועדת החוקה כדי לשכנע אותם שיש הבדל בין המרכזים לחנויות הרחוב

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

גמזו ל-ynet: "עזיבת גרוטו היא טלטלה, משרד הבריאות עובר אתגר מורכב"

פרויקטור הקורונה, שיסיים השבוע את תפקידו ויחזור לנהל את ביה"ח איכילוב, הכחיש בריאיון לאולפן ynet כי התפטרות המשנה למנכ"ל משרד הבריאות קשורה בעימותים פנימיים: "איש מוכשר וחרוץ שמחפש רגיעה". הוא שוב קרא לציבור להיבדק, סיפר על התייעצות משפטית שאולי תאפשר לחייב בכך את צוותי ההוראה, והודה: "היה נכון לפתוח את חנויות הרחוב"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

גם היום - תורים ארוכים במרכזי הקניות: "התקהלות היסטרית, אי אפשר לקנות ככה"

חנויות הרחוב נפתחו ולצידן בעלי עסקים רבים במרכזי הקניות, שם ההנחיות עדיין אוסרות במפורש לפתוח, החליטו למרוד בהנחיות ולפתוח על אף המגבלות. שירית, קונה במתחם ביג בקריות, סיפרה לאולפן ynet: "בגדים זה חיוני. זה שיש סגר לא אומר שהילדים לא גדלים"

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

ועדת הקורונה דנה בפתיחת המשק: "ההנחיות הלא ברורות יוצרות מלחמת אחים"

אתמול נפתחו חנויות הרחוב לראשונה מאז תחילת הסגר השני, אך ההנחיות השונות לבעלי החנויות הותירו בלבול רב. יו"ר הוועדה שאשא ביטון: "אנחנו מאבדים את הציבור". יו"ר ועד סוחרי מחנה יהודה: "אף אחד לא שומע אותנו"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

עלייה בשיעור החיוביים לקורונה, 112 נפטרו בשמונה ימים

241 בני אדם אובחנו מחצות עם הנגיף, ולראשונה זה שבועיים שיעור הבדיקות החיוביות גבוה מ-3%. עם פתיחת חנויות הרחוב וחידוש הלימודים בכיתות א'-ד', הנתונים המעודכנים שהוצגו לממשלה מעידים באופן ברור על העצירה בירידה בתחלואה

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

"אנשים נותרו בלי בגדים. שעה בתור בשביל נעליים". תורים ארוכים בפתיחת חנויות הרחוב

היציאה המדורגת מסגר החגים נמשכה הבוקר וישראלים רבים מיהרו כדי לקנות בגדי חורף וספורט, וגם סתם כדי להתאוורר. "לצאת החוצה זה כמו לקחת ויטמינים", אמרה ירושלמית בקניון ממילא. בעלי חנות תכשיטים בתל אביב: "אני מרגיש כאילו שוחררתי ממעצר". צעירה שעמדה שעה בתור בחוץ: "ההמתנה בלתי נסבלת. אחכה עוד כמה ימים"

[ ynet.co.il ] כללי,

פרופ' אדלר: "אין סיבה לסגור את תל-אביב כשעיר מרוחקת אדומה"

פתיחת חנויות הרחוב הבוקר מציבה אתגר לא פשוט כדי שלא נמצא עצמנו בסגר נוסיף מהר מאוד. פרופ' יהודה אדלר באולפן ynet: "מה שצריך הוא אכיפה מתאימה. הרשויות המקומיות צריכות להיות הפרויקטורים. זה מה שימנע חזרה לסגר שלישי"

[ ynet.co.il ] חדשות,

פרופ' ערן סגל: "לפתוח בערים ירוקות את מערכת החינוך במלואה"

ההקלות החדשות עשויות לשנות את מאזן המאומתים לרעה: מרכיב מודל חיזוי הקורונה של מכון ויצמן למדע, פרופ' ערן סגל, טוען בריאיון לאולפן ynet כי פתיחת חנויות הרחוב היום עשויה להעלות את התחלואה בישראל, אך מבהיר כי בערים ירוקות ניתן לפתוח את מערכת החינוך

[ ynet.co.il ] חדשות,

חנויות הרחוב נפתחו - ובעלי העסקים מזהירים: "לא נעמוד בסגר שלישי"

בעלי החנויות התרגשו מהפתיחה המחודשת הבוקר ("אנשים משוועים לנורמליות, לפעמים שמלה יכולה לחסוך כדור פרוזק"). אך לצד השמחה - מעיב גם החשש הכבד מפני תרחיש האימים של סגר שלישי: "זו הייתה תקופה קשה מאוד. נקווה שלא נגיע למצב הזה"

[ ynet.co.il ] חדשות בארץ,

הקמעונאים חוששים: יאלצו למכור בגדי חורף במחירי סוף עונה בשל הסגר

חנויות הרחוב נפתחו היום אך הקניונים עדיין סגורים וסחורת חורף בשווי מיליארדי שקלים תקועה בחנויות שפתיחתן מתעכבת. בעלי קסטרו-הודיס: "מי שלא חזק מספיק לא יוכל לקנות סחורה לקיץ - וימות"

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

בעלי חנויות הרחוב נושמים לרווחה, אך מפחדים מהסגר הבא: "לדאוג לפיצויים"

נשיא ארגוני העצמאיים בירך על החלטת הקבינט, אך צינן את ההתלהבות: "מדיניות הסגרים חייבת לעבור מהעולם". לפי ההחלטה, החנויות ייפתחו ברחבי הארץ, והוויכוח הוא על אופן הפתיחה בערים "אדומות". הסוחרים בשווקים ובמרכזי הקניות נותרו מתוסכלים: "יהיה מרד"

[ ynet.co.il ] כללי,

אדלשטיין על פתיחת החנויות: "אם נמשיך להשתולל יהיה גל שלישי"

אחרי שאזהרתו להימנע מפתיחת חנויות הרחוב ביום ראשון הקרוב מחשש לעלייה בתחלואה לא התקבלה, הסביר שר הבריאות בשיחה עם ynet מה לדעתו משמעויות המהלך: "אם נהיה במקדם הדבקה גבוה, אפשר להעריך שנגיע למצב של התפרצות ואז ההקלות הנוספות יידחו". מנגד, מומחית לאפידמיולוגיה אמרה: "זה לא יותר מסוכן משהייה בסופרמרקטים"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

גמזו הציע לבדוק במצלמות רחוב עטיית מסכות, נתניהו הנחה לבחון

הפרויקטור היוצא טען בדיון קבינט הקרונה כי הוא מזהה ירידה בעטיית מסכות והציע לשרים להשתמש בטכנולוגיית מעקב של מצלמות רחוב. נתניהו הורה לבחון את המהלך. במקביל, פרופ' גמזו והמל"ל ממליצים לאסור על ישראלים להיכנס לשטחי הרשות הפלסטינית. עוד בקבינט: הכרעה בסוגיית פתיחת חנויות הרחוב. שר האוצר כץ: "אני נאבק לאפשר פתיחה"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בעלי עסקים הבעירו צמיגים ומחו נגד נתניהו: "אנחנו דקה לפני אנרכיה"

מתוך תסכול וכאב על המשך סגירתן של חנויות הרחוב, הביעו עשרות סוחרים את מחאתם באזור התעשייה החדש בראשון לציון. "לאף אחד כבר לא אכפת מ-300 אלף עובדים", האשים מנכ"ל רשת התכשיטים מגנוליה. "רעיון הורדת המאומתים לצורך השמדת המשק בלתי הגיוני"

[ ynet.co.il ] כללי,
עמוד הבא ...