news paper icon

ארכיון חדשות: יפה בן דויד

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא יפה בן דויד

מהמושב בחבל לכיש - ועד להנהגת המורים: "לאישה יותר קשה בפריפריה, אין ספק"

היא גדלה במשפחה של עולים ממרוקו עם שבעה אחים ואחיות - וטיפסה עד לצמרת ארגון העובדים הגדול במדינה. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד מספרת בוועידת "הנשים של המדינה" על הדרך שעברה ומשיבה: האם פניה לפוליטיקה? צפו בריאיון

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

יפה בן דויד: "גננת זה לא בייביסיטר; לימודים בחופש? רק מבחירה"

מזכ"לית הסתדרות המורים מסרבת לאפשר את הארכת שנת הלימודים, ומבהירה באולפן ynet כי מבחינתה המתכונת בקיץ תישאר כבשנים עברו - קייטנה מסובסדת שרק המורים שירצו לעבוד בה יועסקו. על ניהול המשבר: "לא מזמינים אותנו לישיבות, גלנט מחכה להנחיות של משרד הבריאות"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

רן ארז: "תלמידים רבים לא יבואו ללמוד ביולי"

בריאיון לאולפן ynet העריך יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים כי יותר ממחצית מצוותי ההוראה יילמדו גם בחודש יולי, "כי הם רוצים", אך צפה כי בקרב התלמידים התמונה תהיה שונה - ורבים לא יגיעו לכיתות. על היעדרותה של יפה בן דויד מהצגת מתווה החינוך אתמול: "אנחנו לא מדברים, אני לא יודע. אולי היא רוצה להראות שהיא לא מאוד מושגת"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

נתניהו: "הלימודים יוארכו עד סוף יולי. תשלום למורים? עליי"

בשל שיבוש הלימודים בגלל הקורונה הודיע רה"מ שבתי הספר ימשיכו לפעול עד אמצע הקיץ: "זה מה שנדרש לילדי ישראל". גלנט: "נצמצם פערים'". עם זאת, התוכנית לא גובשה באופן סופי ועדיין לא תואמה עם הסתדרות המורים. יפה בן דויד: "שיפעילו את תוכנית בית הספר של הקיץ" - התוכנית שדומה לקייטנות ציבוריות

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

יפה בן דויד נגד מרד הרשויות: "חוששת מאנרכיה, אסור שנהיה במקום הזה"

מזכ"לית הסתדרות המורים יצאה לא פעם נגד הממשלה ("לא הזמינו לקבינט") אך מודה שמתקיים שיח בינה לבין צמרת משרד הבריאות. על ההחלטה בערים הגדולות להחזיר את הלימודים: "מעמידים את עובדי ההוראה במצב מביך ומסוכן". ומה היא חושבת שצריך לקחת מהקורונה? צפו בראיון בוועידת "האנשים של המדינה" של ynet ו"ידיעות אחרונות"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

שידור חי לאורך כל היום ב-ynet: ועידת "האנשים של המדינה"

הם ריגשו אותנו, תמכו בנו, הפתיעו אותנו, הצחיקו אותנו, נכנסו לנו ללב ואפשרו לנו לצלוח את שנת הקורונה המטלטלת. הנשיא ריבלין, שלמה ארצי, משה בר סימן טוב, רוני גמזו, נחמן אש, נועה קולר, אסף גרניט, יפה בן דויד, ראשי המפלגות ועוד רבים אחרים - בסדרה של שיחות פסגה, היום בוועידת "ידיעות אחרונות" ו-ynet המשודרת מבנייני האומה בירושלים

[ ynet.co.il ] כללי,

יו"ר ארגון המורים נגד המרד: "אם יקרה אסון?"; ראשי ערים עונים לו: "הכל זה ישראבלוף"

"זה חוסר אחריות משווע, לא אסכן אף מורה", אמר רן ארז על החלטת ראשי ערים לחדש לימודים בכיתות ז'-י' מיום רביעי. גם יו"ר הסתדרות המורים יפה בן דויד הביעה התנגדות, וכך גם ראש העיר רחובות, החברה בפורום ה-15: "חזרה בניגוד להחלטת הממשלה לא מקובלת". ראשי ערים שהשתתפו בפאנל באולפן ynet: "אנחנו במצב חירום ויש לנו מנדט לחינוך"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

מזכ"לית הסתדרות המורים: "מתווה החינוך הזוי, אי אפשר לפתוח"

יפה בן דויד תקפה באולפן ynet את המתווה המסתמן ולפיו בערים כתומות וצהובות תלמידים עד ד' וכן י"א-י"ב ילמדו בקפסולות ובאוויר הפתוח. "המתווה ההזוי ביותר שראינו. לימודים בחוץ - לא יהיו", אמרה ומתחה ביקורת על מקבלי ההחלטות: "מנותקים, פעם אחת לא הוזמנו לקבינט"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

הסתדרות המורים נגד אדלשטיין: "מסית נגד עובדי ההוראה, מחפש תירוצים"

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד תקפה את שר הבריאות שאמר כי רק 34% מעובדי ההוראה התחסנו, וטענה שהנתונים שבידיה מצביעים על אחוז גדול יותר. "ביקשתי להבין את מקור הנתונים; לא קיבלתי תשובה", אמרה. לשכת אדלשטיין: "משרד הבריאות לא עובד לפי סקרים אלא לפי 'תוצאות האמת'"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

המורים מזהירים: בלי חיסונים, נשבות מיום שלישי הבא

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד קראה לשרים להשבית את מערכת החינוך למשך עשרה ימים ובמהלכם לחסן את צוותי ההוראה: "אנחנו מחסנים חלק מהמורים בלילות כמו גנבים. מפקירים אותנו. אנחנו בסיכון כמו צוותי הרפואה". ועדת החינוך התכנסה לדיון

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

יפה בן דויד עונה לגלנט: "סכסוך העבודה לא יבוטל עד שכל המורים יחוסנו"

מזכ"לית הסתדרות המורים לא התרשמה מההבטחה של השר באולפן ynet לגבי תחילת מבצע החיסון של עובדי ההוראה בשבוע הבא: "מניסיון, ארצה לראות שזה מתבצע". על ההחלטה לקיים לימודים בכיתות ה'-י' בסגר: "עושים פופוליטיקה על חשבון ההוראה. אין ספק שזה מסכן"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

הוכרז סכסוך עבודה: "בלי חיסונים למורים - לא יהיו לימודים"

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד דרשה בוועדת החינוך "לחסן מיד" את המורים: "אנחנו בפחד אימים". מעט אחר כך היא הכריזה על סכסוך עבודה, מה שעלול להוביל להשבתה מ-12 בינואר. מנגד, פרופ' חזי לוי אמר באולפן ynet שאין כרגע די חיסונים: "אנחנו עוד לא שם"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

יפה בן דויד לוחצת לחסן מורים; הערכה: בתוך שבוע יחל מבצע החיסונים

בריאיון באולפן ynet אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים כי ההחלטה לאפשר פעילות חלקית של הגנים ובתי הספר בסגר שגויה: "אסור להתקהל ואת מערכת החינוך פותחים? חייבים לחסן את עובדי ההוראה מיד"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

ניצחון ליפה בן דויד: במקום לימודים, "בתי הספר של החגים" בחופשת חנוכה

יו"ר הסתדרות המורים שהתנגדה נחרצות ללימודים בבתי הספר היסודיים בחופשת חנוכה הובילה את משרדי החינוך והאוצר לגיבוש פתרון חלופי עם מרכז השלטון המקומי. תלמידי הגנים וכיתות א'-ב' ילמדו במשך חמישה ימים בחנוכה. זה מה שישלמו ההורים על כל יום פעילות

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

הקבינט הכריע על מתווה חידוש הלימודים; יפה בן דויד באולפן ynet: "יהיה בלגן גדול ביום ראשון"

בזמן שקבינט הקורונה החליט להחזיר לארבעה ימי לימודים את כיתות א'-ד', אמרה מזכ"לית הסתדרות המורים באולפן ynet: "איך עוד לא הפכו שולחן? זה הזוי. אנחנו הולכים לישון עם מתווה אחד וקמים עם אחר". על כוונת הרשויות לקיים לימודים 5 ימים בשבוע: "אנחנו כפופים למשרד החינוך"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

מזכ"לית הסתדרות המורים: "מערכת החינוך לא יכולה להיפתח ביום ראשון"

בריאיון לאולפן ynet מנתה יפה בן דויד את הסוגיות שטרם נפתרו לפני החזרת הגנים ואמרה כי כלל לא שותפה בהכנת מתווה החזרה: "המדינה מנותקת מהשטח". היא איימה בסכסוך עבודה ומתחה ביקורת חריפה על הממשלה: "תמיד מחליטים בדקה ה-99 החלטות לא ישימות בשטח"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,
עמוד הבא ...