news paper icon

ארכיון חדשות: לבג

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא לבג

התיכוניסטים שבים לבתי הספר: "רק שלא יהיה עוד סגר ונחזור לזום"

חזרת כיתות י'-י"ב תכלול בשלב הראשון רק יומיים של למידה פיזית בתיכונים, אבל הציפייה לפגוש את החברים ואפילו את המורים מקרוב בשיאה: "הקשר עם כולם חסר לנו, אני מקווה שהחזרה לבתי הספר תשפר את המצב הרגשי", אמר עומרי אפק - תלמיד י"א במקיף נשר. בקרב המורים נשמעת ביקורת על מתווה הקפסולות: "לא ניתן להכין את התלמידים לבגרות"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

פרקליטיו של מיקי גנור למנדלבליט: "להקים ועדת חקירה ממלכתית לפרשת הצוללות"

עורכי הדין הגישו מכתב ליועמ"ש ולשר הביטחון גנץ וטענו כי חלק מנותני התצהירים לבג"ץ היו עמו ב"קשר קדם עסקי". לדבריהם הוא שקל למנות ליועצו את יו"ר ועדת הבדיקה שהקים גנץ. לטענת גנור, משרד הביטחון הוא בעל אינטרס בעניין: "המשרד לא יכול לבחון את עצמו"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

היועמ"ש: להוציא צו שיחייב מינוי מפכ"ל קבוע

מנדלבליט הודיע שהוא תומך בעתירה שהוגשה לבג"ץ הדורשת למנות מפכ"ל קבוע, והבהיר כי יש לפעול לאיוש התפקיד במהירות האפשרית. "הסכמות או מחלוקות קואליציוניות לא יכולות לגבור על החובה לאייש משרות בכירות", כתב היועץ

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

היועמ"ש לבג"ץ: לחייב את הממשלה להסביר למה לא מונה מנכ"ל למשרד המשפטים

היועץ המשפטי לממשלה המליץ לבג"ץ להוציא צו על תנאי שיורה למדינה להסביר מדוע לא מונה מנכ"ל למשרד המשפטים. היועמ"ש הסביר: "הסכמות או מחלוקות בקואליציה לא גוברות על חובת הממשלה"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

מכירת סותביס של מוזיאון האיסלאם מגיעה לבג"ץ

אחרי שנודע כי מוזיאון האיסלאם יערוך בכל זאת מכירה מצומצמת של פריטים כדי לפצות את סותביס על ביטול המכירה הקודמת, עמותה השבה עתרה לבג"ץ כדי לעצור אותה. "לא ייתכן שמוזיאון מוכר ומתוקצב מכספי המדינה יתנהל כעסק פרטי של אדם כלשהו", נכתב בעתירה

[ ynet.co.il ]

הדרך שלנו מאייזנהאואר עד ביידן

מים רבים זרמו מהניסיונות הכושלים של בן גוריון להתקבל לביקור בוושינגטון ועד הכהונה הפרו-ישראלית של דונלד טראמפ בבית הלבן. באמצע גם היה ויכוח בין ביידן לבגין

[ ynet.co.il ]

צעירות עתרו לבג"ץ כדי להתמיין לסיירות בצה"ל, הדיון הסתיים ללא החלטה

ארבע צעירות המבקשות לעבור מיונים לסיירות עתרו לבג"ץ בבקשה לנמק את השיקולים המונעים מהן לעשות זאת. "צה"ל מחויב לשוויון ואי-אפליה על רקע מגדרי", נכתב. בקיץ הורה הרמטכ"ל להקים "צוות מקצועי" לבחינת הנושא. אחד מעורכי הדין: "זה מיותר". השופט מזוז: "ייתכן שהצבא היה צריך לפעול מהר ויעיל יותר, אבל לא ניתן לומר שלא צריך ועדה"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

ביג לבג"ץ: "ההבחנה בין חנויות רחוב למרכזי קניות פתוחים מפלה"

קבוצת הנדל"ן המניב הגישה עתירה לבג"ץ למתן צו על תנאי ובקשה לדיון דחוף בנושא פתיחת מתחמי הקניות הפתוחים • לטענתה, תקנות הקורונה התקבלו "בהליך חריג ותוך עקיפת הפיקוח הפרלמנטרי"

[ globes.co.il ] עבודה בימי קורונה,

נתניהו לבג"ץ: ליועמ"ש אין סמכות לקבוע את הסדר ניגוד העניינים שלי

פרקליטי רה"מ טוענים בתגובה לעתירה לבג"ץ כי רק מבקר המדינה מוסמך לקבוע את ניגודי העניינים שלו. "אין בסמכותו שבדין בכדי להכריז על רה"מ כמצוי בניגוד עניינים או לכבול אותו"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

מתווה הכותל הגיע לבג"ץ, חיות כעסה: "מדוע לא נעשה דבר?"

בג"ץ דן בעתירת הזרמים הרפורמיים ונשות הכותל, שדרשו ליישם את המתווה שסוכם לפני שנתיים: "התחזוקה מהווה סכנת נפשות". המדינה: "רה"מ תומך במתווה, אך היו בחירות וקורונה". השופט הנדל כעס על פרקליט שטען: "בג"ץ לא צריך להתערב בסוגיות פולחן"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

המדינה לבג"ץ: אין כוונה לפנות את חאן אל אחמר בחודשים הקרובים

שנתיים אחרי שנתניהו הודיע שהכפר הבדואי הסמוך למעלה אדומים יפונה תוך שבועות ספורים, המדינה ביקשה לדחות את ההריסה פעם נוספת כדי לגבש מתווה מוסכם. הפעם נטען כי ההתמודדות עם הקורונה אינה מאפשרת לממש את המהלך

[ ynet.co.il ] מדיני,

בעלי חנויות זועמים: "הצ'קים חוזרים, לא הייתי נותן לשרים לנהל קיוסק"

הצמרת הפוליטית עתידה לקיים היום דיון נוסף בנושא ההקלות על הסגר, אולם בינתיים עסקים רבים ממשיכים לחשוש לעתידם. בעל עסק לבגדי נשים לאולפן ynet: "תחמירו את התו הסגול אם אתם רוצים, רק תאפשרו לנו לפתוח". בעל חנות נוספת: "אנשים קורסים והמלאים מתים. עשו לי נזק שאני לא יודע להתמודד איתו"

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

בג"ץ נתן אור ירוק להריסת בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון

הרב שי אוחיון נרצח בפיגוע בפתח תקווה רק לפני חודשיים. משפחת המחבל עתרה לבג"ץ כדי למנוע את הריסת הבית אך השופטים הכריעו כי אין מקום להתערב בשיקול הדעת של המפקד הצבאי: "עם כל הקושי בדבר, הריסת הבית נועדה להניא מפגעים פוטנציאליים ממעשי טרור"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

בהסכמת המדינה: הושהה המעצר המנהלי של פעיל הג'יהאד האיסלאמי ששובת רעב

הפרקליטות הודיעה לבג"ץ כי היא כל עוד לא חל שינוי במצבו הרפואי של מאהר אל-אחרס שמאושפז בבית החולים קפלן, אין לה התנגדות להשהות את מעצרו המנהלי. לפיכך, המעצר המנהלי הופסק ואל-אחרס לא נמצא תחת אחריות שב"ס

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הייעוץ המשפטי של הכנסת קבע: ביטול ההצבעה על הצוללות כשר

בעקבות הסערה במליאה הודיעה מ"מ יועמ"ש הכנסת, עו"ד שגית אפיק, כי המהלך של יו"ר הכנסת היה תקין: "השר המקשר נכח במליאה". ח"כ זנדברג הודיעה: "נעתור לבג"ץ בבוקר". לפיד: "טירוף מערכות. פרשת הצוללות מפחידה את נתניהו". מחוץ לכנסת התקיימה הפגנה בעקבות האירועים

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,
עמוד הבא ...