news paper icon

ארכיון חדשות: לוושינגטון

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא לוושינגטון

הפגנות מוושינגטון עד טוקיו: "לשרוף את הגזענות"

המחאה על מותו של ג'ורג' פלויד מתרחבת: אלפי מפגינים כבר הגיעו לוושינגטון, להפגנה שצפויה להיות הגדולה בגל הנוכחי. רבבות מחו ברחבי העולם למרות הגבלות הקורונה. הפגנות באירופה, אסיה והמזרח התיכון על הגזענות והאלימות המשטרתית: "רוצים צדק, רוצים לנשום"

[ ynet.co.il ]

מפרים את העוצר בארה"ב, בינתיים בלי מהומות

ליל מחאה נוסף, כשהפעם ברוב המוקדים ההפגנות היו לא אלימות. אלפים מול הבית הלבן, טראמפ מעביר 1,600 חיילים לוושינגטון: "הם בכוננות מוגברת". תקרית המסוקים הצבאיים שחגו מעל מפגינים בלילה הקודם תיחקר. סקר: 64% מהאמריקנים תומכים במחאה, 55% לא שבעי רצון מהנשיא

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

מנהיג איראן לפלסטינים: פתחו בג'יהאד נגד ישראל וארה"ב

בנאום בטהרן, לרגל 41 שנה למהפכה האיסלאמית, כינה עלי חמינאי את תוכנית טראמפ "טיפשית ורשעית" ואמר כי המנהיגים הערבים שהגיעו לוושינגטון הם "בוגדנים וחדלי אישים". ארדואן: "המטרה של טראמפ - לתת לגיטימציה למדיניות חסרת הרחמים של ישראל"

[ ynet.co.il ]

"עסקת המאה": הפלסטינים הכריזו על יום זעם ומאיימים בפירוק הרשות

במחאה על פרסום תוכנית טראמפ, ובזמן שנתניהו וגנץ בדרכם לוושינגטון, מגיעה התגובה. לשכת אבו מאזן: "עסקת המאה לא תעבור ללא הסכמת העם הפלסטיני. נכשיל את הניסיון להביא לקצה של הסוגייה הפלסטינית". מנהיג חמאס הנייה: "מתנגדים לתוכנית. פלסטין אינה לקנייה או למכירה"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

"זילות השלום" או "הזדמנות אדירה": התגובות מימין ומשמאל לתוכנית טראמפ

במחנה השמאל טוענים ש"תוכנית השלום" של טראמפ היא מהלך פוליטי: "מי שרוצה הסכם מדיני צריך לדבר עם הצד השני, לא לנסוע לוושינגטון", אמר מנכ"ל "יוזמת ז'נבה". בימין מצפים שהתוכנית לא תכלול ויתור טריטוריאלי: "שלום עושים עם אויבים מובסים", טען מנכ"ל "אם תרצו"

[ ynet.co.il ]

קוריאנים נגד השפם של שגריר ארה"ב

בתקופה של מתיחות בין סיאול לטוקיו ולוושינגטון מזכיר השפם של הארי האריס לחלק מהדרום קוריאנים את שפמיהם של מנהיגי יפן הקולוניאליסטית. העובדה שאמו יפנית בטח לא עוזרת. מה השיב כשנשאל אם יסכים להתגלח?

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

טראמפ מאיים גם על עיראק: "נטיל סנקציות שהם לא ראו מעולם"

נשיא ארה"ב איים ב"פעולת תגמול גדולה" על איראן, כולל תקיפת אתרי מורשת, ואמר כי אם עיראק תגרש את הכוחות האמריקניים, היא תיאלץ לשלם לוושינגטון: "יש לנו בסיסים יקרים שם". גרמניה, צרפת ובריטניה: על איראן להימנע מפעולות אלימות ולכבד את הסכם הגרעין

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

צפון קוריאה: מו"מ גרעיני כבר לא על הפרק

עוד מסר מדאיג מפיונגיאנג, לקראת תום הדד ליין שהציבה לוושינגטון: השגריר באו"ם אמר שהשיחות המתמשכות עם ארה"ב "כבר לא נחוצות", ושמדובר "בתרגיל שנועד למשוך זמן" כדי לעזור לטראמפ בבחירות

[ ynet.co.il ]

מגן דוד ופסל חירות מתפורר ב"מאורת המרגלים" בטהרן

עם מוזיקת רוק וציורי קיר משפילים: איראן "תחגוג" מחר 40 שנה להסתערות על שגרירות ארה"ב בטהרן, שהביאה למשבר בני ערובה שנמשך 440 יום. מפקד משמרות המהפכה לעג לוושינגטון: "כבר לא ראשונה בשום דבר"

[ ynet.co.il ]

טראמפ: הכורדים נלחמו לצדנו, אבל קיבלו על זה כסף

הכוחות הכורדיים, שהיו לוושינגטון בעלי ברית נאמנים במאבק נגד דאעש, הביעו תדהמה מהחלטת הנשיא להסיג את חייליו מגבול סוריה-טורקיה ולאפשר לארדואן לצאת לפעולה נגדם: "ארה"ב תקעה סכין בגב". טראמפ: "די למלחמות המגוחכות. שהכורדים ימצאו פתרון עם רוסיה וטורקיה"

[ ynet.co.il ]

הנסיגה החלה: ארה"ב נוטשת את הכורדים מול טורקיה

חשש ממרחץ דמים של ארדואן נגד הכוחות הכורדיים שסייעו לוושינגטון לנצח את דאעש: טראמפ שוחח עם נשיא טורקיה בטלפון, והבית הלבן הודיע שהוא מפנה דרך לטורקים היוצאים למבצע בצפון סוריה. דאגה במערכת הביטחון האמריקנית מההשלכות: הנסיגה מהאזור נתפסת כבגידה בבעלי הברית

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

צפון קוריאה במסר מאיים: "נמשיך לפתח מערכות נשק"

קים ג'ונג און צפה בשיגורי הטילים הבליסטיים לעבר הים בלילה שבין רביעי לחמישי, וקרא לנשיא דרום קוריאה להפסיק את מה שהוא מכנה "פעולות אובדניות". בפיונגיאנג מודאגים מקיום התרגילים הצבאיים המשותפים בין סיאול לוושינגטון, ומרכישת הנשק של הדרום

[ ynet.co.il ]

נשיא ברזיל רוצה למנות את בנו לשגריר בארה"ב

יריביו של ז'איר בולסונרו זועמים על כוונתו לשלוח לוושינגטון את בנו אדוארדו. "הוא מדבר אנגלית, הילדים של טראמפ חברים שלו. זה לא נפוטיזם", אמר. השגריר המיועד: "למדתי בארה"ב, טיגנתי המבורגרים"

[ ynet.co.il ]

נסעו יותר מ-1,000 ק"מ בשביל לחגוג עם טראמפ: "אוהב את ארה"ב"

ג'ן ודברה הגיעו מארקנסו הרחוקה בשביל לציין את חגיגות העצמאות עם הנשיא שהביא טנקים לוושינגטון. סוזן ממדינת דלוור לא מסכימה לביקורת על ניכוס החגיגות לטובת הקמפיין: "פוליטיזציה? הוא הנשיא!"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,
עמוד הבא ...