news paper icon

ארכיון חדשות: לוחם מג

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא לוחם מג

בנט ביקש סליחה מהורי בראל: "הוא לא נרצח". אמו: "תתבייש, עוד ניפגש"

בריאיון ל-ynet התנצל פעמיים ראש הממשלה בפני משפחתו של לוחם מג"ב שנהרג בגבול עזה. "הוא לא נרצח, הוא נפל בקרב בעת מילוי תפקידו", אמר הערב - והאם שאמרה כי בראל נרצח הגיבה במילים קשות. הרמטכ"ל: "טעויות נעשו לאורך כל המלחמות"

[ ynet.co.il ]

בנט: "לא רואה היגיון בפגישה עם אבו מאזן. גנץ ביקש הרבה זמן אז אישרתי לו"

בריאיון מיוחד ל-ynet, מאשר רה"מ כי נבחן מתווה שימנע הרבה מבידודי הילדים, מסביר על מה הוא ושר הביטחון חלוקים באשר לפלסטינים ומספר שעם עבאס יש "עבודה טובה מאוד". הוא התנצל בפני משפחת לוחם מג"ב שנהרג ואמר כי הסלמה בעזה תימנע "אם חמאס יתאפס על עצמו". בעניין איראן עקץ את נתניהו: "הם לא מתרשמים מנאומים, רק מעשים יעצרו". צפו בריאיון המלא

[ ynet.co.il ]

איך ירו בו מטווח אפס? מפקד היחידה של בראל ז"ל עונה על השאלות הקשות

אז מה קרה שם, ביום שבו מחבל הצליח להתקרב לגבול עם עזה, ולירות בלוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי ז"ל? איך מאות פלסטינים בכלל הצליחו להגיע כל כך קרוב לגדר? מי היה צריך לתת את ההוראה לצלפים לצאת מעמדות חרכי הירי ולמה היא לא ניתנה? בפעם הראשונה, מפקד יחידת המסתערבים של מג"ב דרום, מספר על הקרב הדרמטי וחושף איך לפני חודש בלבד בראל חילץ בפעולה הרואית ישראלי שנחטף תמורת כופר של חצי מיליון שקל, וגם מגלה מה הוא חושב על קמפיין הלוחמים "שחררו לנו את הידיים"

[ ynet.co.il ]

בנט: "מנסים להשתמש בצה"ל לקידום מטרות פוליטיות ציניות"

בפתח ישיבת הממשלה התייחס רה"מ למתקפות על הצבא בעקבות נפילתו של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי: "מגבה את המפקדים והחיילים באופן מוחלט. יש מי שמנסים להשתמש בצבא ככלי שרת לקידום מטרות פוליטיות, זה פוגע בכושר העמידה שלנו וזה לא ראוי". גנץ: "זה הצבא שלנו, בטוב וברע"

[ ynet.co.il ]

ברקע הסערה: הרמטכ"ל הגיע לבקר את הוריו של בראל חדריה שמואלי

כשבועיים אחרי האירוע בגבול עזה - ויממה לאחר שאמר כי "יש לתת גיבוי לחיילים ומפקדים גם כשטעו" - הגיע רא"ל כוכבי לבית משפחתו של לוחם מג"ב שנהרג. בימים האחרונים ביקרו ההורים בחריפות את הוראות הפתיחה באש

[ ynet.co.il ]

התחקיר: הכוח היה צריך להיפרס אחרת. משפחת לוחם מג"ב: דרושה ועדת חקירה

למשפחתו של בראל חדריה שמואלי, שנהרג מירי מטווח אפס בגבול עזה, הוצגו ממצאי תחקיר צה"ל: הכוחות נערכו היטב, הוראות הפתיחה באש לא שונו - אבל מיקום הצלפים היה שגוי. לא יינקטו צעדים נגד קצינים מאוגדת עזה. המשפחה: "לא מקבלים את התחקיר ולא את השורה התחתונה - אף אחד לא ייתן את הדין". עיקרי התחקיר פורסמו ב"ידיעות אחרונות"

[ ynet.co.il ]

מלחמה על ערכי צה"ל

"הוראות הפתיחה באש חדות וברורות", אמר הרמטכ"ל, אבל כל לוחם בצה"ל יודע היטב כמה ההוראות מעורפלות. היום צפוי צה"ל להציג למשפחתו של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי ז"ל את תחקיר האירוע שבו נפל בנם, אבל אחרי הטיוח בתחקירים קודמים לא בטוח שבמשפחה יקבלו את הממצאים

[ ynet.co.il ]

חברתו של בראל שנהרג: "הייתה לנו אהבה לא רגילה, תמיד תחיה בלב שלי"

בפוסט מרגש באינסטגרם כתבה צליל פלטקוב על לוחם מג"ב שנהרג מירי בגבול עזה: "התאהבנו לפני שיצאנו לדייט ראשון. הפכת להיות מזר עבורי לכל העולם שלי. את השבוע האחרון העברתי בבית חולים איתך, ביום שני נתתי לך את החיבוק האחרון, הנשיקה האחרונה. מאמי, לעולם אוהב אותך"

[ ynet.co.il ]

אלפים בהלוויית הלוחם שנורה בגבול הרצועה, אמו: "אלחם את מלחמתך - ואנקום"

סמ"ר בראל חדריה שמואלי, לוחם מג"ב שמת מפצעיו אחרי שנורה בגבול רצועת עזה, הובא למנוחות. אמו תקפה את הממשלה ואת בנט: "שלחתם את הבן שלי עם אפס אפשרות לירות במחבל". אביו ספד לו: "הוא בגן עדן". חברתו: "נתת אהבה ללא תנאי". קרובי הלוחם ביקשו להרחיק מפגינים שקראו קריאות נגד המפכ"ל שבתאי, מפקד פיקוד הדרום והשר בר-לב

[ ynet.co.il ]

הרמטכ"ל אחרי מות לוחם מג"ב: "הפרות סדר וטרור ברצועה יובילו לתגובה חריפה - או למבצע"

בצל הפרות הסדר הליליות והפרחת בלוני התבערה מהרצועה, כוכבי הזהיר: "כבר עם סיום 'שומר החומות' התחלנו להיערך למערכה נוספת - ולא נהסס לצאת אליה". על התוספת לפנסיות למשרתי הקבע אמר: "מי שמבקש לצמצם את התגמול למשרתי הקבע - פוגע בצבא"

[ ynet.co.il ]

"האישיות שלו איחדה את כולם": קרוביו של בראל שנהרג בגבול הרצועה סופדים לו

שעות לפני הלווייתו של לוחם מג"ב בראל חדריה שמואלי שמת מפצעיו תשעה ימים אחרי שנורה בגבול רצועת עזה, התכנסו בני משפחתו וחבריו בבית החולים. "הוא הילד של כולם, הלב נקרע", אמרה בת דודתו סיגל. אחת מחברותיו: "הצחוק המדבק שלו עוד מהדהד לי בראש". מנהל התיכון שבו למד: "הוא היה ילד אדיר"

[ ynet.co.il ]

9 ימים אחרי הפציעה בגבול עזה: נקבע מותו של הלוחם בראל חדריה שמואלי

במשך יותר משבוע נאבקו הרופאים בביה"ח סורוקה על חייו של לוחם מג"ב שנפצע אנושות בראשו מירי מטווח אפס בעימותים בגבול הרצועה בשבת שעברה. היום עלו מאמציהם בתוהו והם נאלצו לקבוע את מותו. הוא הותיר אחריו זוג הורים, שתי אחיות ואח. בנט: "בראל נאבק עד הרגע האחרון, היה לוחם בחייו ובמותו"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...