news paper icon

ארכיון חדשות: מכלא גלבוע

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא מכלא גלבוע

"נערכנו לאירוע אלים": הלוחמים הופתעו מכניעת המחבלים בג'נין

טילי גיל, עשרות רחפנים, מל"טים ואמצעי תצפית: באוגדת איו"ש השתמשו חלקית בתחבולה שהטעתה את חמושי מחנה הפליטים, בשל המעצר המהיר ונטול ההתנגדות של שני המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע. סגן מפקד סיירת חרוב: "היו לנו לא מעט 'כמעטים' בשבועיים האחרונים"

[ ynet.co.il ]

"זביידי זחל כחצי שעה במנהרה והציע לברוח לג'נין, לחלק מהאחרים לא היה כוח"

לאחר שכל האסירים שנמלטו מכלא גלבוע נלכדו, הוארך מעצר זכריא זביידי, היחיד מהם שאינו חבר הג'יהאד האיסלאמי, וכן של יעקוב קאדרי. סנגורו, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר כי חלק מאלו שברחו עם זביידי סירבו להגיע לג'נין: "הם היו צריכים לעבור את הגלבוע וזה היה קשה"

[ ynet.co.il ]

המצוד הושלם בג'נין: שני המחבלים האחרונים שנמלטו מהכלא נתפסו בחיים

שני המחבלים שנמלטו לפני כשבועיים מכלא גלבוע, איהם קממג'י ומונאדל אינפיעאת, נתפסו בחלקה המזרחי של העיר שבתחומי הרשות הפלסטינית. הם נעצרו ללא התנגדות - יחד עם שני סייענים. לוחמי ימ"מ בפיקוד צה"לי כיתרו מבנה באזור וכרזו ליושביו להסגיר את עצמם, קולות ירי נשמעו. תיעוד מהמבצע

[ ynet.co.il ]

זביידי נפגש עם פרקליטו: "התפלא שהיה כל כך קל לברוח"

עו"ד אביגדור פלדמן, המייצג את זכריא זביידי, אחד מששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע ונלכד, אמר כי זביידי צורף לתוכנית הבריחה שבועות ספורים לפני שיצאה לפועל: "אמרו לו שאחד מהמתכננים המקוריים התחרט והציעו לו להצטרף. במילותיו שלו: 'אם פותחים לך את הדלת - אתה מנצל את ההזדמנות'"

[ ynet.co.il ]

"אדריכל" הבריחה מכלא גלבוע: "תכננו את זה 9 חודשים, איש לא עזר לנו"

מחמוד עארדה, שנמלט יחד עם חמישה אסירים נוספים מכלא גלבוע - ששניים מהם טרם נתפסו - אמר לפרקליטו: "רצינו להגיע לשטחים, אבל ידענו שמחכים לנו המון כוחות". על רגע המעצר: "שוטרים ראו אותנו ליד הר הקפיצה בנצרת - ונעצרנו". שותפו של זביידי לבריחה סיפר: "אכלנו פירות מהעצים"

[ ynet.co.il ]

נמשך המצוד אחר שני המחבלים שנמלטו מהכלא: "מתקרבים אליהם"

סגן א', מפקד פלגת רחפנים ביחידה 636 בצה"ל, סיפר בריאיון לאולפן ynet על הסריקות הנרחבות אחר שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע וטרם נתפסו - איהם קממג'י (53) ומונאדל יעקוב אינפיעאת (26): "התחושה עכשיו היא לא כמו בתחילת האירוע. אנחנו עובדים 24/7"

[ ynet.co.il ]

ח"כ לוין: "חמאס, חיזבאללה והמחבלים בכלא מריחים את החולשה של הממשלה"

יו"ר סיעת הליכוד תקף בריאיון לאולפן ynet את הממשלה בעקבות מחדל בריחת ששת האסירים מכלא גלבוע: "בין בריחת האסירים והמצב הביטחוני יש חוט מקשר אחד ברור; כולם מרגישים את אובדן הדרך של הממשלה". הוא התייחס לסערה בכנסת בנוגע להרכב הוועדות וסוגיית העברת התקציב: "לא אפנה לבג"ץ, לא מאמין בו"

[ ynet.co.il ]

בנט: "בריחת המחבלים - רצף עצום של כשלים, חלק ממערכות המדינה התנוונו"

ראש הממשלה הביע תקווה ששני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע ועדיין מסתובבים חופשי ייתפסו בקרוב. בנט רמז לתרבות קלוקלת בשירות בתי הסוהר תחת ממשלות קודמות: "חלק ממערכות המדינה צריכות לעבור תהליכי תיקון, ייעול וחתירה למצוינות. יש לבצע מינויים נקיים לפי פרמטרים מקצועיים בלבד"

[ ynet.co.il ]

במטרה לאתר מנהרות נוספות: צוותי הנדסה יסרקו בתי סוהר

כמעט שבוע לאחר הבריחה מכלא גלבוע, החליטו בשב"ס על מבצע כלל-ארצי לאיתור מנהרות בבתי הסוהר - אף שבינתיים אין מידע מודיעיני על מנהרות נוספות. עקב כך נערכים בשב"ס להעברת אסירים, "בהתאם לצרכים המבצעיים"

[ ynet.co.il ]

6 נמלטו במנהרה, 4 נלכדו: שלב אחר שלב | מסלול הבריחה ותמונות הסריקות בעמק

ניתוח נתיב הבריחה של ארבעת המחבלים שכבר נלכדו - באום אל גאנם ובנצרת, מרחק של יותר מ-25 ק"מ מכלא גלבוע - מעלה כי לא עברו בתוך יישובים יהודיים. המצוד אחר השניים האחרים נמשך, צפו בתמונות מהחיפושים האינטנסיביים בעמק

[ ynet.co.il ]

הערכה: תכנון הבריחה של המחבלים היה מושלם, אחרי היציאה מהכלא - חובבני

שעות אחרי תפיסת ארבעה מששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, מתבררים פרטים נוספים: אחרי שיצאו מכותלי הכלא נמלטו המחבלים ברגל ולא ברכב - ופנו לכיוון אורות מסגד שזיהו. שוטר תנועה זיהה אותם אתמול בצהריים והתחיל במרדף - שבסיומו אותרו תיקים עם ציוד שסייע ללכידתם. המפכ"ל: "נחגוג כשהשישי יהיה בידינו"

[ ynet.co.il ]

ח"כ עודה: "אם שישה אסירים הצליחו לפרוץ את הכלא - מיליוני פלסטינים יעצרו את הכיבוש"

יו"ר הרשימה המשותפת התייחס למחבלים שנמלטו מכלא גלבוע אחרי לכידת ארבעה מהם, וכתב בפייסבוק כי "אם בעבר סוגיית האסירים ירדה ועלתה בסדר העדיפויות, היום היא נוכחת בעוצמה". ח"כ כסיף: "הנמלטים יעונו רק כי הצליחו להערים על 'האדונים'"

[ ynet.co.il ]

סגן שר הביטחון: "המחבלים שנותרו ייתפסו, אין לנו כוונה להרוג אף אחד"

בבוקר שאחרי תפיסת ארבעה מבין ששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, התראיין אלון שוסטר לאולפן ynet וסירב להתייחס ישירות לשאלה אם ישראל תפעל גם ביו"ש. "אני שבע רצון מתפיסת המחבלים ללא אלימות", אמר. "הם יחזרו לכלא לשנים הארוכות שמחכות להם"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...