news paper icon

ארכיון חדשות: משרד הבריאות


מאמרים בנושא משרד הבריאות

עשרות הפרו את צו הבידוד: "מסתכנים ב-7 שנות מאסר"

נמשכת ההיערכות למניעת הפצת נגיף הקורונה בישראל. משרד הבריאות מזהיר שהפרת בידוד ביתי עלולה להוות עבירה פלילית, ופרסם תיעוד של נציגי אגף הפיקוח והאכיפה מגיעים לדירות שבהן אמורים להסתגר אזרחים ששבו מהמזרח הרחוק. המשרד קרא לדווח לו על הפרות

[ ynet.co.il ]

ישראלים ששבו מתאילנד: "לא עובדים אבל לא מסתגרים"

משרד הבריאות הורה לחוזרים מהיעד האקזוטי לשהות שבועיים בבידוד - אך לא כל השבים ממלאים אחר ההוראות. "כמו מעצר רק בבית", סיפר חיים טוהר מעכו. לעומתו, נוי אשר "לא עובדת אבל יוצאת לסידורים". הלילה: מניין המתים בסין טיפס ל-1,868 בני אדם

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

משרד הבריאות היפני: עוד 88 חולים אותרו על ספינת הקורונה

לקראת פינוי נוסעי ה"דיימונד פרינסס" בנמל יוקוהאמה המתוכנן למחרתייים, עדכן משרד הבריאות בטוקיו כי אובחנו 88 חולים חדשים בקורונה. קונסולית ישראל ביפן ומומחה מהדסה ביקרו בשני בתי החולים הצבאיים שבהם אושפזו שלושה חולים ישראלים. שלווה דהאן, אחת הנוסעות, על הספינה: "התחלנו לארוז"

[ ynet.co.il ]

חילופי האשמות בממשלה סביב הקורונה: "נזק מדיני, כלכלי וביטחוני"

בעקבות צעדי ההיערכות להגעת הווירוס, תאילנד כבר קראה לאזרחיה לא להגיע לישראל, וגורמים מדיניים חוששים מפגיעה בייצוא הביטחוני: "ליצמן עושה מה שהוא רוצה, משרד הבריאות שולף מהמותן ולא מתייעץ". במשרד הבריאות השיבו אש: "מדובר בהחלטות מקצועיות שהתקבלו בתום דיונים ארוכים"

[ ynet.co.il ]

ישראל תמנע כניסת זרים ששהו בתאילנד, סינגפור, מקאו והונג קונג

בעקבות המלצת משרד הבריאות ועל רקע התפשטות נגיף הקורונה, הורה שר הפנים למנוע כניסה של מי ששהה במדינות המזרח בשבועיים האחרונים ואינו מחזיק באזרחות ישראלית. זאת בנוסף על מניעת הכניסה לבאים מסין. במקביל, "קתאי פסיפיק", שמפעילה טיסות יומיות מנתב"ג להונג קונג - צפויה לבטל זמנית את טיסותיה

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בחירות בצל הקורונה: תיבחן הצבת קלפיות ייעודיות לטובת אזרחים ששוהים בבידוד

בפגישה בין מנכ"ל משרד הבריאות למנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, נאמר כי "ככל שמשרד הבריאות ימצא כי האזרחים השוהים בבידוד רשאים לצאת מביתם לצורך הצבעה - תיבחן האפשרות להצבת כמה קלפיות ייעודיות שיוקמו באתרים שבהם לא ממוקמות קלפיות נוספות"

[ ynet.co.il ]

במשך עשור: מידע גנטי על תרומות ביציות לא נרשם?

עמותות "בוחרים במשפחה" וב"צלמו" ביקשו לקבל נתונים על מספר הילדים שהוריהם קיבלו צווי הורות - וגילו כי המדינה לא ממלאת את הוראות החוק באשר לאיסוף המידע על תורמות הביצית והילדים שנולדו מתרומות אלו. משרד הבריאות: "נלמד את העתירה ונשיב לבית המשפט כמקובל"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

בדיקה, טיסה ישירה ובידוד: כך יתבצע פינוי הישראלים מספינת הקורונה

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו השוהה ביפן עדכן את הישראלים ב"דיימונד פרינסס" על הליך שחרורם שצפוי מחרתיים. עוד 99 נוסעים נדבקו ביממה האחרונה בספינה ומספרם עלה ליותר מ-450. יונתן לוי, שבת משפחתו נדבקה ומחכה לפינוי, אמר לאולפן ynet: "תטיסו אותם ותבודדו במדבר. אמריקה עשתה את זה עם 400 נוסעים. אנחנו כולה 15"

[ ynet.co.il ]

בידוד על הנייר: שבו מסין ומתאילנד ונסעו ברכבת, תיירים מהמזרח מטיילים בישראל

הנחיות משרד הבריאות על בידוד של 14 יום לנוסעים המגיעים מהמזרח הרחוק לא מיושמות. בלבול מוחלט בנתב"ג. אלכס חזר מסין ונסע ברכבת: "לא בדקו לי חום ולא כלום". חיים חזר מבנגקוק ועלה על הרכבת לביתו בעכו: "מה, לא אצא החוצה?". שולי: "ההוא מהמכס אמר 'אל תתקרבי אליי'"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

משפחות הישראלים שעל ספינת הקורונה זועמות: "המדינה נזכרה מאוחר מדי"

בעקבות הודעת משרד הבריאות על נוסעת ישראלית שלישית שנדבקה בנגיף בספינת "דיימונד פרינסס", טוענות משפחות הישראלים שעל הספינה: "התרענו מהיום השני, למה השאננות הזו? אנחנו חשים כעס ותסכול שאין כמותו". קרוב אחר: "יכולים רק להתפלל"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בידוד גם בלי תסמיני הקורונה: הורחבו ההנחיות לשבים מהמזרח

אחרי שההנחיות הגבילו רק את הנוסעים שחוזרים מסין, משרד הבריאות הודיע כי החל מהיום, הנוסעים שחזרו מתאילנד, הונג קונג, סינגפור ומקאו מתבקשים להישאר בביתם במשך שבועיים - גם אם לא פיתחו תסמיני מחלה

[ ynet.co.il ]

ישראלית על "ספינת הקורונה" ל-ynet: "היינו נאיביים, זו הודעה מטלטלת"

לאחר שנודע כי שלושה ישראלים ששהו על הספינה נדבקו בנגיף, ניקול בן דוד אמרה לאולפן ynet: "אמרנו שהבידוד לא נכון. אם אנשים נדבקים עכשיו זה אומר שהיו צריכים לפנות אותם לפני כן". המשנה למנכ"ל משרד הבריאות שנמצא בדרכו ליפן: "נוציא אותם הכי מהר שאפשר"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...