news paper icon

ארכיון חדשות: פתיחת שנת הלימודים

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא פתיחת שנת הלימודים

פרופ' חזי לוי: "הגל הרביעי לא מאחורינו, אבל החיסון עושה את העבודה"

מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר אמר לאולפן ynet שמקדם ההדבקה עלה - כנראה בהשפעת פתיחת שנת הלימודים - אבל יש יציבות במספר החולים הקשים והמתים. "הדבר הזה מתעתע", הסביר. "אנחנו נעים ונדים בין תקווה לבלימה לבין רמות תחלואה גבוהות"

[ ynet.co.il ]

העומסים במתחמי הבדיקות: "נוסיף עוד 30 צוותי דיגום" | שידור חי מהכנסת

אחרי שרבים השתרכו במשך שעות ארוכות בדרך לעמדות הדיגום, מקיימת ועדת החוקה של הכנסת דיון בנושא. הפרויקטור פרופ' זרקא: "היה עומס חריג בגלל פתיחת שנת הלימודים והחג, לא צפוי עומס נוסף". תוקף בדיקת אנטיגן ביום כיפור יורחב ל-36 שעות, יישקל שינוי בהכנסת ילדים לבתי מלון

[ ynet.co.il ]

פרופ' גליה רהב: "התרופה רג'נרון יעילה, אני זועקת כבר זמן רב לתת אותה לחולים"

בעקבות הפרסום ב-ynet ו"ידיעות אחרונות" על התרופה רג'נרון שעשויה להציל חולי קורונה רבים, אומרת מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בשיבא, באולפן ynet כי היא קוראת לקופות כבר זמן רב לתת את התרופה לחולים לפני שהם מגיעים למצב קשה. פרופ' רהב מתייחסת גם לפתיחת שנת הלימודים ומודאגת מהתנועה הערה בנתב"ג, שעלולה להביא לארץ את הווריאנט הבא

[ ynet.co.il ]

יפה בן דויד: הורים יבדקו? הזוי. היה צריך להשקיע את המיליונים בכיתות קטנות

בריאיון לאולפן ynet, מזכ"לית הסתדרות המורים מתחה ביקורת חריפה על המתווה לפתיחת שנת הלימודים - ותקפה: "למי שקיבל את ההחלטות צריכים להיות נדודי שינה". על הסחבת בעניין החיסונים בבתי הספר: "שמו את זה על המוקד ועשו מזה מהות מערכת החינוך, זה הזיק"

[ ynet.co.il ]

מורים יחויבו בתו ירוק, מספר המתפללים בסליחות בכותל יוגבל: החלטות קבינט הקורונה

הקבינט אישר פה אחד את מתווה הסליחות בכותל המערבי ואת מתווה החינוך, כולל הרחבת התו הירוק למגזר הציבורי. השר הורוביץ: "הופעות ענק מאיימות על פתיחת שנת הלימודים". לדבריו, הסיבה היחידה שמשרדו לא מעלה את הגבלת ההתקהלויות לדיון היא חוסר תיאום עם משרדי ממשלה אחרים. וגם: האזהרה בעקבות הטיסות לאומן

[ ynet.co.il ]

אמא ורופאת ילדים: "1 בספטמבר יגרור הדבקות המוניות"

ד"ר שני עידן ראובן פרסמה פוסט ברשתות החברתיות על ההשלכות הבריאותיות של פתיחת שנת הלימודים ביום רביעי הקרוב, ובו היא קוראת לנבחרי הציבור שלא לפתוח את השנה באחד בספטמבר וליצור מתווה שיאפשר לילדים לחזור ללמוד בלי חשש להדבקות המוניות. "נבחרי הציבור - זו ההזדמנות שלכם להראות להורים וילדים שיש דרך אחרת, טובה יותר, להתמודד עם הקורונה"

[ ynet.co.il ]

פרופ' גרוטו: "ייתכן שהבוסטר יספיק לנו לתקופה ארוכה, הגענו לשיא התחלואה"

המשנה לשעבר למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, חושב שבסופו של דבר חיסון הקורונה יהפוך לעונתי כמו החיסון לשפעת ומודה שסגרים והגבלות התקהלות כבר פחות יעילים לעצירת התחלואה, וגם לא חושב שפתיחת שנת הלימודים תגביר אותה: "אני מתייחס לספטמבר כאל חודש הכנה לשנת הלימודים האמיתית, שתתחיל באוקטובר"

[ ynet.co.il ]

"לאף אחד לא אכפת": ילדים להורים בסיכון נופלים בין הכיסאות

יומיים לפתיחת שנת הלימודים, מאות ילדים בסיכון או שאחד מבני משפחתם חולה, לא יכולים להגיע לבית הספר מחשש שידבקו בקורונה. במשרד החינוך לא מתאמצים למצוא להם פתרון לימודי הולם: "מערימים קשיים, אין אוזן קשבת"

[ ynet.co.il ]

"אחרי שנה לא מוצלחת מול הזום - צריך לעשות הכול כדי שהלימודים ייפתחו"

יותר מ-120 אלף תלמידים בבידוד, תוצאות הבדיקות הסרולוגיות אכזבו וההיענות לבדיקות האנטיגן עדיין לא ברורה. למרות כל אלה, ישראל נערכת לפתיחת שנת הלימודים כסדרה ברוב חלקי הארץ - ובראש העין אף פרסמו את נתוני ההתחסנות מבתי הספר השונים: "לגייס את ההורים לערבות הדדית"

[ ynet.co.il ]

מדריך להורים: כך מבצעים את בדיקת הקורונה הביתית - שלב אחר שלב

כל מה שצריך לדעת על הבדיקה שהורים יצטרכו לעשות לילדיהם לקראת פתיחת שנת הלימודים: איך משתמשים בה, בתוך כמה זמן מתקבלת התוצאה, מה עושים אם התוצאה חיובית, והאם בדיקה זו מדויקת כמו הבדיקה הרגילה

[ ynet.co.il ]

שר התיירות: "אדרוש לפטור מחוסנים במנה שלישית מבידוד בחזרה מחו"ל"

יואל רזבוזוב אמר באולפן ynet כי ילחם על כך שמי שהתחסן בבוסטר לא יצטרך בידוד כשהוא חוזר מחו"ל: "זה חשוב ונכון, צריך לגרום לאלה שלא התחסנו שילכו להתחסן". רזבוזוב על פתיחת שנת הלימודים: "יש לנו אסטרטגיה, נערכנו"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...