news paper icon

ארכיון חדשות: קצין המודיעין

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא קצין המודיעין

הורי קצין המודיעין פנו לרמטכ"ל: דורשים להפסיק את מסע ההכפשה נגד בננו המת

אחרי שהרמטכ"ל הביע צער על מותו של הצעיר שהיה במוקד חקירה רגישה, משפחתו של הקצין שלחה מכתב לכוכבי ודרשה למצות את החקירה עד תום. "מעולם לא היה מעורב בעבירת משמעת, לקראת סיום שירותו בחרו להטיל עליו האשמות חמורות תוך התעלמות מאחריות הבכירים"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

נתיחת גופת קצין המודיעין: תרופות אנטי-פסיכוטיות נמצאו בדמו

תוצאות הנתיחה של גופת קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי מעלות את האפשרות שתרופות שנטל במהלך מאסרו עשויות היו להביא למותו. לא נמצאו חבלות על גופו של הקצין. תוצאות הנתיחה הועברו לפרקליטות הצבאית

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

צה"ל: ניתן לפרסם את שמו של הקצין שמת בכלא, משפחתו היא שמתנגדת

העבירו את הכדור למשפחה: בצבא אמרו כי אין מניעה ביטחונית לפרסום שמו ותמונתו של קצין המודיעין והדגישו שוב כי "אין מדובר באסיר X". המשפחה בתגובה: "הודעה בלתי אחראית, מנוגדת לסיכומים"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הרמטכ"ל: "אסור היה שהקצין ימות בכלא. נתחקר, ונעשה הכול שהסוד לא יתגלה"

רב-אלוף כוכבי התייחס לראשונה לפרשת מות קצין המודיעין שנחשפה ב-ynet ואמר: "הוא עשה עבירות חמורות ביותר, במודע ובכוונה - אבל הוא לא היה דומה לאסיר X. אסור היה שימות בכלא. נתחקר זאת באופן מעמיק, נוקב ויסודי". משפחת הקצין בתגובה: "דורשים בדיקה יסודית כדי להבין את פשר המחדל"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

משפחת הקצין תדרוש להכיר בו כחלל צה"ל: "לאור תרומתו ונסיבות מעשיו"

למרות שהוא מת לאחר שהשתחרר באופן פורמלי משירות הקבע, משפחתו של קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי תדרוש להכיר בו כחלל צה"ל לנוכח תרומתו לביטחון המדינה והשירות בתפקיד משמעותי ביחידתו

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

צה"ל: "הקצין שמת פגע קשות בביטחון המדינה - לא ממניעים כלכליים או אידאולוגיים"

הותרו לפרסום פרטים נוספים בעניין חקירת נסיבות מותו של קצין המודיעין בכלא הצבאי - פרשה שנחשפה ב-ynet. על פי צה"ל, החקירה העלתה שהקצין ביצע במודע פעולות שפגעו קשות בביטחון המדינה, היה מודע לפוטנציאל הנזק וניסה להסתירן. עם זאת, לא היה בקשר עם גורמים עוינים. צה"ל עדיין מסתיר את פרטי המעצר שהובילו לאישומים החמורים. המשפחה: "רב הנסתר על הגלוי, ממתינים למיצוי החקירה"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

גנץ בהתייחסות ראשונה לפרשת מותו של הקצין בכלא: "נפעל להשתפר"

ברקע החלטת צה"ל למסור למשפחתו של קצין המודיעין המנוח את פרטי כתב האישום נגדו, ציין שר הביטחון בתשובה לשאלת ynet כי "מדובר באירוע בעל משמעויות ביטחוניות, נמצא את הדרך ליישר את ההדורים"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הפרקליטות תבקש להתיר לפרסם פרטים על חקירת נסיבות מותו של קצין המודיעין

הפרקליטות הצבאית צפויה לבקש מבית הדין הצבאי בקריה לבטל את צו איסור הפרסום שנוגע לחקירת נסיבות מותו של קצין המודיעין שהואשם בעבירות חריגות ושהה במעצר כשמונה חדשים. צה"ל צפוי להתנגד לפרסום עיקרי הפרשה

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

משפחת הקצין שמת בכלא דורשת מצה"ל: "תנו לנו לעיין באישומים, הם קשורים למותו הטרגי"

לקראת הדיון בבקשת ynet לפרסם את נסיבות מותו של קצין המודיעין שנמצא בכלא הצבאי ללא רוח חיים, דורשת משפחתו לעיין בפרטי כתב האישום נגדו: "מן הראוי כי נכיר ונדע את הפרטים אשר הובילו למות בננו"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הותר לפרסום: קצין המודיעין שמת בכלא צבאי - לא הואשם בריגול

הפרשה עדיין חסויה תחת צו, אבל לבקשת משפחתו של הקצין מאמ"ן התיר נשיא בית הדין לערעורים בקריה לפרסם: "הוא לא הואשם בריגול או בעבירה של בגידה, לא היה במגע עם סוכן זר, ולא הופעל על ידו"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הסוהרת שננעלה עם אסירים בתא מדברת: "מעולם לא קיימתי יחסים אינטימיים בכלא"

ל', הסוהרת שננעלה במשך שעות בתא עם שני אסירים, מכחישה את הדיווחים שקיימה יחסי מין בכלא. בשיחה עם ynet טענה שניסתה לעזור לאסיר שאיבד הכרה, אך דלת התא נטרקה מאחוריה: "קראתי 'הצילו' מהחלון, הסוהרים לא שמעו". חקירת האירוע הועברה למשטרה, קצין המודיעין בכלא הוצא לחופשה כפויה

[ ynet.co.il ]

דוקרן באורך 8.5 ס"מ: אסיר בקציעות מואשם שניסה לדקור סוהר

כתב אישום הוגש נגד אסיר ביטחוני שניסה לדקור סוהר, יום אחרי הפיגוע באותו בית כלא שבו נפצע סוהר באורח קשה. אישום גם נגד עציר מנהלי בקציעות שאיים על חיי קצין המודיעין וסגנו: "נערוף לך את הראש"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

תלונה למח"ש: בלשים פעלו בניגוד לצו החיפוש לאיתור סמים

במהלך משפט של תושב יבנה שמואשם בהחזקת קוקאין, עלו תהיות מגרסת הבלשים על אודות מציאת הסם בתיבת הדואר שלו. בניגוד לצו, החיפוש בוצע ללא נוכחות הנאשם - וקצין המודיעין שנכח במקום לא הוזכר בדו"חות כמי שנתן הוראה לפרוץ את התיבה. אחד הבלשים הודה: "הרגשתי לא נוח עם מה שקרה"

[ ynet.co.il ]

סוכל ניסיון לפגוע באיש שב"ס

שלושה בני אדם נעצרו בחשד שתכננו לפגוע בסוהר שב"ס. הם נעצרו כשברשותם אמצעי לחימה ויובאו מחר לבית המשפט. לפני כשבועיים התפוצץ מטען חבלה ברכב סמוך לביתו של קצין המודיעין בכלא רימונים

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,
עמוד הבא ...