news paper icon

ארכיון חדשות: ראשי האוניברסיטאות

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא ראשי האוניברסיטאות

אלקין על התפטרות יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות: "מתוסכל שהפסיד"

השר להשכלה גבוהה טען שההתפטרות וההאשמות של רון רובין נובעות מכך שהמאבק על קיום הבחינות הפרונטליות הוכרע לטובתו: "הוא כועס ומתוסכל שהפסיד בקרב". על טענתו של רובין שהתפטר עקב הזזתה של מ"מ מנכ"ל מל"ג: "אמרתי לה שלא החלטתי, אבל עכשיו בטוח שלא אאריך את המינוי"

[ ynet.co.il ]

יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות התפטר והטיח באלקין: "טורקיה זה כאן"

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין נקט את הצעד במחאה על החלטת השר להזיז מתפקידה את מ"מ מנכ"לית המועצה להשכלה גבוהה: "תקופה קשה דורשת צעדים קשים. אני תקווה כי בכך אצית את אש המרד בקרב כל הסגל האקדמי בישראל"

[ ynet.co.il ]

משרד הבריאות נגד בחינות מרובות בקמפוסים: "פוטנציאל הדבקה"

לקראת דיון במל"ג על קיום הבחינות במוסדות ההשכלה הגבוהה, הודיע מנכ"ל המשרד פרופ' חזי לוי שיאשר לקיים עד 10% מהבחינות בכל מוסד באופן פרונטלי: "נמצאים בשעה יוצאת דופן". ראשי האוניברסיטאות דרשו לקיים עד מחצית מהבחינות בקמפוסים

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

אלקין על האוניברסיטאות: "בריונים"; ראשי המוסדות: "כולם נלחמים חוץ ממנו"

עימות עם השר להשכלה הגבוהה ברגע ההחלטה לקיים בחינות מרחוק. "כל השרים נלחמים על הציבור שלהם, אנחנו מרגישים מעמסה", טען יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות רון רובין בראיון לאולפן ynet והוסיף: "איך עושים דבר כזה בלי להיוועץ?". אלקין השיב: "מחזיקים את הסטודנטים כבני ערובה"

[ ynet.co.il ]

הסטודנטים נאבקים להיבחן: "השנה הבאה בסכנה"

בריאיון לאולפן ynet הסביר יו"ר התאחדות הסטודנטים את הדרישה לבחינות מקוונות מחשש להידבקות ופגיעה בציונים לפי הצורך ולא באופן גורף: "פתרון מאוזן שישמור על הרמה האקדמית - וגם על הבריאות שלנו". ראשי האוניברסיטאות: "ביטול הבחינות הפרונטליות - סכנה לביטול הסמסטר"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

מנכ"ל משרד הבריאות: "איסור מפגשים עם סבא וסבתא נמצא על השולחן"

קבינט הקורונה יתכנס לדון בבקשת משרד הבריאות להגביל התקהלויות ולצמצם מספר משתתפים באירועים. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי בריאיון לאולפן ynet: "חייבים להגביר את האכיפה". ראשי האוניברסיטאות: ביטול הבחינות הפרונטאליות – סכנה לביטול הסמסטר

[ ynet.co.il ]

לקראת עימות? אלקין מינה פרופ' מאריאל לחברות בות"ת

השר להשכלה גבוהה הודיע לראשי האוניברסיטאות על החלטתו למנות לראשונה פרופסור מאוניברסיטת אריאל לחברות בוועדה לתכנון ותקצוב. גורמים באוניברסיטאות: "מקווים כי השר מבין שמי שנבחר לוועדה צריך לעמוד איתן מול לחצי השלטון ולא לשרת אותו"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

באוניברסיטאות בוחנים: קבלת סטודנטים ללא בגרות ופסיכומטרי

משבר הקורונה פגע גם במוסדות האקדמיים, וביטולן האפשרי של בחינות הפסיכומטרי והבגרויות מאלץ את האוניברסיטאות לשקול דרכי קבלה חדשות. יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות: "עברנו אירוע שהוא כמו התקף לב"

[ ynet.co.il ]

המטרה החדשה של רפי פרץ: הוספת אריאל לוועד ראשי האוניברסיטאות

פרץ ינסה להעביר את המהלך שלא הצליח לעשות קודמו בתפקיד, נפתלי בנט. על פי גורמים המעורים בפרטים, שר החינוך נועד בנושא עם יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות עוד בטרם נכנס לתפקידו. פרץ: "לא נכנס לדברים הנאמרים בשיחות סגורות". בוועד ראשי האוניברסיטאות מכחישים

[ ynet.co.il ]

בנט: "שברנו את קרטל האוניברסיטאות"

שר החינוך התגאה הבוקר בצעדיו שהובילו לירידה משמעותית במספר הסטודנטים לתואר ראשון הלומדים באוניברסיטאות ובמכללות ■ יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות: "מעולם לא נפתחה שנת לימודים בהודעה הכוללת דברים כה בוטים ומתלהמים נגד האוניברסיטאות"

[ themarker.com ] השכלה גבוהה,

רגע לפני תחילת שנת הלימודים: בלבול בקרב המילואימניקים באקדמיה

חוסר ודאות עם פתיחת השנה עקב היעדר יישור קו מבחינת האוניברסיטאות בכל הקשור לחוק המעניק נקודות זכות למשרתי המילואים. חלק מהמוסדות קבעו תקנונים בנושא שאינם עומדים בחוק וחלק כלל לא קבעו תקנון. ועד ראשי האוניברסיטאות: "התנגדנו לחקיקה בתחום שבסמכותנו"

[ ynet.co.il ]

ראשי האוניברסיטאות לצד הסטודנטית שכלואה בנתב"ג: מעצרה פוגע בישראל

לפי יו"ר ור"ה, המשרד לנושאים אסטרטגיים צריך לפנות למוסד האקדמי שהזמין סטודנט או מדען זר לפני קבלת ההחלטה לעכבו. "צעדו של השר מקעקע טענות על עצמאות האקדמיה בישראל ומחזק את החרם"

[ haaretz.co.il ] אוניברסיטאות,

הסכם חדש: חברי הסגל הזוטר באוניברסיטאות יקבלו תוספת שכר של 10.5%

בשלב זה ההסכם, שאושר על ידי משרד האוצר וועד ראשי האוניברסיטאות, נחתם באוניברסיטה העברית ובאוניברסיטת בר אילן ■ חברי הסגל הזוטר באוניברסיטת תל אביב מתנגדים וצפויים לשבות

[ themarker.com ] אוניברסיטאות,

ועד ראשי האוניברסיטאות עתר לבג"ץ נגד החלטת אקוניס לפסול את מינוי מדענית המוח

בעתירה, שפרופ' יעל אמיתי שותפה לה, נכתב כי השר פעל ממניע פוליטי וסיכן את שיתוף הפעולה המדעי עם גרמניה. אקוניס פסל את המינוי כי אמיתי חתמה ב-2005 על עצומה נגד שירות בשטחים

[ haaretz.co.il ] מדע,
עמוד הבא ...