news paper icon

ארכיון חדשות: שנמלטו מכלא גלבוע

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא שנמלטו מכלא גלבוע

"נערכנו לאירוע אלים": הלוחמים הופתעו מכניעת המחבלים בג'נין

טילי גיל, עשרות רחפנים, מל"טים ואמצעי תצפית: באוגדת איו"ש השתמשו חלקית בתחבולה שהטעתה את חמושי מחנה הפליטים, בשל המעצר המהיר ונטול ההתנגדות של שני המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע. סגן מפקד סיירת חרוב: "היו לנו לא מעט 'כמעטים' בשבועיים האחרונים"

[ ynet.co.il ]

"זביידי זחל כחצי שעה במנהרה והציע לברוח לג'נין, לחלק מהאחרים לא היה כוח"

לאחר שכל האסירים שנמלטו מכלא גלבוע נלכדו, הוארך מעצר זכריא זביידי, היחיד מהם שאינו חבר הג'יהאד האיסלאמי, וכן של יעקוב קאדרי. סנגורו, עו"ד אביגדור פלדמן, אמר כי חלק מאלו שברחו עם זביידי סירבו להגיע לג'נין: "הם היו צריכים לעבור את הגלבוע וזה היה קשה"

[ ynet.co.il ]

זביידי נפגש עם פרקליטו: "התפלא שהיה כל כך קל לברוח"

עו"ד אביגדור פלדמן, המייצג את זכריא זביידי, אחד מששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע ונלכד, אמר כי זביידי צורף לתוכנית הבריחה שבועות ספורים לפני שיצאה לפועל: "אמרו לו שאחד מהמתכננים המקוריים התחרט והציעו לו להצטרף. במילותיו שלו: 'אם פותחים לך את הדלת - אתה מנצל את ההזדמנות'"

[ ynet.co.il ]

נמשך המצוד אחר שני המחבלים שנמלטו מהכלא: "מתקרבים אליהם"

סגן א', מפקד פלגת רחפנים ביחידה 636 בצה"ל, סיפר בריאיון לאולפן ynet על הסריקות הנרחבות אחר שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע וטרם נתפסו - איהם קממג'י (53) ומונאדל יעקוב אינפיעאת (26): "התחושה עכשיו היא לא כמו בתחילת האירוע. אנחנו עובדים 24/7"

[ ynet.co.il ]

בנט: "בריחת המחבלים - רצף עצום של כשלים, חלק ממערכות המדינה התנוונו"

ראש הממשלה הביע תקווה ששני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע ועדיין מסתובבים חופשי ייתפסו בקרוב. בנט רמז לתרבות קלוקלת בשירות בתי הסוהר תחת ממשלות קודמות: "חלק ממערכות המדינה צריכות לעבור תהליכי תיקון, ייעול וחתירה למצוינות. יש לבצע מינויים נקיים לפי פרמטרים מקצועיים בלבד"

[ ynet.co.il ]

הערכה: תכנון הבריחה של המחבלים היה מושלם, אחרי היציאה מהכלא - חובבני

שעות אחרי תפיסת ארבעה מששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, מתבררים פרטים נוספים: אחרי שיצאו מכותלי הכלא נמלטו המחבלים ברגל ולא ברכב - ופנו לכיוון אורות מסגד שזיהו. שוטר תנועה זיהה אותם אתמול בצהריים והתחיל במרדף - שבסיומו אותרו תיקים עם ציוד שסייע ללכידתם. המפכ"ל: "נחגוג כשהשישי יהיה בידינו"

[ ynet.co.il ]

ח"כ עודה: "אם שישה אסירים הצליחו לפרוץ את הכלא - מיליוני פלסטינים יעצרו את הכיבוש"

יו"ר הרשימה המשותפת התייחס למחבלים שנמלטו מכלא גלבוע אחרי לכידת ארבעה מהם, וכתב בפייסבוק כי "אם בעבר סוגיית האסירים ירדה ועלתה בסדר העדיפויות, היום היא נוכחת בעוצמה". ח"כ כסיף: "הנמלטים יעונו רק כי הצליחו להערים על 'האדונים'"

[ ynet.co.il ]

סגן שר הביטחון: "המחבלים שנותרו ייתפסו, אין לנו כוונה להרוג אף אחד"

בבוקר שאחרי תפיסת ארבעה מבין ששת המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, התראיין אלון שוסטר לאולפן ynet וסירב להתייחס ישירות לשאלה אם ישראל תפעל גם ביו"ש. "אני שבע רצון מתפיסת המחבלים ללא אלימות", אמר. "הם יחזרו לכלא לשנים הארוכות שמחכות להם"

[ ynet.co.il ]

שניים מהמחבלים שנמלטו מכלא גלבוע נלכדו בנצרת

בתום מצוד נרחב לכדו שוטרי סיור שניים מהמחבלים שנמלטו מכלא גלבוע - אחרי שביקשו מזון מתושבים. שניהם אסירי הג'יהאד האיסלאמי ואחד מהם פיקד על תוכנית הבריחה - שלאחריה התפצלו השישה לקבוצות. 4 מחבלים, בהם זכריא זביידי, עדיין חופשיים

[ ynet.co.il ]

אחרי המהומות בבתי הכלא: מאות מתעמתים עם צה"ל ביו"ש ובירושלים

כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, כשבמקביל צה"ל תגבר כוחות בקו התפר בצפון השומרון כדי למנוע מהמחבלים להגיע לאזור ג'נין. מאות פלסטינים נענו לקריאת ארגוני הטרור להתעמת עם צה"ל למען האסירים בבתי הכלא, אש חיה נורתה לעבר הכוחות בכיכר איו"ש

[ ynet.co.il ]

הסגר על יו"ש הוארך, בנט הזהיר: "המהומות בבתי הכלא עלולות להשפיע על גזרות אחרות"

בצל המהומות בבתי הסוהר קציעות ורמון, כל גופי הביטחון ממשיכים במצוד אחר המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע - וצה"ל תגבר את כוחותיו ביהודה ושומרון. רה"מ קיים הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון בעקבות העימותים בבתי הכלא והחשש שההתחממות תזלוג גם לעזה וליו"ש. הג'יהאד האיסלאמי איים: "ישראל תישא באחריות"

[ ynet.co.il ]

המצוד אחר המחבלים שברחו נמשך, התפרעויות והצתות בבתי הכלא | סיכום חדשות החג

כוחות הביטחון ממשיכים במאמצים למצוא את ששת האסירים שנמלטו מכלא גלבוע ועצרו חשודים בסיוע לנמלטים. בעקבות הבריחה החל שב"ס במבצע ניוד אסירים בין אגפים ובתי כלא - ואסירי מהג'יהאד האיסלאמי התפרעו והציתו תאים בבתי הכלא רמון וקציעות. בערב החג: צה"ל תקף ברצועת עזה. נבחרת ישראל הפסידה 0:5 לדנמרק במוקדמות המונדיאל

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...