news paper icon

ארכיון חדשות: אלקין

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא אלקין

מתעקשים לטוס לאומן: עשרות נתקעו במולדובה | תיעוד

שלטונות מולדובה סירבו להכניס כמאה חסידי ברסלב ובני משפחותיהם שהגיעו דרך טורקיה בניסיון להיכנס לאוקראינה: "מתחננים להוציא אוכל מהמזוודות". השר אלקין קורא לישראלים לא לנסות להיכנס לאוקראינה ולשוב לארץ

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

השרים הצביעו בטלפון והכריעו: מערכת החינוך תיסגר כבר ממחר

שרי הממשלה ניסו לדרוש דיון מסודר על ההמלצה לסגור את המעונות, גני הילדים ובתי הספר בגלל הזינוק בתחלואה, אך ראש הממשלה קבע כי ההצבעה תתבצע במשאל טלפוני. שר החינוך גלנט: "מהלך שגוי". אלקין: "אין טעם לרמות את עצמנו"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

הנדל: "סגר הוא האופציה הטובה ביותר", אלקין: "חושש שלא ייגמר אחרי 3 שבועות"

שני השרים הסבירו בריאיון ל-ynet את עמדותיהם המנוגדות. הנדל הדגיש כי מדובר בכלי האופרטיבי היעיל ביותר לקטיעת שרשרת ההדבקה בנסיבות הקיימות, ויצא נגד אלו הקוראים להפר הנחיות: "לא נאפשר אנרכיה". אלקין מתח ביקורת על ההחלטה הסופית, וטען כי התנגד לאחר שגמזו לא הציג יעדים ברורים לחזרה לשגרה: "אני באמת לא יודע מתי זה יסתיים"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בשל העלייה בצריכה: רשות המים תבחן הוזלה בתעריפי המים

בחודש הקרוב תבחן מועצת רשות המים את העלאת הכמות לצריכה ביתית בתעריף מוזל ובכך להביא להפחתה בחשבונות המים הביתיים, זאת לפי הצעתו של שר משאבי המים, זאב אלקין. לפי הערכות הרשות, הגידול בצריכת המים בחודשים מרץ-יוני בבתים עמד על 14-5%. אלקין: "מהלך נכון והכרחי"

[ ynet.co.il ] חדשות הכסף שלי,

אלקין: "בחתונות בחוץ נדבקים ובהפגנות לא?"

השר התייחס באולפן ynet להיעדר נתוני הדבקה בקרב משתתפי המחאה: "אין לזה ראיה, הנגיף לא מבדיל". על החגים: "צריך סגר רק על יישובים אדומים". על ההתמודדות עם המגפה: "אין לנו כלים טכנולוגיים יעילים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

"שקרן, לך הביתה": חסידי ברסלב הפגינו - ונתניהו מינה צוות שרים למתווה טיסה לאומן

בעקבות לחץ החסידים, נתניהו מינה צוות שרים בראשות אלקין לבחינת מתווה טיסה לאומן, בזמן שמול מעונו הפגינו עשרות מהם. "אין שכבה בעם שלא עבדת עליה", קראו. מפגינה נגד רה"מ: "נפרץ המחסום לציבור הדתי, אנחנו החילונים מחבקים אותם"

[ ynet.co.il ]

השר אלקין: "נתניהו מידר גם שרי חוץ וביטחון ממפלגתו"

השר מהליכוד טען בריאיון לאולפן ynet לנוכח הפשרה המסתמנת עם כחול לבן כי "נתניהו הוכיח שעשה הכול כדי למנוע בחירות". הוא האשים את חברי מפלגתו של גנץ ב"טרפוד הריבונות מאחורי גבנו", אך ציין כי ניתן ליצור שיתוף פעולה: "לשים בצד את הוויכוחים ולהתמקד בדברים שמחברים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

לייצב את הקואליציה: המטרה - סיכומים עד יום ג'

לאחר הפגישה בין נציגי נתניהו וגנץ, השרים טרופר וניסנקורן מכחול לבן ישוחחו עם שרי הליכוד לוין ואלקין במטרה להגיע להסכמות. הליכוד צפוי להתגמש בנושא התקציב הדו-שנתי, אך מקשיח את עמדתו בנוגע למינוי מפכ"ל ויועמ"ש. בכחול לבן אמרו: המינויים - קו אדום

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

אלקין: "מוכנים לקרב על התקציב", טרופר: "תנאי ראשון - לדחות את המועד"

בריאיון לאולפן ynet השר להשכלה גבוהה איים כי בליכוד "מוכנים לקרב" על התקציב החד-שנתי, אך הרגיע: "אפשר לפתור את כל המשברים". שר התרבות מכחול לבן: "להחליט שמורידים את הבחירות מסדר היום"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

אחרי שפרץ חלה בקורונה: השרים אלקין, אביטן ולוי אבקסיס בבידוד

השרים זאב אלקין, יעקב אביטן ואורלי לוי אבקסיס שנפגשו עם רפי פרץ בימים האחרונים נדרשו להיכנס לבידוד למשך שבוע. מהכנסת נמסר כי גם ליצמן נפגש עם השר החולה, אך לא נדרש בבידוד משום שכבר חלה בנגיף

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

סערה בממשלה: שרים בליכוד ניסו למנוע את מינויו של הדיפלומט הבדואי לתפקיד שגריר

השרים אוחנה, אלקין ואמסלם התנגדו למינויו של איסמעיל חאלדי לתפקיד השגריר באריתריאה, זאת בשל פוסט שכתב לפני חמש שנים ובו האשים את ישראל בגזענות כלפי ערבים ובני העדה הבדואית. המינוי אושר לבסוף בעקבות התעקשותם של שר החוץ ושר הביטחון. גנץ: "מדובר במינוי ראוי"

[ ynet.co.il ] פוליטי מדיני,

מי יבחר את השופטים? חי מהצבעה חשאית בכנסת

על רקע העימות בין הליכוד לכחול לבן, בוחרים הח"כים את נציגי הוועדה לבחירת שופטים. האם איילת שקד תיבחר אף שהמועמדים המוסכמים הם אסנת מארק מהליכוד וצבי האוזר מדרך ארץ? מזכירת הכנסת נזפה בשר אלקין שמילא את טופס ההצבעה מחוץ לפרגוד: "זה לא בסדר, זאת הצבעה חשאית". צפו בשידור החי

[ ynet.co.il ]

אלקין על התפטרות יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות: "מתוסכל שהפסיד"

השר להשכלה גבוהה טען שההתפטרות וההאשמות של רון רובין נובעות מכך שהמאבק על קיום הבחינות הפרונטליות הוכרע לטובתו: "הוא כועס ומתוסכל שהפסיד בקרב". על טענתו של רובין שהתפטר עקב הזזתה של מ"מ מנכ"ל מל"ג: "אמרתי לה שלא החלטתי, אבל עכשיו בטוח שלא אאריך את המינוי"

[ ynet.co.il ]

יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות התפטר והטיח באלקין: "טורקיה זה כאן"

נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין נקט את הצעד במחאה על החלטת השר להזיז מתפקידה את מ"מ מנכ"לית המועצה להשכלה גבוהה: "תקופה קשה דורשת צעדים קשים. אני תקווה כי בכך אצית את אש המרד בקרב כל הסגל האקדמי בישראל"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...