news paper icon

ארכיון חדשות: ביידן

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא ביידן

חשש ממחסור בדלק בארה"ב: האקרים השביתו צינור ענק

צינור ענק שמשתרע על פני 8,850 ק"מ ומשנע דלק מטקסס ועד ניו ג'רזי מושבת כבר יותר מיומיים, בעקבות מתקפת כופר על מערכות החברה "קולוניאל פייפליין". ההאקרים, מארגון בשם DarkSide, טוענים שהם תורמים חלק מהכסף שהם סוחטים לצדקה. בארה"ב חוששים ממחסור באספקה, במיוחד בנמלי תעופה קטנים. ממשל ביידן נרתם לסייע: "בעדיפות עליונה"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

מדדי אג'יו לתיקים מנוהלים באפריל: התפרצות הכלכלה עלולה להכות את שוקי ההון

מדדי המניות ממשיכים לעלות והשווקים מתעלמים מאיום האינפלציה והריבית • תכניות העידוד של ביידן מספקות דלק נוסף לכלכלה ונראה שדבר לא יעצור את הריצה הגדולה של המשקיעים. האמנם?

[ globes.co.il ] מומחים כותבים,

דו"ח תעסוקה מאכזב בארה"ב: האבטלה עלתה ל-6.1% באפריל

בחודש החולף נוספו למשק האמריקני רק 266 אלף משרות, פחות מהתחזיות שצפו התאוששות משמעותית יותר ברקע חבילת הסיוע של ביידן. הכלכלנים צופים כי מספר המשרות יגדל ככל שיתקדם מבצע החיסונים ויועברו טריליוני הדולרים מהסיוע הממשלתי. ביידן: "המאמצים שלנו מתחילים לשאת פרי, אבל יש עוד דרך ארוכה עד שהכלכלה תתאושש"

[ ynet.co.il ] כלכלה בעולם,

שיחות הגרעין עם איראן יתחדשו היום: "הפערים עדיין גדולים"

בארה"ב, באיראן ובאירופה לא צופים פריצת דרך בשיחות שיתחדשו בווינה. גורם אמריקני מגלגל את הכדור לידיים של טהרן: "החזרה להסכם - החלטה פוליטית שצריכה להתקבל אצלם". ראש צוות המו"מ האיראני: "לא נעשה דבר בחיפזון". דיפלומט אירופי מעריך: חמינאי ממתין לאחר הבחירות. דיווח: ביידן שוקל הפשרת כספי סנקציות לסיוע הומניטארי לאיראן

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

ארה"ב תתמוך בוויתור על זכויות פטנטים על חיסונים; מניות יצרניות החיסונים צונחות

ממשלו של הנשיא ביידן הודיע רשמית כי יתמוך בהצעת ארגון הסחר העולמי להשעות את הפטנטים על חיסונים נגד קורונה. זאת, במטרה לאפשר ייצור מקומי של החיסונים ובכך להאיץ את קצב ההתחסנות העולמי. מדינות רבות מתנגדות ליוזמה ויצרני התרופות מסרו כי זו "תשובה שגויה לבעיה מורכבת"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

בגלל הסגר: צניחה של 40 שנה בשיעור הילודה בארה"ב

בשנה שעברה נולדו בארה"ב 3.6 מיליון תינוקות, המספר הנמוך ביותר מאז 1979. הגורמים: החרדה והמשבר הכלכלי שהניאו זוגות רבים מהבאת ילדים לעולם. בתוך כך, שופט פדרלי ביטל את הצו שמונע גירוש מיליוני אמריקנים שלא שילמו שכר דירה, ממשל ביידן יערער

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

100 ימים של שקט בלי דונלד טראמפ

חודשי הכהונה הראשונים של ג'ו ביידן מתאפיינים ברגיעה תקשורתית שהשתררה בזכות סיום הכהונה של קודמו. האיש התאייד במהירות שבה לוקח למחוק ציוץ שהתחרטת עליו

[ ynet.co.il ]

ביידן ליורש העצר האמירתי: "תומך בחיזוק ובהרחבת הנורמליזציה ביניכם לישראל"

נשיא ארה"ב שוחח עם מוחמד בן זאיד והדגיש בפניו את החשיבות האסטרטגית של יחסי איחוד האמירויות וישראל. לפי הבית הלבן, בשיחה דנו השניים גם ב"איומים שנשקפים מאיראן והשאיפה המשותפת לרגיעה ולשלום במזרח התיכון"

[ ynet.co.il ] מדיני,

לאחר חצי שנה: חודש המו"מ בין ישראל ללבנון על הגבול הימי

המו"מ הלא-ישיר, בתיווך האו"ם וארה"ב, חודש בבסיס יוניפי"ל בנאקורה, אחרי שבשנה שעברה הצד הלבנוני הקשיח עמדות - בתקווה ליחס מאוזן יותר מצד האמריקנים עם השבעת ביידן. המחלוקת: על 850 קמ"ר במים הכלכליים. ביירות רוצה בצל המשבר הכלכלי לקדוח שם גז כבר בחודשים הקרובים

[ ynet.co.il ] מדיני,

עסקת אסירים? "ארה"ב תשחרר 4 איראנים ו-7 מיליארד דולר"

מחלקת המדינה מכחישה דיווח שלפיו וושינגטון וטהרן גיבשו עסקת חילופי אסירים – ארה"ב תשחרר 4 איראנים שניסו לעקוף את הסנקציות ואיראן תשחרר 4 אמריקנים הנאשמים בריגול. לפי הדיווח, ארה"ב גם תפשיר 7 מיליארד דולר איראניים. "עוד בעסקה: טהרן תשחרר בריטית כלואה תמורת 400 מיליון פאונד מלונדון". ברקע: שיחות הגרעין ופגישת ביידן עם ראש המוסד

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

צפון קוריאה במתקפה על ביידן: "נערך לעימות כולל"

הממשל האמריקני השלים הערכה-מחדש של המדיניות כלפי פיונגיאנג, ומאותת שתמו ימי טראמפ: אחרי שהמו"מ בין וושינגטון לצפון קוריאה קרס, הנשיא הדמוקרטי מבטיח לנקוט נגדה "הרתעה קשה". המשטר הקומוניסטי: "תהיה תגובה הולמת". אחותו של קים ג'ונג און נגד פעילים מדרום קוריאה שהפריחו בלוני תעמולה עם דולרים לצפון: "פסולת אנושית"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

איראן: "סוכם שרוב הסנקציות יוסרו"; ראש המוסד נפגש עם ביידן

יוסי כהן הוא הבכיר הישראלי הראשון שנפגש עם נשיא ארה"ב מאז כניסתו לבית הלבן. הוא דן איתו באיראן, כשבווינה מתנהל המו"מ בין טהרן למעצמות על חזרה להסכם הגרעין שמדאיג את ישראל. הנציג האיראני: "על בסיס הסיכומים עד כה – כל הסנקציות על הנפט והבנקים יוסרו". דיפלומטים במערב: "יש עוד הרבה עבודה, בנקודות הקריטיות טרם הושגה הבנה"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

תנחומים מרחבי העולם: "ליבנו כואב, מתפללים על הקורבנות"

ביידן התקשר לנתניהו והורה לצוותו להציע לישראל את עזרתה של ארה"ב. יו"ר הרשות הפלסטינית שיגר איגרת תנחומים לנשיא ריבלין ובה הביע צער על "האסון שגרם למותם של עשרות". הוא הוסיף: "מאחלים החלמה לפצועים". לצד מסרי תנחומים מרחבי העולם, שכללו את גרמניה, אוסטריה וארה"ב - גם ירדן, בחריין ואיחוד האמירויות הביעו השתתפות בצער

[ ynet.co.il ] כללי,

ארה"ב על שיחות הגרעין בווינה: אין פריצת דרך

למרות הדיווח שביידן שוקל הקלות משמעותיות בסנקציות כדי להציל את הסכם הגרעין, בוושינגטון הבהירו: "הדרך עוד ארוכה, המטרה - לחסום כל דרך לפצצה". במקביל, בתקשורת האיראנית דיווחו על רשימת דרישות: פיצויים מארה"ב והתחייבות לא להפעיל לעולם את מנגנון ה-snapback. בישראל מאיימים: "הסכם רע ידרדר למלחמה, המטוסים שלנו מגיעים לאיראן"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

שגריר ישראל לאו"ם: "ההערכה היא שהסכם בין ארה"ב לאיראן ייחתם בתוך שבועות"

ארדן אמר בריאיון לאולפן ynet כי "יש קשיים במו"מ, אך אנו מעריכים בצער שהצדדים יגיעו להבנה". בפגישתו עם היועץ לביטחון לאומי בממשל ביידן הבהיר כי ישראל אינה מחויבת להסכם העתידי, אם ייחתם: "לא כבולים להסכם שמסכן את קיומנו". הוא סירב להשיב אם יתמודד על ראשות הליכוד בעתיד: "לא יכול להתייחס. מתגעגע לפוליטיקה בישראל"

[ ynet.co.il ] מדיני,
עמוד הבא ...