news paper icon

ארכיון חדשות: בסנאט

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא בסנאט

טראמפ נגד מנהיג הרפובליקנים בסנאט: איתו לעולם לא ננצח שוב

מתקפה אישית חריפה של הנשיא לשעבר על מיץ' מקונל, מי שהיה 4 שנים בעל בריתו הנאמן בסנאט והצביע נגד הרשעתו במהומות הקפיטול, אבל גם הכריז מיד אחר כך שטראמפ אחראי להן: "המפלגה לעולם לא תזכה לכבוד כש'מנהיגים' כמוהו מחזיקים בהגה השלטון", טען טראמפ. הוא גם הטיל עליו את האחריות לאובדן הרוב בסנאט, והגדיר אותו "מנהיג סוג ג'"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

7 המסומנים: הרפובליקנים שתמכו בהרשעת טראמפ

תוצאות משפט הקפיטול בסנאט הראו שטראמפ עדיין שולט במפלגה הרפובליקנית, ושהרוב המכריע של חבריה מעדיף לא להרגיז את הבייס של הנשיא לשעבר: "קשה לדמיין את הרפובליקנים מנצחים בחירות בלי הטראמפיסטים". כמעט לכל הסנאטורים שתמכו בהרשעה "אין מה להפסיד", והם לא זקוקים לקולות הבוחרים בשנים הקרובות: "הצבענו בעד הרשעה כי הוא אשם". הדמוקרטים משוכנעים: "אם ההצבעה הייתה חשאית טראמפ היה מורשע"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

הראיות במשפט הקפיטול: הפורצים אמרו "טראמפ ישמח, נלחמים למענו"

אחרי הסרטונים הדרמטיים מהפריצה לקפיטול, הציגו הדמוקרטים ראיות שלכאורה מצביעות על האחריות של טראמפ להתפרעויות. "טראמפ שלח אותנו, מחכים לקבל ממנו הוראות", צוטטו המתפרעים. התובעים הדמוקרטים במשפט בסנאט: "בגלל שהנשיא אמר להם ללכת לשם הם האמינו שלא ייענשו". היום תשמיע ההגנה את טיעוניה, הצבעה תיתכן כבר בשבת

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

תיעוד חדש מהמהומות בקפיטול: פנס מפונה, רומני בורח לכיוון ההפוך - וניצל

במהלך משפט ההדחה של טראמפ בסנאט הציגו הדמוקרטים תמונות חדשות, בהן נראה בין היתר הסנאטור הרפובליקני רץ לעבר ההמון הזועם - אך שוטר מורה לו להסתובב והוא נמלט. תיעוד נוסף מראה את פינויו מהבניין של סגן הנשיא לשעבר ובני משפחתו

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

יום שני למשפט טראמפ: "היה המסית העליון"

בסנאט התחדש משפט ההדחה של הנשיא לשעבר, שמואשם בהסתה למרידה בעקבות המהומות בבניין הקפיטול. התובעים הדמוקרטים יציגו תיעוד חדש של ההתפרעויות וטענו: "טראמפ הוא האחראי היחיד להסתה למתקפה". עורכי דינו של טראמפ הצהירו שהוא לא חרג מגבולות חופש הביטוי: "המטרה היחידה של המשפט היא לחסל את הקריירה הפוליטית שלו"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

"טראמפ רתח מזעם": המופע המוזר של עו"ד קסטור

פרקליטו של הנשיא לשעבר נשא נאום מבולבל בפתח משפטו בסנאט, וחברי קונגרס נותרו נבוכים. המשפטן אלן דרשוביץ הודה בשידור: "אין לי מושג מה הוא עושה, אין פה שום טיעון". יועצי טראמפ התכווצו בכיסאותיהם, מקורביו: "מ-1 עד 10 הוא כעס 8". טראמפ התקשה למצוא עורכי דין למשפט והצוות התחלף רק בשבוע שעבר, עכשיו קוראים לו: "תיפטר מהם"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

משפט טראמפ יצא לדרך בסנאט: "האישום החמור אי-פעם"

חודש אחרי שתומכיו פרצו לקפיטול מתכנסים 100 הסנאטורים כדי לקבוע אם הנשיא לשעבר אחראי לאלימות. בגלל הצורך בתמיכת 17 רפובליקנים הסיכוי להרשעה קלוש. התובע הדמוקרטי הקרין סרטון של טראמפ קורא לצעוד לקפיטול ושל תומכיו פורצים לבניין – ואחר כך החניק דמעות: "בתי הסתתרה בלשכה". עורך הדין של טראמפ נשא נאום מבולבל ועורר תמיהה, המשפטן אלן דרשוביץ הודה בשידור: "אין לי מושג מה הוא עושה, איפה הטיעון?"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

היום משפט טראמפ, ההגנה: "הוא לא הסית לאלימות, זו מטאפורה"

הנשיא לשעבר יהפוך לראשון בהיסטוריה שעומד למשפט הדחה פעמיים, אבל הסיכוי להרשעה בסנאט אפסי. הדמוקרטים טוענים כי הסית את הפורצים לקפיטול באמירות כמו "לעצור את הגניבה" ו"להילחם עד חורמה", עורכי דינו הודיעו שיטענו: "הוא התכוון במובן המטאפורי". עוד יאמר צוות ההגנה: "אין בסיס חוקתי למשפט, הוא כבר לא נשיא"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

החיים אחרי הטוויטר: "טראמפ רגוע ומאושר"

ג'ייסון מילר, ממקורבי דונלד טראמפ, טוען שהנשיא לשעבר הוא אדם "שמח ורגוע יותר" מאז שעזב את הבית הלבן. טראמפ, לפי מילר, לא מתגעגע לרשתות החברתיות: "מלניה אוהבת את זה". על משפט ההדחה שייפתח מחר בסנאט: "לא מודאג, אין תרחיש ריאלי שיורשע"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

השבוע משפט טראמפ: האמריקנים חצויים לגבי הרשעה

המשפט על מהומות הקפיטול ייפתח בסנאט ביום שלישי: 2/3 סבורים שלטראמפ יש אחריות לפריצת תומכיו לקונגרס, אבל פחות מחצי תומכים בהרשעה. 65% מהרפובליקנים עדיין בטוחים: ניצחון ביידן לא לגיטימי. "פוקס ניוז" נתבעת ב-2.7 מיליארד דולר על "שקר הונאת הבחירות", חברת הקונגרס שתמכה ב-QAnon ורמזה לרצח דמוקרטים סולקה מוועדות בבית הנבחרים. ביידן טס לראשונה כנשיא ב"אייר פורס 1": ביקר את נכדיו בדלאוור ואסף חפצים

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

ר"מ איטליה התפטר, ינסה להרכיב קואליציה חדשה

משבר פוליטי באיטליה, כשמגפת הקורונה ממשיכה להשתולל: בעקבות מחלוקות על הטיפול במגפה ובמצב הכלכלי איבד ראש הממשלה ג'וזפה קונטה את הרוב המוחלט שלו בסנאט. הוא הודיע על התפטרותו וינסה להקים קואליציה חדשה - ולמנוע בחירות

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

לקראת המשפט: הפורצים מפלילים את טראמפ?

משפטו של הנשיא לשעבר בסנאט על חלקו במהומות הקפיטול נקבע לעוד שבועיים, כמה מהפורעים שפרצו לקונגרס קושרים אותו ישירות למעשיהם: "ביקש שנהיה שם, ובגד כשעזב בלי לתת חנינה". ביידן בסבב שיחות עם מנהיגים בעולם, אושר המינוי ההיסטורי של שר הגנה שחור. שערורייה בקונגרס: חיילים נזרקו לישון בחניון, הגברת הראשונה חילקה להם עוגיות

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

משפט הדחת טראמפ בסנאט - באמצע פברואר

המשפט יחל כבר בעוד כשבועיים, אז יועמד הנשיא לשעבר להדחה בפעם השנייה. מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט: "במקביל למשפט נעסוק בדברים למען האזרחים, ונאשר מינויי קבינט". טראמפ, הנשיא הראשון שנשפט לאחר עזיבת הבית הלבן, נאשם בהסתה למרידה בשל חלקו במהומות הקפיטול. האם הסנאטורים הרפובליקנים יביאו להרשעה מפתיעה?

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,
עמוד הבא ...