news paper icon

ארכיון חדשות: בתקציב

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא בתקציב

ההוצאה הלאומית על בריאות בישראל - בין הנמוכות ב-OECD

גם ב-2019 - ישראל מפגרת מאחור בתקציב הבריאות: אחוז המימון הציבורי בישראל לבריאות נמוך ב-10% בממוצע ממדינות ה-OECD. אחוז ההוצאה הלאומית השוטפת לבריאות מהתמ"ג - נמוך גם הוא בהשוואה ל-OECD, אולם עלה ב-3.9% ביחס לשנה שעברה

[ ynet.co.il ]

המשרד לענייני התיישבות ריק מתקציב: "אפס יכולת לעבוד"

בהיעדר תקציב מדינה, המשרד שהוקם עבור חוטובלי והנגבי פועל בתקציב אפס. המתנחלים דורשים לתקצב אותו כדי לקדם את הסיפוח וטוענים: "נתניהו רוצה לשמור לו את היכולת לפרק את המשרד"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

בכיר מאוד בליכוד: אם ניגרר לבחירות, מסתמן שלא יהיו פריימריז לרשימה

בכיר מאוד במפלגה מאותת כי אם אכן יתקיימו בחירות, כנראה לא ייערכו פריימריז. גנץ אמר בישיבת שרי כחול לבן כי אינו מצטער על הכניסה לממשלה והדגיש כי אינו חוזר בו מהדרישה בנוגע לתקציב: "אין אף כלכלן שתומך בתקציב לחגים. רק שני אנשים רוצים בחירות, 9 מיליון לא רוצים ולא צריכים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

בשל קיצוץ בתקציב: הספרייה הלאומית תקפיא פעילות; 300 עובדים יצאו לחל"ת

המדינה קיצצה בתקציב הספרייה הלאומית, ומנהליה הודיעו כי הם נאלצים להקפיא את פעילותיה ולהוציא מאות עובדים לחל"ת. מנהל הספרייה הלאומית ויו"ר הדירקטוריון פנו לשרי החינוך והאוצר בבקשת סיוע דחופה

[ ynet.co.il ]

גנץ עונה לנתניהו: קיצוצים בתקציב דו-שנתי? זה פייק | ריאיון באולפן ynet

שר הביטחון מגן על המפגינים אחרי הלעג מצד יאיר נתניהו ("הם הכול חוץ מחייזרים"), טוען שאי קיום ההסכם על התקציב מצד ראש הממשלה הוא "חוסר אחריות", ומוכן לוותר על שרים ממפלגתו. יום אחרי התקיפה בסוריה, גנץ מדגיש: "כל פעם שתבוא פעילות, נדבר בחימוש עם אסד"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

מנהלת מחלקה פנימית בשיבא: "לא יכולים לתת טיפול מיטבי לחולים"

המחסור בתקציב ובתקנים בבתי החולים מחריף עקב משבר הקורונה, ומציב את המחלקות הפנימיות בבתי החולים בפני קריסה. ד"ר חגית יונת, מנהלת פנימית בשיבא, התראיינה באולפן ynet והביעה חשש מהחורף המתקרב: "משרד הבריאות חייב למצוא פתרון. לא בטוחה איך נסתדר"

[ ynet.co.il ]

מחשב לכל ילד? ל-140 אלף תלמידים אין

בדיון בוועדת החינוך עלה כי ל-140 אלף תלמידים אין מחשב או טאבלט. יו"ר הוועדה לזכויות הילד, ח"כ יוסף ג'בארין: "התלמידים, רובם ערבים, לא השתתפו בלמידה מרחוק מאז מרץ". נציג משרד החינוך האשים את האוצר במחסור בתקציב, ח"כים מהרשימה המשותפת זעמו: "אם אין לך את הכסף, תתפטר"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

נתניהו: תומך בדרישת צה"ל לתוספת מיליארדים לתקציב

על אף משבר הקורונה והקיצוץ החד המסתמן בתקציב המדינה, הורה נתניהו לאוצר ולגורמי הביטחון לאתר מקורות תקציביים לתוספת בסך 3.3 מיליארד שקל לתקציב הביטחון. "לשמר יציבות מול האתגרים הביטחוניים"

[ ynet.co.il ]

פרסום ראשון: המתווה המסתמן להעלאת קצבאות הנכים

לפי המתווה, שאמור להיכלל כבר בתקציב הקרוב, קצבאות הנכים יעלו לעד 3,700 שקלים בחודש, ונכים שיעבדו יוכלו להשתכר עד 5,300 שקלים ועדיין לקבל קצבה. למרות המצב הכלכלי בשל משבר הקורונה, על רובו של המתווה כבר קיימת הסכמה עם האוצר. השר שמולי: "תיקון היסטורי"

[ ynet.co.il ]

"לקראת קטסטרופה". תוכנית חדשה להסבה מקצועית

המכה הקשה שגרמה הקורונה לתחומים כמו תיירות, אירועים, מסעדנות ותעופה הותירה רבים מעובדיהם מחוסרי תעסוקה. תוכנית חדשה שתאושר בתקציב המדינה הקרוב תגייס את המעסיקים לבצע הכשרות, ותאפשר למובטלים ללמוד מקצוע נדרש תוך קבלת שכר מלא

[ ynet.co.il ] כללי,

שר הרווחה: "נקדם בחקיקה אבטלה לעצמאים"

בריאיון לאולפן ynet הודה שמולי כי "הרבה בעלי עסקים נשארו מאחור", וציין כי נושא דמי האבטלה ישולב בתקציב המדינה: "הדיונים בעיצומם, תיתכן ישיבה ביולי". על העימות בין גנץ לביבי ברקע מעצרו של תא"ל השכל: "כולם זזו באי נוחות, אבל זה קטנות. אין לנו פריבילגיה לסחוב את ישראל לבחירות"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

כוכבי מזהיר מקיצוץ בתקציב צה"ל: "טעות ששילמו עליה מחיר כבד"

הרמטכ"ל במסר לממשלה לקראת גיבוש תקציב המדינה: "ככל שיש שקט מתפתחת התחושה שניתן לצמצם את הצרכים הביטחוניים, זו טעות חמורה". רמז לפעילות החשאית: "המשכנו לפעול ביבשה, באוויר, בים ובסייבר"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הקיצוצים שבדרך: פחות בחינוך ובבריאות ויותר לג'ובים

הממשלה צפויה לאשר היום קיצוץ של 1.5% בתקציבי השכר של המשרדים, כולל הפחתת משרות, כדי לממן את הקמת המשרדים החדשים. בעקבות הביקורת על מתווה החזרת העובדים: באוצר מתכננים לפצות גם מעסיקים שנמנעו מלהוציא את העובדים לחל"ת

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

השרים יאשרו: קיצוץ עשרות מיליונים למימון התיקים החדשים

הממשלה צפויה לאשר ביום ראשון קיצוץ בתקציבי המשרדים השונים, כולל החינוך, הרווחה והבריאות, למימון הקמת המשרדים החדשים. יופחתו משרות בביטוח הלאומי ובשירות התעסוקה. התנגדות ראשונה משר החוץ. האוצר: לא מדובר בפיטורים, אלא בהעברת תקנים

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...