news paper icon

ארכיון חדשות: גנץ


מאמרים בנושא גנץ

על מה מדברים כשמדברים על נתניהו וגנץ

ספין רודף ספין, הקרב על סדר היום מגיע לשיא - עימות, חקירות והבטחות שאי אפשר לממש או משפט נתניהו. בליכוד שינו כיוון של מסרים, אבל ספק אם יש להם על מה להתבסס. פרשנות

[ ynet.co.il ]

מה ייחקר ולמה עכשיו? פרשת "המימד החמישי"

מה פיתחה החברה שבראשה עמד גנץ, כמה כסף קיבלה ומה העלה דו"ח המבקר? 11 ימים לפני הבחירות הודיע מ"מ פרקליט המדינה על פתיחת חקירה, גנץ אינו חשוד. נתניהו: "לדעת את האמת". גנץ: "אין שום דבר פלילי". מהפטור ממכרז ועד פירוק החברה בשל אוליגרך שהסתבך: עושים סדר

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

מנדלבליט הכריע מיד, מ"מ פרקליט המדינה היה נתון ללחצים פוליטיים

מאז שמינה השר אוחנה את דן אלדד למ"מ פרקליט המדינה, הפעיל הליכוד לחצים על אלדד בדרישה לחקור את פרשת "המימד החמישי". העובדה שהיועמ"ש אינו מעורב בחקירה מעידה על כך שגנץ אינו חשוד, והוא הכריע מיד לאחר ששמע את חוות הדעת של הפרקליטים

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

מנכ"ל המימד החמישי: גנץ לא התערב בקשר העסקי עם המשטרה

דורון כהן, מנכ"ל חברת הסייבר שבראשה עמד בעבר גנץ, אומר כי הוא נמנע מלהתערב בקשר העסקי עם המשטרה - קשר שכעת ייחקר על-ידי המשטרה עצמה. הוא הכחיש טענות להעדפה או שחיתות: "סרקו אותנו במסרקות ברזל, כנראה שהיינו הכי טובים". לטענתו, "זה הכול ספינים שביבי מריץ"

[ ynet.co.il ]

מנדלבליט הודיע כי לא יתערב בשלב זה בפרשת "המימד החמישי"

היועמ"ש אמר כי מ"מ פרקליט המדינה מטפל בפרשת חברת "המימד החמישי" שבראשה עמד בני גנץ: "הדברים יובאו להכרעתי ככל שיתעוררו חשדות שונים מאלה שקיימים כיום". הליכוד דרש חקירה מיידית: "לא ייתכן שתהיה מדיניות אחרת לגנץ"

[ ynet.co.il ]

הפלונטר המשטרתי בפרשת "המימד החמישי" והשאלות הפתוחות

החוקרים יבדקו מדוע בחרו במשטרה בחברה שגנץ עמד בראשה, אם היא הועדפה בגלל קשרים ולמה לא התפרסם מכרז - אבל תחילה תצטרך להיבחר היחידה החוקרת. שוטרים יעידו, גם ראש אגף החקירות בניגוד עניינים. "איך חוקרים יחקרו את חבריהם?", תהה גורם במשטרה. ייתכן כי הפרשה תועבר למח"ש

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

גנץ על פרשת "המימד החמישי": "רגוע לחלוטין, לחץ פוליטי מעלה דברים לסדר היום"

תגובה ראשונה של יו"ר כחול לבן להערכה לפיה היועמ"ש יורה על בדיקת הפרשה לאחר הבחירות. "הנושא כבר נבדק ולא נמצא שום חשד לפלילים", אמר. "בניגוד לאחרים, אני סומך על מערכת האכיפה ונכון לכל בדיקה וחקירה"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

ח"כ עפר שלח על העימות: "בחירות זה לא ריאליטי"

חבר הכנסת מכחול לבן אמר בריאיון לאולפן ynet, ברקע ההערכות כי תיפתח חקירה בפרשת "המימד החמישי", כי "אם זה יקרה - לא תהיה לכך שום השפעה על הבחירות. אנחנו, בניגוד לנתניהו, תומכים במערכת המשפט". על סירובו של גנץ לעימות עם נתניהו: "אין לנו רצון בכך ואין בזה תועלת עכשיו"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

גנץ: "לא אלך לעימות עם נתניהו, זה ספין של ביבי"

יו"ר כחול לבן השיב על שאלת ynet ואמר כי אין בכוונתו להגיע לעימות עם ראש הממשלה: "נתניהו נמנע זה למעלה מעשור מעימותים וגם מקריאותיי לעימותים בסבבי הבחירות האחרונים. הוא נזכר בזה עכשיו, כשיש תאריך למשפט שלו". נתניהו: "גנץ מפחד – ויודע למה"

[ ynet.co.il ]

בן גביר נגד בנט: "במשמרת שלו משלמים 30 מיליון דולר לחמאס"

יו"ר עוצמה יהודית אמר בריאיון לאולפן ynet כי אם מפלגתו תעבור את אחוז החסימה, התנאי שלו להצטרפות לממשלה יהיה "שאין פרוטקשן לחמאס". לטענתו, "בנט יעבור לגנץ. איתי נתניהו יהיה ראש ממשלה של ימין אמיתי"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

ניסנקורן: "או ממשלת אחדות, או ממשלה יציבה אחרת"

חבר כחול-לבן התייחס בריאיון לאולפן ynet לקריאת נתניהו לעימות טלוויזיוני עם גנץ: "נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא, הוא מנסה להסית את הדיון מפתיחת משפטו". על המתקפה של ברקת נגדו: "צבוע, הוא ביקש ממני עזרה מול האוצר כשהיה ראש העיר ירושלים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

בנט על ההסדרה בעזה: "נותנים עוד צ'אנס לחמאס"

למרות שתקף בעבר את תהליך ההסדרה, הבהיר שר הביטחון באולפן ynet כי "אם הרגיעה תישמר, יהיה בעזה טוב. אם לא, יהיה אביב מאוד מכאיב". הוא סירב להתייחס לעקיצות של נתניהו וציין כי "ימני לא תוקף ימני", אך תקף את גלנט: "הוא הממורמר הנצחי". על גנץ: "חד משמעית לא אלך איתו"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,
עמוד הבא ...