news paper icon

ארכיון חדשות: האסון

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא האסון

חשש: דגי טונה שיובאו מסרי לנקה - מכילים כימיקלים ומסוכנים לבריאות

אוכלים טונה טרייה וסושי? כדאי להיזהר. בתקופה האחרונה הגיעו לישראל דגים מאזור האסון האקולוגי בסרי לנקה. למרות החשש שהם מכילים כימיקלים מסוכנים, משרד הבריאות לא בדק את המשלוחים. הזואולוג אביגדור אבלסון: "זו שערורייה, הרעלים עלולים לגרום לסרטן ואלצהיימר". משרד הבריאות: “הסתמכנו על הודעת הרשויות בסרי לנקה שלפיה אין סכנה”

[ ynet.co.il ]

הילד איתן בירן ששרד את אסון הרכבל עודכן על מות הוריו

משתפר מצבו של בן ה-5, היחיד ששרד את האסון באיטליה, אך הוא עדיין מאושפז בביה"ח בטורינו. שבועיים וחצי אחרי האסון, דווח בתקשורת באיטליה: הוסבר לו כי הוריו נספו. פרקליטת המשפחה: "תהליך מאוד ממושך ועדין"

[ ynet.co.il ] כללי,

המדריך נשאל אם הוא אשם באסון בצפית: "ברור, כמו כל מי שהיה מעורב בטיול"

בעדותו של ראש מכינת בני ציון, יובל כאהן לא מקבל אחריות מלאה על מותם של עשרת הנערים שנהרגו בשיטפון בנחל צפית ומטיל את האשמה על הכפופים לו. המדריך האחראי אביב ברדיצ'ב, שעדותו נחשפת כעת, אמר מנגד כי "האסון הוא הדבר הראשון שאני חושב עליו כשאני קם בבוקר וכשהולך לישון"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

אסון סביבתי: מכלית הכימיקלים נשרפה, וכעת טובעת

סרי לנקה: במשך 13 ימים מכלית עם טונות רבות של כימיקלים ונפט עלתה באש, ורק אתמול הושגה שליטה על הלהבות. זיהום רב נגרם לחופי האי היפיפיים, מאות חיילים נשלחו לנקות. כעת הספינה טובעת, והחשש הוא שהאסון יחמיר

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

תפילה בכותל ודרישה ברורה: "ועדת חקירה למירון, לא טיוח וסיבון"

רגע לפני העלייה ל-45 הקברים, התכנסו משפחות הרוגי האסון לתפילה בכותל וקראו בהצהרה משותפת: "גילינו מערכת טיוח משומנת, דורשים ועדה עם סמכויות". הרב אלחדד, ששכל שניים מבניו: "אנחנו לא מחפשים אשמים, כסף לא מעניין אותנו". אחיו של שמחה בונים דיסקינד: "חייבים להגיע לחקר האמת"

[ ynet.co.il ] כללי,

"זה סיוט, הטרגדיה של המשפחה": ארונות הרוגי אסון הרכבל נחתו בישראל

אחרי שאיתן בן ה-5, ששרד את האסון ואושפז במצב קשה פקח את עיניו, נחתו בארץ ארונותיהם של אביו עמית (30) ואמו טל (26), בנם הקטן תום, בן שנתיים, וכן סבא של טל יצחק (איזי) כהן (81) ואשתו השנייה, ברברה קונינסקי כהן (71). האחות גלי: "משהו מהלב שלי הלך". בעלה רון: "אנחנו גמורים. נעטוף את איתן ונאהב אותו. היומיים הבאים יהיו קשים"

[ ynet.co.il ] כללי,

אסון הרכבל באיטליה: 3 נעצרו, "הבלם היה מושבת במשך חודש"

כחלק מחקירת האסון שבו נהרגו 14 איש, בהם 5 בני משפחה ישראלים, עצרה המשטרה האיטלקית את בעל החברה שהפעילה את הרכבל ומהנדס בכיר שהיה אחראי עליו. החוקרים חושדים שהבלם הושבת מאז פתיחת הקו אחרי השבתה ממושכת בקורונה: "זה נבע מסיבות כלכליות, הקו היה צריך להישאר מקורקע"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

אביו של הנער שנהרג מנפילת פסל על ראשו: "חלם להיות בצנחנים"

רביע ריאדה, שאיבד את בנו הבכור כרים בן ה-15 במהלך אימון כושר - כשפסל שעליו נתלה קרס ומחץ אותו למוות במעלות-תרשיחא, אוחז בתמונתו ומתקשה לעכל את האסון: "הוא רצה מאוד להתגייס ליחידה קרבית ולכן התאמן כל הזמן, עכשיו הכל נגדע", בכה האב, איש צד"ל לשעבר שהקים משפחה בחורפיש

[ ynet.co.il ] כללי,

האסון במירון: ארבעה חשודים נוספים נחקרו באזהרה

שני מנהלי ביטחון מהצפון ושני חשודים אחרים שעובדים בחברת אבטחה נחקרו בלהב 433. החשד: גרימת מוות ברשלנות באסון שבו נהרגו 45 בני אדם ועשרות נפצעו. לפני כן עוכבו לחקירה שני מהנדסים שאישרו תוכניות הנדסיות במתחם קבר הרשב"י ועוד שני חשודים

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

"התקווה" של נועה קירל ועומר אדם: מפגן של פטריוטיות ילדותית בשביל לייקים

נדמה כאילו מדיניות ישראל כולה מוטלת על כתפי הדואט החדש של קירל ואדם, המזגזג בין ההמנון הלאומי לטקסט חדש באנגלית - משנת הקורונה, האסון במירון, המהומות בערים המעורבות, קריסת הטריבונה בבית הכנסת ועד ירי הטילים והביקורת הבינלאומית על המבצע בעזה. אבל גם פופ מגויס רצוי שיהיה קודם כל פופ, ובמקרה הזה מדובר בפרודיה נלעגת עליו המעוררת געגועים ללהיטים הלאומניים של סאבלימינל והצל

[ ynet.co.il ]

הכבל נקרע 5 מ' מהתחנה: החוקרים מחזיקים בתיעוד מאסון הרכבל | אלו סיפורי 14 ההרוגים

נשמע רעש חד - והקרון נע לאחור: התיעוד לא פורסם, החוקרים באיטליה מקווים שיבינו בעזרת מצלמות האבטחה מה הוביל לכשל. יום לפני האסון, פעילות הרכבל הופסקה לחצי שעה. אלו סיפורי 14 הנספים: המשפחה הישראלית, הרופאה האיטלקייה שחגגה יום הולדת 40 עם בן זוגה, האיראני שעלה לרכבל עם בת זוגו המדענית והילד האיטלקי בן ה-5 שלא שרד

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

האסון באלפים: "גם אם איתן ייצא מזה - כל המשפחה שלו איננה"

דודתה של טל, שנספתה באסון לצד בן זוגה עמית, בנם הפעוט תום, סבה ובת זוגו, שיתפה בכאב על האובדן שהיא טרם מצליחה לעכל. היא סיפרה כי טיסת הסבים לאיטליה בוטלה וכי הוצע להם להישאר ביוון שבה שהו - אך סירבו: "יש לנו מזוודה מלאה בבמבה וביסלי לילדים"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

הצרות של הודו: קורונה, פטרייה קטלנית וציקלון נוסף

הודו חצתה את רף 300,000 המתים מהנגיף, שליש מתוכם נרשמו בפחות מחודש. הערכה: המספר האמיתי גבוה בהרבה. בערים הגדולות הסגרים עבדו, הנגיף מתפשט כעת לפריפריה. על האסון מוסיפה כעת דאגה מזיהום "הפטרייה השחורה" שהיכה באלפי חולי קורונה – אולי בשל שימוש יתר בתרופות מסוימות – ופינוי מאות אלפים לקראת סופת ציקלון שנייה

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

בכיר בצוות מח"ש לחקירת האסון במירון - קצין משטרה שאמור לחזור לשורותיה

ראש מפלג המודיעין במח"ש, שלומי אנג'ל, יתמודד בקרוב על תפקיד סגן-ניצב במשטרה. זה לא הפריע למח"ש להציב אותו בצוות שחוקר את התנהלות קציני המשטרה הבכירים ביותר - בהם המפכ"ל - באסון במירון. קצין המעורה בפרטים: "כנראה שלמישהו לא בוער לבדוק מה קרה שם". מח"ש: "אנג'ל מסייע לצוות החקירה"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

10 שניות של אסון: הכבל נקרע, בלם החירום לא פעל

באיטליה חוקרים את האסון שגבה את חייהם של 14 איש, בהם 5 ישראלים, בני משפחה אחת. השגריר סיפר ל-ynet על הממצאים הראשוניים. גבר שחיכה לתורו צעק "הקרון קרס", באיטליה דווח כי רוב הגופות נמצאו מחוץ לקרון, במרחק של 30 עד 40 מטרים. בבית החולים בטורינו ממשיכים להיאבק על חיי הילד היחיד ששרד: "איתן הקטן עבר ניתוח מורכב"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,
עמוד הבא ...