news paper icon

ארכיון חדשות: הבריאות

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הבריאות

אחד מתוך תשעה נבדקים חיובי לקורונה, מקדם ההדבקה מתקרב ל-1

העלייה המתונה בתחלואה נמשכת: 6,310 מאומתים, שהם יותר מ-10% מהנבדקים אתמול, קיבלו תשובה חיובית. יותר מ-40,000 ישראלים מוגדרים כחולים פעילים, רובם במצב קל וקל מאוד. הבוקר: משרד הבריאות גילה שני מאומתים הנושאים את הזן החדש שטרם נחקר בעולם

[ ynet.co.il ]

משרד הבריאות בוחן: מבצע חיסונים לפליטי המלחמה

בימים הקרובים יוחלט אם לחסן את המגיעים מאוקראינה נגד הקורונה וייתכן שגם את ילדיהם בחיסון נגד פוליו. שר הבריאות הורוביץ ביקש להסדיר עבורם ביטוח בריאות: "יש לנו אינטרס משותף לשמור על בריאותם"

[ ynet.co.il ]

התפרצות בסין, בארץ המקדם בעלייה: ביטול חובת המסכות עשוי להידחות

סין הטילה סגר על מיליונים ומתמודדת עם מספר הנדבקים הגבוה זה שנתיים, בהונג קונג מספר המתים האמיר בחדות, ובארץ דשדוש בירידה בתחלואה. עם זאת, במשרד הבריאות מבהירים כי אין צפי לשינוי מדיניות נרחב. פרופ' גליה רהב: "מטריד אותי שכולם בלי מסכות ושחושבים שהקורונה כבר לא מעניינת"

[ ynet.co.il ]

אחות הותקפה על ידי מטופלת – משרד הבריאות יפצה אותה ב-55 אלף שקלים

האחות השגיחה על מטופלים בהפסקת עישון במרכז לבריאות הנפש, כשלפתע אחת המטופלות הפילה אותה, משכה בשערותיה והטיחה את ראשה ברצפה. היא טענה כי שנים אחר כך המשיכה לסבול מכאבים וממצב רוח ירוד - ובעקבות תביעה שהגישה היא תקבל את הפיצוי

[ ynet.co.il ]

מקדם ההדבקה עולה, מספר החולים שבמצב קשה יורד | הקורונה בישראל - תמונת מצב

מספר החולים הקשים מוסיף לרדת, ועומד על 366 מאושפזים, בהם 157 מונשמים. מתחילת 2022 כ-2.3 מיליון ישראלים נדבקו בנגיף, ומפרוץ המגפה נפטרו 10,397 בני אדם. במערכת הבריאות גוברת ההערכה שהפרויקטור סלמאן זרקא יסיים את תפקידו בקרוב. ומה קורה בעולם?

[ ynet.co.il ]

שיירת הענק הרוסית התפצלה, זלנסקי: חושש שפוטין יתקוף בנשק כימי

נשיא אוקראינה אמר כי טענות רוסיה נגד ארצו בדבר פיתוח נשק כימי מסמנות את העתיד: "אם רוצים ללמוד את התוכניות שלהם - צריך להסתכל במה הם מאשימים". גם ארה"ב מזהירה: "מוסקבה מכינה את הקרקע". ביידן יבקש מהקונגרס לאשר את הורדת דרג יחסי הסחר עם מוסקבה ולהעלות מכסים. ארגון הבריאות העולמי לקייב: "השמידו פתוגנים שעלולים להפיץ מחלות"

[ ynet.co.il ]

מצוקת שורדי השואה באוקראינה: "מחזיר אליי את 1941, רוצה את חיי בחזרה"

כ־9,900 שורדי שואה חיים באוקראינה ובשל גילם ומצבם הבריאותי, רובם אינו מסוגל לעזוב את המדינה ונאלץ להסתתר מאימת הרוסים. "זה החזיר אליי את מה שעברנו אז כדי לשרוד", אומרת אנה רוזן, בת 80 מאודסה. נטליה בר'זניה, בת 88 מאודסה: "לא מאמינה שצריכה לעבור את מה שעברתי לפני 80 שנה"

[ ynet.co.il ]

"לא אתן שתעשי פה הצגה": וולדיגר התפרצה על סילמן - שפרצה בבכי

חברות הכנסת התעמתו בוועדת הבריאות שבראשות סילמן מימינה על רקע חקיקה למען הורים לילדים ונוער עם קשיים רגשיים. "את לא יכולה להטיח האשמות ולהגיד דברים לא נכונים", אמרה סילמן לוולדיגר, שיצאה מהדיון. צפו

[ ynet.co.il ]

הפינוי ממריופול שוב נכשל: הפסקת האש קרסה. זלנסקי: "הרוסים נערכים להפציץ את אודסה"

הפסקת אש קצרה החלה הבוקר במריופול, שם אוזלים האוכל, המים והחשמל לכ-400 אלף נצורים. המסדרון ההומניטרי היה אמור להישאר פתוח עד 21:00, אבל אז חודשו ההפגזות כמו אתמול: "הרוסים שיקרו לנו". 1.5 מיליון פליטים כבר ברחו, רוסיה מרכזת כוחות ליד העיר דניפרו, פוטין: "נפסיק להילחם רק כשקייב תיכנע". ארגון הבריאות העולמי: "מרכזים רפואיים הותקפו באוקראינה, זו הפרה של החוק הבינ"ל". עוד הפגנות ברוסיה נגד המלחמה: 2,034 עצורים ב-44 ערים

[ ynet.co.il ]

קורונה, פוליו, HIV ושחפת: האיומים הבריאותיים החמורים על אזרחי אוקראינה

ציוד רפואי קריטי הולך ואוזל, הקורונה, השחפת והפוליו ממשיכים להתפשט, ובארגון הבריאות העולמי מדווחים על קריסת מערכת הבריאות במדינה. ארגונים רבים ברחבי העולם החלו בגיוס תרומות לטובת תושבי אוקראינה והפליטים. איך תוכלו גם אתם לסייע לניצולים ולפליטים?

[ ynet.co.il ]

פרופ' יהודה אדלר: "לא למדנו דבר. אנחנו לא מוכנים למגפה הבאה"

"הקורונה עדיין כאן", אומר לאולפן ynet המומחה לקרדיולוגיה, לרפואה פנימית ולמינהל רפואי. "יש עכשיו בארץ מאות חולים במצב קשה, ואנשים ממשיכים למות". הוא מוטרד מאוד מהגלים הבאים ומהמגפה הבאה: "מערכת הבריאות לא מוכנה למגפות. לא השתכללנו מספיק"

[ ynet.co.il ]

עשרות נוירולוגים פנו לוועדה לקיצור התורנויות: "דורשים להיות חלק מהמהלך"

רגע לפני פרסום המסקנות, יותר מ-100 נוירולוגים שלחו מכתב למשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "נודע לנו שהשלב הראשון יפסח על המקצוע. סכנה שאנשים יפסיקו לרצות ולהתמחות בנוירולוגיה". לפי ההערכה בשלב הראשון התורנויות יקוצרו רק במחלקות הפנימיות ובחדרי המיון

[ ynet.co.il ]

הורוביץ אחרי יותר מ-10,000 נפטרים מקורונה: "נתנו כלים הכי אפקטיביים"

בעוד הגל החמישי ממשיך לדעוך, שר הבריאות אמר באולפן ynet כי משרדו נערך לגל הבא: "אנחנו משאירים את המערכים הבסיסיים של הקורונה, גם בגל הבא לא יהיה סגר". על כישלון מבצע חיסוני הילדים: "הפחידו אנשים שזה לא בטוח". ומה דעתו על "המורדת" ממרצ שקיבלה תפקיד דיפלומטי בשנגחאי?

[ ynet.co.il ]

מספר המאומתים לקורונה צנח ב-45% לעומת השבוע שעבר, הירידה בחולים קשה נמשכת

לפי נתוני משרד הבריאות, פחות מ-13 אלף ישראלים קיבלו תוצאה חיובית לנגיף - לעומת 23,663 ביום שני בשבוע שעבר. גם מקדם ההדבקה ירד מעט אחרי כמה ימים ללא שינוי. מספר הנפטרים עומד הבוקר על 10,003. ירושלים כבר לא אדומה - וכמה חולים יש בעיר שלכם?

[ ynet.co.il ]

משרד הבריאות ממליץ: לבטל את מתווה הבדיקות במערכת החינוך ב-1 במרץ

בעקבות הירידה בתחלואה, ואחרי שרה"מ אמר כי "גל האומיקרון נשבר", נציגי משרד הבריאות המליצו לעצור את מתווה בדיקות האנטיגן בבתי הספר בחודש הבא. בדיון שמכנס בנט יעלו לדיון גם הקלות במתווה התיירות הנכנסת

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...