news paper icon

ארכיון חדשות: ההגירה

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא ההגירה

"כולנו התפללנו": תקלה במטוס של סגנית נשיא ארה"ב

המטוס "אייר פורס 2" של קמלה האריס שב על עקבותיו בעקבות התקלה, ונחת בשלום. כעבור שעה וחצי היא המריאה במטוס חלופי לגואטמלה, במסגרת המאמצים לפתור את משבר ההגירה. "אני בסדר, אבל כולנו נשאנו תפילה קטנה"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

דרור משעני: "למשטרה יש תדמית גרועה, זה קשור בזה שהיא הארגון המזרחי ביותר"

ההזדהות עם המאבק המזרחי, האלימות המשטרתית שהיא חלק מהדי-אן-איי התרבותי, הקושי שחווה אשתו הפולנייה בארץ והעובדה שהילדים שלו מעדיפים לקרוא באנגלית: לדרור משעני, אחד הכותבים המצליחים והמוערכים בישראל, כבר נמאס להסביר מדוע הוא כותב ספרות בלשית. בריאיון לרגל צאת רומן חדש בסדרת השוטר אברהם אברהם, הוא מדבר על מחשבות ההגירה, ההצלחה הטלוויזיונית והיתרונות שטמונים בהתבוללות

[ ynet.co.il ]

מתקרבים למיליון: 952 אלף תושבים בירושלים ב-2020

לרגל יום ירושלים שיחול ביום שני, מפרסם מכון ירושלים למחקרי מדיניות את הנתונים לגבי הבירה: ירידה בשיעור הפריון בקרב הנשים הערביות, לעומת עלייה בקרב היהודיות. בינתיים, נמשכת ההגירה השלילית בעיר: 11,900 תושבים חדשים נכנסו ב-2019 לעיר לעומת 20,100 שעזבו. ומה לגבי השכר הממוצע ומערכת החינוך? כל הנתונים

[ ynet.co.il ] כללי,

"אני רוקד עבור כל מי שאין לו מדינה ונתלש ממקומו"

הוא למד ריקוד במחנה פליטים בסוריה, חטף מכות מאביו שהתנגד לחלום ואפילו דאעש ניסו לירות ברגליו כדי שיפסיק לרקוד, אבל הרקדן והכוריאוגרף אחמד ג'ודה לא ויתר והחודש הוא יופיע באירוויזיון. בריאיון ל-ynet לרגל סרט תיעודי על חייו, הוא מספר איך התאהב בעולם המחול במקום הכי לא צפוי, מדבר על ההגירה להולנד ומסביר כיצד הצליח כנגד כל הסיכויים: "אני ההוכחה החיה לכך שהתקווה עדיין קיימת"

[ ynet.co.il ]

"איננו רצויים במדינתנו": עשרות מבני קהילת העבריים קיבלו צווי פינוי

חסרי מעמד מהקהילה בדימונה קיבלו בימים האחרונים צו שמורה להם לעזוב את ישראל תוך 60 ימים. בן הקהילה אשריאל מור, יוצא התוכנית "המרוץ למיליון", חשף את הפרשה בפוסט באינסטגרם: "מה תעשה אישה בת 70 שדורשים ממנה לעזוב את מה שהיא מכירה?". רשות האוכלוסין וההגירה: "כל הפונים הם אזרחים אמריקנים שלא נכללו ברשימת חברי הקהילה"

[ ynet.co.il ] כללי,

משבר המהגרים של ביידן: שאלות ותשובות

המצב ההומניטרי בגבול ארה"ב-מקסיקו הולך ומחמיר: מהגרים בלתי-חוקיים מגיעים בקצב שלא נראה כמותו 20 שנה, ואלפי ילדים שבאו בלי הוריהם מוחזקים בצפיפות במתקני כליאה. מדוע הם באים עכשיו, למה לא מגרשים אותם – והאם האשמה היא במדיניות ההגירה המרוככת של ביידן? מדריך

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

יש גם בדיחות: עם המבריחים והשומרים בגבול ארה"ב

השמש שוקעת – והמבריחים מנפחים את הסירה, מעמיסים את המהגרים וחותרים לגדה האמריקנית של הריו גראנדה. לעתים הם מתלוצצים עם הפקחים מעבר לנהר: "איפה אתה רוצה שאוריד אותם?". המהגרים מלאי תקווה: "אמא חולה, אני הולכת לראות את אבא", אומרת בת 13 שהגיעה לבד מגואטמלה עם אחותה בת ה-7. כך נראה גל ההגירה לארה"ב

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

ביטול צו ההגירה וחזרה להסכם האקלים: תוכניות ביידן ליום ההשבעה

כבר ביומו הראשון בבית הלבן מתכנן הנשיא הנבחר לבטל כמה מההחלטות השנויות במחלוקת של טראמפ. ברשימה: ביטול הצו המגביל הגירה לארה"ב ממדינות מוסלמיות, הצטרפות מחדש להסכם האקלים וחיוב עטיית מסכה בטיסות. "לתקן את נזקי טראמפ"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

התחתנו בארה"ב בזום, אך משרד הפנים מסרב להכיר

יובל ודור, בני 25 מראשון לציון, התחתנו מרחוק בהליך שמוכר בארצות הברית בשל מגבלות הקורונה. כשהגיעו ללשכת רשות האוכלוסין וההגירה בעיר מגוריהם, סירבה הפקידה להכיר בכך: "זה מההנהלה הבכירה". הם סיפרו כי בכוונתם לעתור לבג"ץ: "רצינו שהדברים ייעשו ביותר קלות ב-2021 ובדמוקרטיה המתקדמת במזה"ת". רשות האוכלוסין: "הבקשה נבדקת"

[ ynet.co.il ] רווחה וחברה,

התחלואה עולה, ובנתב"ג תורי ענק: כך זה נראה

בזמן שמספר הנדבקים הולך ומאמיר, בנתב"ג תועדו תורים ארוכים שבהם מצטופפים נוסעים שהגיעו ממדינות "ירוקות" לצד כאלו שנחתו ממדינות "אדומות". תורים גם בעמדות בדיקות הקורונה: "אפילו לא ניסו להרחיק אנשים אחד מהשני". רשות האוכלוסין וההגירה: "מקרה חריג ונקודתי, נפעל למניעת הישנותו". תור ענק לבדיקות קורונה גם בכיכר רבין

[ ynet.co.il ] כללי,

ביידן: "זו לא כהונת אובמה השלישית, מתמודדים עם עולם אחר"

בריאיון ראשון מאז הבחירות אמר הנשיא הנבחר לרשת NBC כי ב-100 ימיו הראשונים בבית הלבן יתמקד בביטול מדיניות ההגירה של טראמפ ובטיפול בקורונה: "יש לפתוח בתי ספר במהירות האפשרית". ביידן ציין כי הוא שוקל למנות רפובליקני לתפקיד בקבינט: "אזדקק לתמיכתם". על הנשיא היוצא: "לא אשתמש במשרד המשפטים כדי לחקור אותו"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

דורש להצטלם לת"ז עם מסננת פסטה על הראש: "חלק מהזהות"

צעיר מהצפון דורש שתונפק לו תעודת זהות עם תמונה שבה הוא חובש על ראשו מסננת שמבטאת את אמונתו ב"מפלצת הספגטי המעופפת". רשות האוכלוסין וההגירה: "לא נוכל לאשר כל בקשה ששמה מסמך לאומי רשמי ללעג"

[ ynet.co.il ] כללי,

הדילמה של חולת הסרטן שישראל לא רוצה אותה

היא חיה בישראל כבר 20 שנה, מבחינתה כאן ביתה, אבל המדינה מסרבת להעניק לה מעמד מסיבות שונות ומשונות. גם כעת, כאשר מריה בוסויוק (55) מתמודדת עם סרטן אלים, נותר הלב של הרשויות אטום. "נגמר לי הכסף לטיפולים", היא זועקת בייאוש. פרקליטה: "גזרו עליה מוות". רשות ההגירה מתעקשת: "היא יכולה לטפל בעצמה באופן פרטי

[ ynet.co.il ] כללי,

כוכב "הבנים": "אנחנו בני מזל שתומר קאפון הצטרף אלינו"

אנטוני סטאר חי כבר עשור בארה"ב, מגלם את הדמויות הכי אמריקניות שיש - ועדיין מרגיש כמו מהגר ניו זילנדי, בייחוד כשסוגיית ההגירה הגיעה לעונה השנייה של "הבנים". בריאיון הוא משתף במחשבות על שנאת זרים, מפרגן לתומר קאפון ("כישרון פנטסטי") ונזכר בימים שגילם את דוד המלך ב"זינה"

[ ynet.co.il ]

"רק אחת מכל 400 מתלוננות זוכה לצדק"

תומר ורשה, עורך הדין המוביל בארץ בתחום ההגירה, רגיל לייצג מסתננים ופליטים. אבל בגיל 40 ומשהו הוא החליט להגשים חלום ישן, וכתב את "כשהמוזיקה נגמרת", מותחן על הטרדות מיניות, שכל הכנסותיו ייתרמו למאבק באלימות מינית. "זה נושא טרגי, אבל גם מורכב"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...