news paper icon

ארכיון חדשות: החקלאות

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא החקלאות

השר שוסטר מכחול לבן: "החזר המס לנתניהו - לא ראוי כעת"

שר החקלאות אלון שוסטר טען באולפן ynet כי "לא נכון בזמן הזה לעסוק בהחזרי המס, אלא רק במשבר הקורונה". על הסיפוח: "לא נהיה בעד חד-צדדיות שתזעזע את היציבות הביטחונית והמדינית". על תפקוד ממשלת האחדות: "מרגיש שותף שווה, הדיונים המהותיים הם לגופו של עניין"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

החקלאות הישראלית מתאוששת מהקורונה: "רגילים שלא סופרים אותנו"

מחסור בפועלים, תחרות עם היבוא מחו"ל והקשר עם הצרכן שהתהדק בתקופת הקורונה. חקלאים מהצפון ועד לערבה סיפרו על האתגרים ועתיד החקלאות הישראלית. "נדיר לראות צעירים בגילי בתחום", אמר אחד. אחר שיתף: "משנה לשנה זה יותר תובעני". ויש גם אופטימיות: "לא יכניעו אותנו"

[ ynet.co.il ]

לקחי הקורונה? "סין תגדיר כלבים כחיות מחמד"

משרד החקלאות בסין מגדיר כלבים כחיות מחמד ולא כבהמות, בצעד שנחשב לתגובה לקורונה. "האנושות התקדמה", נכתב בהנחיית המשרד, שאינה סופית. פעילים מאמינים שמדובר בצעד דרמטי, בדרך לאיסור על אכילת כלבים. החודש: עיר ראשונה אסרה על מכירת בשר כלבים וחתולים

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

מגדלי מלפפונים זועמים על היבוא: "משמידים תוצרת"

משרד החקלאות התיר בסוף השבוע מכסות ליבוא מלפפונים ללא מכס, וזאת למרות העודפים בארץ - עקב סגירת השווקים, וצמצום היצוא החקלאי ופעילות השוק המוסדי. "לפני שבוע קראו לנו 'לוחמי המזון', אך כעת המדינה ממוטטת אותנו". צפו בוידאו

[ ynet.co.il ] חדשות הצרכנות,

שישי באווירת קורונה: מודדים חום ושומרים מרחק בסופר, המחסור בביצים ניכר

בשעה שראש הממשלה דן באפשרות של הסגר מלא, שמרו קונים על מרחק בתורים. במקומות רבים ניכר מחסור בביצים. שר החקלאות הורה לייבא כמויות גדולות: "המחסור - תוצאה של אגירת יתר". ובצה"ל: מסתמן שעוצר היציאות מהבסיסים יתארך. חופשת ההדממות של פסח התבטלה

[ ynet.co.il ]

חקלאים בבקעת הירדן: "אם המצב יימשך נקרוס לחלוטין"

בעקבות הסגר עליו הכריזה הרשות, פועלים פלסטינים לא ייכנסו לעבוד ביו"ש. החקלאים פנו לשר החקלאות: "זוהי מכה אנושה עבורנו. אנא התערב באופן אישי לגיוס עובדים מהחברה הישראלית. מציעים עבודה לאלפים שפרנסתם נפגעה"

[ ynet.co.il ] כללי,

בצל הקורונה: מסתמן שפועלים פלסטינים ישוכנו בבתי מלון ובמשקים חקלאיים

במשרד הביטחון שוקלים לאפשר היתרי שהייה לעשרות אלפי פלסטינים תושבי הגדה שמועסקים בארץ בענפי הבנייה והחקלאות. נשיא התאחדות האיכרים: "סגר על העובדים הפלסטינים עלול להוביל לקריסה"

[ ynet.co.il ] פלסטינים,

קרב חרמות: "נעצור את הייבוא החקלאי מהרשות"

אחרי חודשים של חרם פלסטיני על ייבוא עגלים והפגנות חקלאים, ועל רקע תוכנית טראמפ, החליט בנט לעצור את הייבוא החקלאי מהרשות: "מאות משקים קרסו". ברשות איימו תחילה בתגובה להפסיק את הייבוא מישראל, אך שר החקלאות הפלסטיני נשמע אחרת: "נלמד את הצעדים הנדרשים"

[ ynet.co.il ]

נתניהו החליט: הנגבי שר החקלאות, אקוניס שר הרווחה, חוטובלי לתפוצות

ראש הממשלה החליט על מינוי מחליפים בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו: השר צחי הנגבי ימונה לשר החקלאות, השר אופיר אקוניס ימונה לשר העבודה והרווחה, סגנית השר ציפי חוטובלי תמונה לשרת התפוצות

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

אחרי שמונה לשר החקלאות: ביטן מוותר על התיק

ברקע הביקורת של בג"ץ בנוגע למינויים בממשלת מעבר, יו"ר הקואליציה לשעבר החשוד בשוחד הודיע כי הוא מוותר על התפקיד "בעקבות ההשהייה במינוי השרים". הוא עקץ גם את נתניהו במרומז: "חבל שמינוי שהיה צריך להתבצע לפני שנתיים נדחה כל הזמן באמתלות שונות - עד שהגענו לנקודה שמעקרת אותו מתוכן"

[ ynet.co.il ]

היועץ הפוליטי של ביטן עלב בלבנת, אך טוען: "פרצו לי לטלפון"

דורון אטיאס, פעיל הליכוד ויועצו של שר החקלאות המיועד, כתב סדרה של ציוצים בוטים בטוויטר. על השרה לשעבר ממפלגתו לבנת: "סחרת בגופך". אטיאס בתגובה: "זה לא אני, מישהו כתב לי את זה, מה לי ולמילים האלה?"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,
עמוד הבא ...