news paper icon

ארכיון חדשות: הכורדים

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הכורדים

34 שנה אחרי: זוהה רוצח ראש ממשלת שבדיה

רצח רה"מ אולוף פאלמה ב-1986, כשחזר ברגל מקולנוע בשטוקהולם, נותר שנים בגדר תעלומה, והיו שהעלו קונספירציות שה-CIA או הכורדים התנקשו בו. כעת מכריזה התביעה: היורה הוא מעצב גרפי ששנא את רה"מ והיה חובב כלי נשק. האיש, שכונה "סקנדיה-מן" בתקשורת, שם קץ לחייו לפני 20 שנה

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

איומים, בדיחות ונשיקות: פסגת נאט"ו בלונדון

טראמפ מאיים במכסים על היין הצרפתי, מקרון מאשים שטורקיה עובדת עם שלוחות של דאעש, וארדואן דורש שיכריזו על הכורדים בסוריה כטרוריסטים. הפסגה לציון 70 שנה לברית הצבאית נפתחה ביום סוער, שהסתיים בחיוכים ונשיקות עם המלכה בארמון בקינגהאם

[ ynet.co.il ]

טראמפ אירח את ארדואן: "מעריץ אותך"

בקונגרס ביקשו מנשיא ארה"ב שלא להזמין את ארדואן לבית הלבן, בגלל המתקפה נגד הכורדים בסוריה. טראמפ התעלם ונשיא טורקיה זכה לקבלת פנים חמה: "אנחנו חברים כבר זמן רב, היחסים שלו עם הכורדים נפלאים"

[ ynet.co.il ]

יוצאים מהאדמה בלילות: כאן ינסה דאעש להקים שוב חליפות?

רבים מהג'יהאדיסטים שנותרו חופשיים מתחבאים לפי NBC במערות ובמנהרות בעמק מבודד בצפון עיראק, ובלילות יוצאים לסחוט את המקומיים. במקביל: נשיא טורקיה מאשים שארה"ב עורכת סיורים עם הכורדים בצפון סוריה: "הם לא החליטו לסגת?"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

"הרע במיעוטו": הכורדים לומדים לחיות עם אסד

כשמלחמת האזרחים החלה נסוג המשטר הסורי, והכורדים ביססו להם אוטונומיה. הסתלקות ארה"ב והפלישה הטורקית החודש אילצו אותם לחפש הגנה מאסד, ועכשיו מתפרסים כוחותיו באזור ועלולים להיכנס גם לערים. ליד השוק משקיף דיוקנו מהקיר, והתושבים פוחדים: "אולי נברח לעיראק"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

המקום שאין בו שמש: ביקור בכלא למחבלי דאעש

כתבי AFP קיבלו הצצה נדירה לבית סוהר שבו מחזיקים הכורדים באלפי ג'יהאדיסטים מסוכנים שעלולים לברוח. אסירים מגרמניה, צרפת ובריטניה ישנים על הרצפה, חלקם חולים בצהבת ואיידס. "אני רוצה הביתה, חבל שנעניתי לקריאה של אל-בגדדי"

[ ynet.co.il ]

חיסול מנהיג דאעש: מעצר האישה והחשש מנקמה

בתום הכנה של חודשים, ואחרי שמבצעים בוטלו ברגע האחרון, חוסל אבו בכר אל-בגדדי. הנסיגה האמריקנית מסוריה זירזה את החיסול, שלא היה מצליח בלי הכורדים וחקירת אחת מנשותיו של האיש המבוקש בעולם. אזרחים שסבלו מדאעש חוגגים: "הקצב מת, נעשה מסיבה ענקית"

[ ynet.co.il ]

בין הכורדים לפלסטינים

טורקיה מנהלת את המלחמה הא-סימטרית שלה באופן מוכר: מאבק על התודעה וגיוס תמיכה בינלאומית כדי למנוע הגדרה עצמית של מיעוט

[ ynet.co.il ]

"אריות הים" חיסלו, הכורדים סייעו: כך נהרג אל-בגדדי

במשך שנים עקבה יחידת מודיעין מיוחדת אחרי אבו בכר אל-בגדדי. כשניסה להבריח את משפחתו לטורקיה נחשף מקום המסתור שלו באידליב ומבצע החיסול יצא לדרך. פרטי המבצע עדיין עמומים, אך לפי דיווחים הפשיטה החלה בתקיפה אווירית, ואחריה הונחתו לוחמי יחידת העילית שחיסלה גם את בן לאדן

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

טראמפ: "הצלנו את הכורדים, ארדואן עשה את הדבר הנכון"

נשיא ארה"ב נאם בבית הלבן אחרי הסיכום על הפסקת האש וההתבססות של פוטין וארדואן. "הצלנו חיים של כורדים רבים", אמר טראמפ, והודיע על הסרת הסנקציות שהטיל על טורקיה בעקבות הפלישה. על המעורבות בצפון סוריה: "אנחנו עוזבים, שמישהו אחר יילחם בחולות שמוכתמים בדם"

[ ynet.co.il ]

פוטין שוב ניצח ודאג שכולם בסוריה יהיו מרוצים

נשיא רוסיה הכתיב פשרה שמקובלת על כולם: ארדואן קיבל רצועת ביטחון אבל יוותר על טיהור אתני של הכורדים. אסד השלים עם נוכחות טורקית, אבל הגדיל את שטח שליטתו. אפילו דאעש מקבל הזדמנות להרים שוב את הראש. ומהצד צופה ישראל, שבינתיים לא נפגעת מהסגת החיילים האמריקנים | פרשנות

[ ynet.co.il ]

אחרי הסכם ארדואן-פוטין: הכורדים שנמלטו חוששים שפליטים ישוכנו בבתיהם

ברקע החשש ממהלך טורקי-רוסי מתואם לסילוק המיליציות הכורדיות מרצועה בת 30 ק"מ בצפון סוריה, גוברת המצוקה בבתי ספר שהפכו מקלט לפליטים כורדים. משרד ההגנה באנקרה מסר הלילה כי "אין צורך במבצע נוסף בשלב זה"

[ ynet.co.il ]

הסכם ארדואן-פוטין: ידחקו את הכורדים מרצועה בת 30 ק"מ

נשיאי רוסיה וטורקיה שנועדו בסוצ'י הסכימו לפתוח ממחר בצהריים במהלך לדחיקת הכורדים מרצועה בצפון סוריה. "יש להם 150 שעות לעזוב את האזור", הכריז ארדואן ואמר שהושג "הסכם היסטורי". חיילים רוסים וטורקים יסיירו יחד

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

האולטימטום הטורקי יפקע הערב, אסד: "ארדואן גנב"

בשעה 22:00 יחלוף המועד שעד אליו אמורים הכורדים לסגת מגבול סוריה-טורקיה. הנשיא הטורקי יצא לפסגה עם פוטין ואיים: "נחדש את ההתקפות, הפעם ביתר נחישות". נשיא סוריה, המתקרב לניצחון סופי במלחמת האזרחים, בא לביקור נדיר סמוך לאתרי הקרבות באידליב והאשים: "ארדואן גונב את אדמותינו"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,
עמוד הבא ...