news paper icon

ארכיון חדשות: הכנסת


מאמרים בנושא הכנסת

לשמח בפורים: ההורים ממשיכים את מסורת הבן שנרצח בפיגוע

אחרי שבתו נפטרה בגיל 13, הרב אריה קופינסקי ז"ל שם לעצמו למטרה לשמח ילדים בחג פורים. בכל שנה היה מתחפש לליצן ומחלק ממתקים לילדי ירושלים, עד שנרצח בפיגוע בבית הכנסת בהר נוף בנובמבר 2014. מאז, ממשיכים הוריו המבוגרים את המסורת המיוחדת שיצר

[ ynet.co.il ] כללי,

ברקוביץ' בבית המשפט: "לא קראתי לפריג' מחבל, יכול לצעוק עד מחר 'גזען גזען'"

בדיון שהתקיים בתביעת הדיבה שהגיש עיסאווי פריג' נגד אייל ברקוביץ', טען חבר הכנסת לשעבר שבמהלך התוכנית "אופירה וברקוביץ'" כינה השדרן את חברי הכנסת הערבים ''מחבלים''. ברקוביץ': "דיברתי על חברי כנסת אחרים. ההתלהמות מיותרת, יש לי הרבה חברים ערבים"

[ ynet.co.il ]

ח"כ עפר שלח על העימות: "בחירות זה לא ריאליטי"

חבר הכנסת מכחול לבן אמר בריאיון לאולפן ynet, ברקע ההערכות כי תיפתח חקירה בפרשת "המימד החמישי", כי "אם זה יקרה - לא תהיה לכך שום השפעה על הבחירות. אנחנו, בניגוד לנתניהו, תומכים במערכת המשפט". על סירובו של גנץ לעימות עם נתניהו: "אין לנו רצון בכך ואין בזה תועלת עכשיו"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

דיכטר: "נתניהו יצטרך לחלק קשב, הניסיון שלו משמעותי"

חבר הכנסת מהליכוד טען באולפן ynet כי למרות שראש הממשלה נתניהו יישב על ספסל הנאשמים, "אדם עם אפס צרות אחרות לא מסוגל להיכנס לנעליו". הוא גיבה את בנט למרות המתקפות נגדו: "שר ביטחון טוב". על גדעון סער: "נתניהו מבין היטב את מקומו בהנהגת הליכוד"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

אחרי החיפוש הלילי: יהודה גליק נחקר שוב

חבר הכנסת לשעבר חזר לחדרי החקירות, זאת אחרי שעוכב ושוחרר. במהלך הלילה מחה גליק על החיפוש בביתו: "שוטרים בבית בחצות אחרי יום שלם של טרטורים". אדלשטיין: "התנכלות אלימה ולא ראויה"

[ ynet.co.il ]

שבועיים לבחירות: נתניהו ביציע בירושלים, גנץ באירוע בת"א

בכנס סגור באריאל אמר ראש הממשלה כי "גנץ אומר שלא יקים ממשלה עם הרשימה המשותפת. או שהוא משקר - או שהכנסת תתפזר". משם המשיך למשחק של בית"ר י-ם והפועל ת"א. במקביל, יו"ר כחול לבן נשא דברים בכנס בת"א: "כולם מבינים שצריך שינוי, אנחנו נספק את הסחורה"

[ ynet.co.il ]

חיים כץ קיבל חסינות מהכנסת: "לא זוכר מתי שיקרתי לאחרונה"

המליאה נענתה לבקשת שר הרווחה לשעבר, שנגדו עומד כתב אישום על מרמה והפרת אמונים. מדובר בחסינות דיונית, והוא יידרש לבקש אותה שוב בכנסת הבאה. קודם לכן פנה כץ לח"כים: "אתם מצביעים על חופש הפעולה שלנו. לא לקחתי שקל לכיס, כל האזרחים נהנו מהחוק שלי"

[ ynet.co.il ]

לוי-אבקסיס מתחייבת: "תור לרופא מומחה - עד 10 ימים"

חברת הכנסת מהעבודה-גשר-מרצ התחייבה "לשנות את מערכת הבריאות - לקצר תורים ולהביא יותר רופאים". בריאיון לאולפן ynet היא הצהירה שאינה פוסלת את תמיכת הערבים מחוץ לממשלה וטענה: "יש צורך ברה"מ במשרה מלאה". על ליברמן: "אמר שיביא להכרעה, אולי הוא יישב עם גנץ"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

עימות במליאה על המצב בעוטף עזה: גנץ יצא; בנט: "50 יום לא מצאתם מנהרות"

דיון מיוחד במליאת הכנסת על המצב בעוטף עזה הידרדר לחילופי האשמות בין יו"ר כחול לבן בני גנץ לשר הביטחון נפתלי בנט. גנץ: "ראש הממשלה לא זמין. ישראל זקוקה לקבינט ביטחוני מקצועי". אחר כך יצאו חברי כחול לבן מהמליאה. בנט: "תגלו מינימום אומץ, אתם אדריכלי הכישלון"

[ ynet.co.il ]

היבא יזבק באה לתמוך: שנתיים ו-4 חודשי מאסר לראאד סלאח

שלושה חודשים אחרי הרשעתו של מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בהסתה לטרור, קבע בית משפט השלום בחיפה את עונשו. בין התומכים בסלאח - חברת הכנסת מהרשימה המשותפת שקיבלה מבית המשפט העליון אישור להתמודד בבחירות: "גם השייח סלאח סובל מרדיפה פוליטית"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

זינוק של 47 אחוז בשיח השנאה נגד ריבלין: "עורך דין של מחבלים"

בשנת 2019 נרשמו 12,267 פוסטים וציוצים בעלי תוכן של שנאה כלפי הנשיא. פוסטים שמכילים ביקורת לגיטימית נגד ריבלין לא נכללו בבדיקה. שיח השנאה התגבר לאחר אמירות מסיתות של פוליטיקאים נגד הנשיא: "120 אינטרסנטים זרקו אותך מהכנסת לתוך פח האשפה"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

איך מונעים עוד בחירות? ההצעות לשינוי השיטה

מה עושים כדי לא ללכת לקלפי בפעם הרביעית תוך קצת יותר משנה? למשל, לומדים מהעולם ומאפשרים ממשלת מיעוט של המפלגה הגדולה, מקשים על פיזור הכנסת או עוברים לבחירות אזוריות: "זה נשמע לנו מוזר, אבל זה מקובל"

[ ynet.co.il ]

מסתמן: היועמ"ש יאמר לבג"ץ שהחסינות לחיים כץ לא סבירה

אחרי שוועדת הכנסת העניקה לשר לשעבר חסינות מפני העמדה לדין בגין עבירות מרמה והפרת אמונים בפרשת המניות, אמרו גורמים בכירים במשרד המשפטים כי לאחר שהמליאה תאשרר את המהלך - הנושא צפוי לעמוד למבחן בג"ץ. היועמ"ש מנדלבליט: "חסינות לא נועדה לאפשר לח"כים לבצע עבירות"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...