news paper icon

ארכיון חדשות: הכנסת

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הכנסת

סמוטריץ': "נתניהו מסכל פעם אחר פעם יוזמות לתיקון מערכת המשפט"

חבר הכנסת מימינה, שיזם הקמת ועדה לחקירת ניגודי עניינים של שופטים, לא הופתע שההצעה נפלה אף שקיבלה את תמיכת הליכוד: "ח"כים ושרים ברחו מההצבעה, ספרו אצבעות כדי לוודא שזה לא עובר", אמר סמוטריץ' לאולפן ynet. על תפקוד רה"מ נתניהו במשבר הקורונה: "חד משמעית נכשל"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

היועמ"ש לבג"ץ: "להורות על ביטול החסינות שניתנה לח"כ חיים כץ"

מנדלבליט הגיש לבג"ץ את תגובתו המקדמית נגד החלטת הכנסת שלפיה לכץ, הנאשם במרמה והפרת אמונים בפרשת המניות, עומדת חסינות מהעמדה לדין: "ההחלטה התקבלה בחוסר סמכות או בחריגה מסמכות, תוך אי-סבירות קיצונית וחריגה משמעותית ממתחם שיקול הדעת"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

בניגוד לתקנות - הכנסת ספר תורה המונית, בחסות המשטרה

בני אדם רבים השתתפו בתהלוכה שהתקיימה בנתניה, בניגוד לתקנות המגבילות התקהלויות. עדי ראייה מספרים על "מאות חוגגים, חלקם ללא מסכות על הפנים". את התהלוכה אבטחה משטרת ישראל, שלא אכפה את התקנות

[ ynet.co.il ] מסורת,

דו"ח משרד הבריאות: 65% נדבקו בבית; רק 1.8% במקומות בילוי

65% מכלל החולים שידוע מקור החשיפה שלהם נדבקו בביתם, רק 1.8% במקומות בילוי: נתוני מרכז המחקר והידע של הכנסת חושפים כי דווקא במקומות הנחשבים "מסוכנים" ושהחלטה על סגירתם התקבלה היום, נרשמו פחות הדבקות. מקום ההדבקה - ידוע רק בקרב 29% מכלל החולים

[ ynet.co.il ]

פרק חדש במאבק הרשויות: משמעות "חוק הקורונה" ומעקף הכנסת

ראש הממשלה הלין על סרבול הליכי החקיקה במסגרת המאבק בקורונה - וקידם חוק מהיר להתגברות על הכנסת. צריך לזכור כי דווקא דיון שקוף, פומבי ורציני בקרב נציגי העם הוא ערובה לקבלת החלטות דמוקרטיות | פרשנות

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

ניסנקורן: "בתי המשפט לא ייסגרו"

שר המשפטים הבהיר בראיון לאולפן ynet כי בניגוד לשר הקודם אוחנה שהורה על סגירת בתי המשפט בגל הקורונה הראשון, הדבר לא יקרה הפעם. על החוק שמאפשר לממשלה להעביר הגבלות לפני אישור הכנסת: "אין פגיעה בדמוקרטיה, הכנסת תוכל לבטל"

[ ynet.co.il ]

סגן שר הבריאות תועד בחדר הכושר בכנסת: "ההמלצות לא בתוקף, חשוב לעשות ספורט"

אחת ההגבלות, שאותן אישרה הממשלה בהמלצת משרד הבריאות, הייתה לסגור לאלתר את חדרי הכושר. כמה שעות לאחר מכן נצפה סגן שר הבריאות יואב קיש מתאמן בחדר הכושר של משכן הכנסת. תגובתו: "ניצלתי את השעות האחרונות"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

"בריחת המוחות" מישראל: מי פועל להשבת האקדמאים?

ישראל נמצאת במקום ה-17 מבין 37 מדינות ה-OECD מבחינת "בריחת המוחות" - כך עולה מדו"ח של מרכז המחקר והמידע של הכנסת. מבין האוניברסיטאות, השיעור הגבוה ביותר של שוהים בחו"ל מצוי בקרב בוגרי מכון ויצמן (20.1%), הטכניון (11.2%), האוניברסיטה העברית (8.9%) ואונ' ת"א (8.5%)

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

קרב צעקות בממשלה: "עברו שתי דקות ולא אמרת 'לסגור את בתי הכנסת'"

הזינוק בתחלואה הוביל את משרד הבריאות להמליץ עד הבוקר על סגירת בתי התפילה, אולם בעקבות מחאת החרדים הוחלט לאפשר את פתיחתם בנוכחות של עד 19 מתפללים. בישיבת הממשלה לאישור ההגבלות החדשות התפתח עימות יצרי בסוגיה בין שר האנרגיה שטייניץ לשר הבינוי והשיכון ליצמן

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

בלגן ההגבלות: הממשלה מחכה לכנסת, אדלשטיין: הסגירה מיידית

בשעת פרסום החלטת הממשלה על ההגבלות, הכפופות לאישור הכנסת, הופיע שר הבריאות מעל הדוכן במליאה והצהיר כי סגירת האולמות, המועדונים והברים נכנסת לתוקף באופן מיידי. אדלשטיין: "גם אם היינו מטילים סגר בכל המדינה, מספר החולים הקשים היה מוכפל"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,
עמוד הבא ...