news paper icon

ארכיון חדשות: המהומות

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא המהומות

המהומות בארה"ב: תיאוריות קונספירציה נגד סורוס

שמו של הפילנתרופ היהודי ג'ורג' סורוס עומד שנים במרכז תיאוריות קונספירציה של אנשי ימין, והוא נתון למתקפות אנטישמיות. בגל המחאה הנוכחי התיאוריות צוברות תאוצה, גם במפלגה הרפובליקנית. הטענה המרכזית - סורוס משלם לקהל שמוחה על מותו של ג'ורג' פלויד: "עלבון למפגינים"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

המחאה ביפו: נערים נעצרו בחשד להצתת פח, צעיר ניסה לסנוור מסוק משטרה

חקירת המהומות במחאה על הכוונה להקים מעון לדרי רחוב על שרידי בית עלמין מוסלמי עתיק הובילה למעצר נערים בני 13 ו-15 בחשד להצתת פח. שני צעירים נוספים נעצרו בחשד ליידוי אבנים על שוטרים. במקביל, צעיר בן 23 נעצר לאחר שלפי החשד שיגר קרן לייזר לעבר מסוק שחג באוויר

[ ynet.co.il ]

מסתתרים ויורים זיקוקים: תיעוד המארב לאוטובוס במהומות ביפו

בתיעוד של המסוק המשטרתי נראה אוטובוס דן נכנס למוקד המהומות אמש ברחוב יפת, לאחר שהכביש נחסם באמצעות פחים בוערים. מפגינים שהסתתרו מאחורי רכב חונה ירו לעברו זיקוקים והשליכו חזיזים ואבנים. גם הערב צפויה להתקיים הפגנה

[ ynet.co.il ]

הסערה בניו יורק טיימס: עורך מדור הדעות התפטר

ג'יימס בנט, שאישר לפרסם מאמר של סנאטור רפובליקני שקרא לערב את חיילי צבא ארה"ב בדיכוי המהומות, התפטר בעצה אחת עם מו"ל העיתון שכתב: "מתנגדים לגזענות". טראמפ הגיב: "המאמר היה מצוין", הסנאטור תקף: "סילפו את דבריי"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

היהודים באים? זינוק במספר מחפשי הדירות בישראל

האם האנטישמיות והמהומות יגרמו ליהודים בארה"ב לעלות לארץ? נתונים חדשים של מדלן מראים זינוק בכניסות למודעות מכירת נכסים, מתווכים מספרים על ישראלים לשעבר שחושבים איך להפוך את הסיפוח להזדמנות ועולים מודים: קנינו בית מזמן - אבל נעלה עכשיו בגלל הטיפול הלקוי בקורונה

[ ynet.co.il ] קנייה, מכירה, השכרה,

"מרד" בניו יורק טיימס: פרסם טור בעד דיכוי המהומות

עובדי העיתון זועמים על פרסום מאמר דעה של סנאטור רפובליקני, תחת הכותרת "הכניסו את החיילים". אחד מהם טען: "זה מציב את הצוות השחור של העיתון בסכנה", מקורות סירבו לשתף פעולה. עורך מדור הדעות לא מתנצל: "חובה להציג עמדות מנוגדות"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

שר ההגנה של טראמפ לשעבר השווה לנאצים: "הנשיא מפריד בינינו"

ג'יימס מאטיס תקף את הנשיא שרצה לשלוח צבא לרחובות: "הסיסמה של הנאצים להשמדתנו הייתה 'הפרד ומשול', המהומות הן תוצאה של 3 שנות מאמץ להפריד בינינו". טראמפ: "הדבר היחיד שמשותף לי ולאובמה - לשנינו היה הכבוד לפטר אותו". הנשיא לשעבר על המשבר: "גם ארה"ב קמה בזכות מחאה"

[ ynet.co.il ]

באסון התאומים ובסופ"ש: הבונקר שאליו הובהל טראמפ

מרכז שליטה עם דלתות פלדה מתחת לבית הלבן, שהוקם בזמן מלחמת העולם: עקב המהומות הנשיא שהה בבונקר ביום שישי כמעט שעה, כנראה עם מלניה ובארון. רק פעם אחת בעבר נודע שנעשה בו שימוש מבצעי: בעת שבכירי הממשל הועברו אליו ביום אסון התאומים. מאז נבנה בונקר נוסף?

[ ynet.co.il ]

ההנהגה ברמאללה חלוקה: האם ישראל באמת לקראת סיפוח?

אבו מאזן יכנס את הצוות שעוקב אחר תוכנית הריבונות, אך הרשות הפלסטינית עדיין לא הצליחה לפענח את צעדיה הבאים של ישראל, ולוקחת בחשבון שהמהומות בארה"ב מעכבות את ההכרזה. ל-ynet נודע כי גורמים ברמאללה שוחחו עם בכירים ישראלים לשעבר כדי להבין אם גנץ יקדם או יבלום את התוכנית

[ ynet.co.il ]

תנועת השמאל שטראמפ מחשיב לארגון טרור

לתנועה האנטי-פשיסטית אנטיפה יש סניפים ברחבי העולם, ובארה"ב היא בולטת במיוחד מאז ניצחונו של טראמפ - שהביא לעימותים עם הימין הקיצוני. הנשיא מאשים את הארגון הרדיקלי בגל המהומות בארה"ב ורוצה להגדיר את פעילי השמאל האנרכיסטים שלה כארגון טרור, כמו דאעש ואל קאעידה

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

המהומות אילצו את אדידס, אפל וסטארבקס לסגור סניפים מחדש

מעשי הביזה שפשטו ברחבי ארה"ב יצרו היפוך מגמה, ורשתות שהחלו להיחלץ מסגר הקורונה משביתות פעילות מחשש לשלום העובדים והרכוש. וולמארט וטארגט, שפעלו בימי הסגר, סגרו עתה מאות סניפים. דובר וולמארט: "הבעיות קורות גם לאור יום"

[ ynet.co.il ] כלכלה בעולם,

סין ואיראן מתמוגגות: "שארה"ב תיהנה מהמהומות"

הפגנות ג'ורג' פלויד נותנות למשטרים בבייג'ינג וטהרן הזדמנות לטעון שאמריקה, התוקפת אותן על זכויות אדם, צבועה. איראן קוראת "די לשחיתות, תנו להם לנשום", זריף הטריל את פומפאו בטוויטר: "Black Lives Matter". סין משווה בין אכזריות השוטרים בארה"ב לאיפוק הכוחות בהונג קונג: "אמרתם שההפגנות כאן יפות? עכשיו תיהנו לראות אותן דרך החלון"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

"בסוף זה שוטר לבן שהורג אדם שחור"

הפעיל החברתי אבי ילאו, ממובילי מחאת יוצאי אתיופיה, טען באולפן ynet כי לא ניתן להימנע מההשוואה בין המהומות בארה"ב למחאה בעקבות מותו של סלומון טקה: "אנחנו רואים עוד מקרה ועוד מקרה. בסוף זה שוטר לבן שהמית או הרג או רצח - איך שלא נקרא לזה - אדם שחור"

[ ynet.co.il ] כללי,

כוכב "לא בטוחה" נפצע בהפגנת המחאה בלוס אנג'לס

קנדריק סמפסון, כוכב הסדרה מבית HBO, השתתף בהפגנות המחאה שנערכו בלוס אנג'לס ותועד בסרטון כשהוא מוכה על ידי השוטרים באלות ונורה בכדורי גומי. גם השחקן ג'ון קיוזאק תיעד שוטר שתוקף אותו בעודו רוכב על אופניו באזור המהומות

[ ynet.co.il ]

עוצר לילי ב-25 ערים בארה"ב, תיעודים קשים ממוקדי המהומות

ניידות הוצתו, עשרות שוטרים ומפגינים נפצעו, חנויות נבזזו - ועוצר הוטל ב-25 ערים ברחבי ארצות הברית. המשמר הלאומי נקרא לסייע לשמונה מדינות לפחות, טראמפ קרא לשימוש בכוח רב יותר: "צדק לא יושג על-ידי אספסוף זועם"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...