news paper icon

ארכיון חדשות: הממשלה

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הממשלה

רק בשנת 2050 תדעו למה כשל ניהול הקורונה

אף שהציבור חייב להבין כיצד התקבלו ההחלטות שהגבילו אותו, ועל מה הן התבססו, הוחלט לגנוז ל-30 שנה את הפרוטוקולים של ישיבות הממשלה. שקיפות? לא בבית ספרנו

[ ynet.co.il ]

נוער הנרות חוזר לכיכר: "25 שנה עברו ואנחנו עדיין תקועים כאן"

הידיעה על רצח ראש הממשלה יצחק רבין הכתה בתדהמה את בני הנוער. הם שוטטו ברחובות עד שהגיעו לבסוף בחזרה לכיכר. 25 שנה אחרי, שלושה מהם שבו לאותו המקום. "לא ידענו לאן ללכת, לא ידענו מה יקרה מחר", הם משחזרים בשיחה עם ynet. "כל מה שגידלו אותנו וחינכו אותנו - פשוט התנפץ"

[ ynet.co.il ] כללי,

ריבלין: "לא כל ביקורת על הממשלה ומערכת המשפט היא הסתה"

בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה אמר נשיא המדינה כי "לא כל ביקורת על הכנסת פוגעת ביסודות הדמוקרטיה". הוא קרא לחוקק בדחיפות חוק יסוד שיסדיר את החקיקה בישראל. אהרן ברק: "ביהמ"ש הוא כיפת הברזל של הדמוקרטיה. הוא לא יכול להיכנס לבונקר בהתקפת טילים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

ראשי המתנחלים החרימו פגישה עם נתניהו: "רה"מ מביך את עצמו"

רה"מ לא הזמין כמה מראשי המתנחלים לפגישה בשומרון לאחר שתקפו אותו בשל הוויתור על הסיפוח. בתגובה - יותר מ-10 ראשי מועצות נעדרו מהמפגש. בכיר בהתיישבות: "מדהים כמה ראש הממשלה מתנהג בקטנוניות". נתניהו: "אנחנו בניווט. לפעמים צריך ללכת לאחור"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

"מה תעשה אם ביביסט יהיה מולך?": ב"האח הגדול" מחפשים אנשי מחאה

מלהקי "האח הגדול", שתחזור בקרוב בערוץ רשת, ניסו ללהק לתוכנית דמויות בולטות מהמחאה נגד ראש הממשלה נתניהו. פעילים שמתנגדים לצעד הסבירו ל-ynet: "זה מניפולטיבי, אנחנו נגד שיח של שנאה ומאבקים בין ימין לשמאל". מהפקת התוכנית נמסר: "בית 'האח הגדול' מהווה מקום שמאחד בין אנשים ומייצג מגוון דעות"

[ ynet.co.il ]

מאיר כהן על איומי גנץ: "אהלן וסהלן, יש רק מנהיג אחד - יאיר לפיד"

ב"ידיעות אחרונות" נחשף כי שר הביטחון אמר למקורביו שח"כ יעלון יוכל להיות מועמד זמני לראשות הממשלה כדי למנוע בחירות, אך חבר הכנסת הבכיר מיש עתיד דוחה את דבריו: "אמירות סרק". לדבריו, "גנץ וכחול לבן יכולים להצטרף אלינו, אבל לא כרה"מ ולא כחליפי"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

בן דויד: "הרשויות הן לא המעסיק שלנו", יו"ר ועדת החינוך: "תקנות הקבינט חסרות היגיון"

המאבק על מתווה החזרה ללימודים: מזכ"לית הסתדרות המורים תקפה את יוזמת הרשויות המקומיות לפתוח גם כיתות א'-ב' ללימודים במשך חמישה ימים בשבוע, לאחר שהממשלה הודיעה שאין ביכולתה לממן זאת: "לא יכולים לשנות תנאי העסקה, אנחנו מקבלים הוראות רק ממשרד החינוך". ועדת החינוך לא אישרה את מתווה הלימודים בחוץ

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

חוק איסור טיפולי ההמרה שכמעט פירק את הממשלה חוזר לסדר היום

ל-ynet נודע כי יו"ר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ, מתכוון להעלות את הצעת החוק שהגישו יו"ר מרצ וח"כ מיכאלי להטלת סנקציות פליליות על מבצעי הטיפולים - שעוררה סערה גדולה במליאה וזעם בקרב המפלגות החרדיות. בקואליציה קיוו "למסמס" את ההצעה בוועדה כדי לא לערער את יציבותה, וכעת עולה השאלה: האם כחול לבן שתמכה בה בעבר תעשה זאת שוב?

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

גנץ: "אם נתניהו לא מעביר תקציב זה פשע נגד המדינה. עדיף בחירות"

שר הביטחון זועם על סירובו של ראש הממשלה להעביר תקציב מדינה לשנת 2021: "בוגי, בחירות, פירוק, הרכבה – הכל על הפרק", הבהיר בשיחות עם מקורביו. היום: שתי הצעות חוק רגישות צפויות להביא לעימות בין הליכוד לכחול לבן

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

לממשלה אין כסף, ולא בכל הרשויות יחזרו לשבוע מלא | כך ילמדו ביישובים השונים

אחרי שהממשלה הודיעה שכיתות א'-ב' ילמדו רק בחצי מהשבוע, הרשויות המקומיות גיבשו מתווה משלהן, אך לא כולן יכולות להחזיר את התלמידים לבתי הספר לכל ימות השבוע: "אריאל זה לא בית שמש", אמר יו"ר השלטון המקומי. בינתיים, בהסתדרות המורים מאיימים לטרפד את המהלך של הרשויות. כמה ימים בשבוע ילמדו ביישוב שלכם?

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

יום לפני פקיעת הדד ליין: עדיין לא ברור מי יממן את ימי הבידוד

בג"ץ התיר לדחות את הפעלת ההסכם על מימון ימי הבידוד עד ל-28 באוקטובר, אולם רק מחר הוא יועבר לדיון נוסף ולהכנת החוק לקריאה שנייה ושלישית - וכלל לא ברור אם יאושר כלשונו. בתוך כך, לא מעט גורמים במגזר העסקי עדיין מתנגדים למתווה שסוכם בין הממשלה, ההסתדרות והתאחדות התעשיינים: "החוק נולד בחטא ונעשה הכל כדי שיעבור מן העולם"

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

הרשויות שבהן ילמדו חמישה ימים: "הממשלה הציעה להישאר ברצף בסגר"

אחרי שרה"מ נתניהו הכריז כי בשל היעדר תקציב ייאלצו ילדי כיתות א'-ב' ללמוד בבתי הספר רק שלושה ימים בשבוע, הצליחו ראשי רשויות ברחבי הארץ למצוא מקורות תקציביים למימון למידה של יומיים נוספים. ראש העיר כפר יונה בריאיון לאולפן ynet: "אקבע סדר עדיפות אחר". ראש העיר הוד השרון: "נהיה מקובל לדבר עלינו כדי שיהיה אחר כך את מי להאשים"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

שידור ישיר מהעליון: דיון בחוק רה"מ החליפי

לאחר שעתירות קודמות בנושא נדחו, דנים כעת בכירי שופטי העליון בעתירות שדורשות לבטל את התיקון לחוק שנוסח בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן, ואושר בכנסת. עו"ד אביגדור פלדמן: "בהקמת הממשלה לא רצו לעשות ויתורים - ותיקנו את החוק באופן רדיקלי". השופטת חיות לעותרים: איך זה שונה מממשלת הרוטציה של פרס ושמיר?

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

הרשויות שלקחו את מתווה הלימודים לידיים: "הדור אבוד, למעלה לא רואים"

בקבינט הקורונה החליטו על מתווה שיאפשר החזרה לסירוגין של תלמידי כיתות א'-ב', אבל בכמה רשויות מקומיות החליטו לעקוף את הממשלה: בראשון לציון ילמדו הילדים בקפסולות 5 ימים בשבוע, בהרצליה יהפכו בין המתווים של הקבינט ובגבעתיים מתכוונים לשלב גם את תלמידי ה'-ח'. וגם: הביקורת של נציגת המל"ל על הממשלה

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

דו"ח הקורונה והביקורת על המבקר: "כל הבעיות שהוא העלה כבר ידענו לבד"

דו"ח הביניים על משבר הקורונה עורר ביקורת רבה נגד מבקר המדינה. לטענת המבקרים, אין התייחסות לתהליך קבלת ההחלטות והוא לא נקב בשמות: "היכולת להצמיד שם של אחראי היא הבסיס לכל ביקורת". יש גם מי שמגן על ההחלטה: "הביקורת היא על התהליכים לא על הפרסונות". המבקר: "הדו"ח המלא כולל התייחסות לניהול המשבר ולראש הממשלה"

[ ynet.co.il ] כללי,
עמוד הבא ...