news paper icon

ארכיון חדשות: הממשלה

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הממשלה

הולנד: הממשלה התפטרה לאחר שאלפי הורים הואשמו בטעות בהונאת מס

בכירים בשירות המס האשימו אלפים על בסיס מוצאם האתני כי ניסו להוציא במרמה קצבאות ילדים, והם אולצו להחזיר עשרות אלפי אירו. זה הביא לפשיטות רגל, אבטלה וגירושים. ראש הממשלה רוטה צפוי להישאר בתפקידו עד הבחירות במרץ: "זה ללא ספק כתם עצום"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

השיטות למנוע בחירות חמישיות - ולמה לא מבצעים אותן

ארבע מערכות בחירות בפחות משנתיים מסמנות שצריך שינוי בשיטה. אפשר לעבור לשיטה האמריקנית, לשנות את אחוז החסימה, לשנות את בחירת ראש הממשלה או לעשות פריימריז ביום הבחירות. אבל זה לא צפוי להשתנות בקרוב: "הח"כים רוצים לשמור את הכוח אצלם"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

שיחת נתניהו והעצמאים: "רצינו לדבר על מענקים - והוא דיבר על האיראנים" | תיעוד

ראש הממשלה שוחח עם בעלי עסקים מקבוצת "אני שולמן" - אך במקום תשובות לבעיות, סיפק נאומים על איראן והחיסונים: "תסתכלו על הסטטיסטיקה, כדאי לכם". אחד העצמאים תקף: "איפה הלב שלך, איפה המצפון שלך? איפה היית 10 חודשים?". משתתף בשיחה: "הוא אמר להם 'בלעדיי גם לא היה לכם עסק', זו לא צורה לדבר לאנשים שרעבים ללחם"

[ ynet.co.il ] כללי,

בצל התחלואה הגבוהה: הממשלה תדון בשבוע הבא בהמשך הסגר

משרד הבריאות צפוי להמליץ על הארכת הסגר המהודק בשבוע נוסף לנוכח נתוני התחלואה הגבוהים. המל"ל ימליץ: עלייה למטוס לישראל - רק בהצגת תוצאת בדיקה שלילית שנערכה 72 שעות לפני כן. גנץ הורה לצה"ל להיערך לחיסון כל מרותקי הבית. סיוע בחיסונים לרשות הפלסטינית? "רק אם יהיה מספיק מלאי"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

הממשלה תתכנס ביום ראשון לאשר את מינוי המפכ"ל

לאחר עיכוב ממושך בשל השיתוק במינויי הבכירים, דרש גנץ לכנס את הממשלה כדי לאשר את המינוי של קובי שבתאי לתפקיד - גם ללא הסכמה על נושאים אחרים. כתוצאה מכך, הממשלה תתכנס בשעה 10:30 ביום ראשון ותאשר את המינוי: "צורך לאומי"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

"עולם התרבות יהיה הראשון ליהנות מהדרכון הירוק"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הכריז על מתווה סיוע לתחום התרבות בגובה 70 מיליון שקלים שיועברו בעוד מספר שבועות לרשויות, אשר יהיו מחויבות להשתמש בהם עבור הופעות והצגות. כמו כן, שישה מיליון שקלים מתוכם יועברו לאמנים ותיקים. "סוף סוף יש תקווה ואופק קרוב", אמר שר התרבות חילי טרופר. אביב גפן הוסיף: "אני גאה מאוד, ישראל תהיה הראשונה לפתוח הופעות"

[ ynet.co.il ] חדשות מוזיקה,

אדלשטיין נגד אוחנה: אסירים יחוסנו מהשבוע הבא, חובה לחסן את כולם

שר הבריאות אמר בהצהרה עם ראש הממשלה נתניהו כי "אני לא הולך להבדיל בין אסיר לסוהר". הוא עקץ את השר לביטחון פנים שהתנגד למהלך: "במקום לנהל ויכוח, תחשבו שאסיר לא יחוסן ונבזבז עליו צוות רפואי או מכונת הנשמה". כזכור, היועמ"ש מנדלבליט התנגד להחלטת אוחנה שניתנה לדבריו "בחוסר סמכות". בסוף השבוע - הסוהרים יתחסנו

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

נתניהו, הערבים אינם אספסוף רודף שלמונים

ראש הממשלה יצא לקושש קולות במחוזות חדשים. הוא נוהר, נע ונד ברחבי הארץ ליישובים הערביים. את הפגיעה שלו בכבודם עוד נידרש להחזיר בריבית דריבית. זכור את ז'בוטינסקי

[ ynet.co.il ]

ח"כ שחאדה מהמשותפת: "ההצבעה בבחירות - בומרנג למי שמזלזל באינטליגנציה שלנו"

"זה יבוא לנתניהו בבומרנג – החברה הערבית לא תרשה יותר התנשאות ופטרוניזם", אמר ח"כ מטאנס שחאדה מהרשימה המשותפת לאולפן ynet. עיסאווי פריג' ממרצ טוען כי ראש הממשלה מנצל את הביקורים ביישובים הערביים כדי לשכנע דווקא את מצביעי הימין

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

התקהלו בלי מסכות: השרה רגב חגגה יום הולדת לעובד בלשכתה

רגב תועדה בראש השולחן יחד עם 13 עובדים נוספים. הגבלות הסגר שהטילה הממשלה בה חברה שרת התחבורה מתירות כזכור התקהלות של עד חמישה אנשים בשטח סגור. מלשכתה נמסר: "היא העירה לנוכחים על החובה להימנע מחריגה מהנהלים. הנהלים חודדו"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

מתנחלים הפגינו נגד העיכוב בהסדרת מאחזים: "לאיש בלשכת רה"מ לא אכפת"

מאות תושבים מיהודה ושומרון, בהם ראשי מועצות, הפגינו מול משרד ראש הממשלה בירושלים בדרישה להסדיר כ-70 מאחזים, לאחר שתוכניות בנושא נבלמו. יו"ר מועצת שומרון: "ילדים צריכים לסבול מקור בחורף רק בגלל משחקים פוליטיים?"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

"61 כבר תמכו, אבל גנץ היסס": כך כמעט הפילה כחול לבן את נתניהו

רבים במערכת הפוליטית פיקפקו בהיתכנות של אי-אמון קונסטרוקטיבי, אולם השר לשעבר יזהר שי משוכנע היום שהוחמצה הזדמנות להדיח את ראש הממשלה ולמנוע בחירות. לטענתו, ב-17 בנובמבר הוא בישר לגנץ שיש להם 61 ידיים, כולל שני ח"כים מהימין, וסיכום על מינוי יעלון לראש ממשלה זמני. אלא שיו"ר כחול לבן היסס – והתוכנית להפתיע את הכנסת ממש ברגע ההצבעה לא יצאה אל הפועל

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

נתניהו תיאם עם עבאס, גנץ עם עודה: התוכנית והעימות

רה"מ ביטל את ישיבת הממשלה שתוכננה לשלישי בעקבות הצהרת גנץ, ובעקבות זאת לא ימונו בינתיים מפכ"ל ונציבת שב"ס קבועים. באחת הישיבות הקרובות צפויה לעלות התוכנית למיגור הפשיעה בחברה הערבית, לאחר קרב מאחורי הקלעים: נתניהו תיאם אותה עם מנסור עבאס, גנץ נועץ באיימן עודה. זה מה שנכלל בתוכנית

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

גנץ הודיע על קידום יוזמות בנייה לפלסטינים, המתנחלים זועמים על נתניהו

שר הביטחון הודיע שיקדם יוזמות בנייה לפלסטינים בשטחי C, בהן בתי מלון והרחבת כפרים באזור ירושלים. המתנחלים תקפו את ראש הממשלה ודרשו לקדם את הסדרת ההתיישבות הצעירה: "הוא מעדיף להיות שותף לתוכנית ההשתלטות של הרשות הפלסטינית"

[ ynet.co.il ] מדיני,

גנץ קרא לאיחוד ומוותר על ההובלה: "כדי שביבי יילך"

על רקע הירידה הדרסטית בסקרים והנטישות בכחול לבן, כינס יו"ר המפלגה מסיבת עיתונאים והודיע למעשה כי יסכים לוותר על המקום הראשון תמורת חיבורים. הוא מנה את מנהיגי הגוש, אך לא הזכיר את בנט וסער, וקרא: "לוותר על האגו ולהתאחד, כדי שביבי שרימה אותי ואתכם - יילך. אני מוכן להקריב הרבה". לאחר ההצהרה: בוטלה ישיבת הממשלה

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,
עמוד הבא ...