news paper icon

ארכיון חדשות: הממשלה

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הממשלה

ה"פייננשל טיימס": בנט הוא המתווך הבינלאומי העיקרי בין רוסיה לאוקראינה

העיתון הבריטי דיווח על "התקדמות משמעותית" במגעים בין רוסיה לאוקראינה - ואמר כי לפי שלושה גורמים המעורים בפרטים, לראש הממשלה הישראלי תפקיד מרכזי בשיחות. טיוטת ההסכם בין קייב למוסקבה כוללת 15 סעיפים - אך ישנם מכשולים בדרך להפסקת אש

[ ynet.co.il ]

פוטין מאיים על הרוסים: "נמצא את הבוגדים - ונירק אותם החוצה"

ולדימיר פוטין איים על הרוסים שמזדהים עם המערב - שלטענתו רוצה להשתמש בהם כ"גיס חמישי" כדי "להרוס את רוסיה". פוטין אמר לשרי הממשלה: "הרוסים יודעים להבדיל בין פטריוטים לחלאות ובוגדים - ולירוק אותם החוצה כמו ברחש שעף בטעות לפה. הטיהור העצמי הזה רק יחזק את המדינה שלנו"

[ ynet.co.il ]

בעקבות פרשת רומן אברמוביץ': פורטוגל הקשיחה את החוק למתן אזרחות ליהודים

בשורה רעה לישראלים המעוניינים לקבל אזרחות פורטוגלית: הממשלה החמירה את התנאים להענקת דרכון ליהודים ממוצא ספרדי ותדרוש להציג מסמכים נוספים המעידים על זיקה למדינה. זאת לאחר שבסוף השבוע נעצר רב שסייע לאוליגרך הרוסי-ישראלי בחשד לזיוף מסמך

[ ynet.co.il ]

אוקראינה הפציצה מסוקים בנמל תעופה שנכבש: "יוצאים למתקפות-נגד". רוסיה: "יש תקווה להסכם"

כלי טיס בוערים נראו בחרסון, הממשלה בקייב: "מנהלים מתקפות יזומות נגד צבא רוסיה, זה משנה באופן עמוק את המצב". עוד סימנים להתקרבות במו"מ: שר החוץ הרוסי אומר ש"נוסחי הסכמים מסוימים" קרובים להשלמה, ושסוגיית הניטרליות של אוקראינה נדונה ברצינות. הבוקר: הפגזות רוסיות על בניינים בקייב, הרוגים בחרקוב. טייסים רוסים שנפלו בשבי: "פוטין הורה לבצע פשעים, כולנו נישפט". העיתונאית הרוסייה שמחתה בשידור: "פוחדת, אבל לא אברח"

[ ynet.co.il ]

פוטין שוחח עם בנט: "ציין את הפעולה הברברית של האוקראינים בדונייצק"

התיווך נמשך: ראש הממשלה דיבר עם נשיא רוסיה לאחר שיחתו בצאת השבת עם זלנסקי. השניים שוחחו על הסיוע ההומניטרי של ישראל לאזור, ולפי הודעת הקרמלין "פוטין הסב את תשומת לבו של בנט לפעולה בדונייצק". לפי הרוסים, נהרגו שם 23 בני אדם, בהם אזרחים

[ ynet.co.il ]

תמנו שטה לשרים: "לא פציתם פה למען יהודי אתיופיה, זו צביעות של האדם הלבן"

עימות חריג בישיבת הממשלה. השר נחמן שי, שקרא לא למנוע הגעת פליטים מאוקראינה, נשאל על פליטים מאפריקה וענה בהלצה: "אנחנו מאירופה". תמנו שטה זעמה וקראה לחלץ את יהודי טגראי: "יש פה צביעות של האדם הלבן". ברביבאי: "תחזרי בך"

[ ynet.co.il ]

בנט על הפליטים האוקראינים: "נאפשר להם להישאר עד יעבור זעם"

ראש הממשלה ונשיא המדינה התייחסו למלחמה באוקראינה בטקס האזכרה הממלכתי ליוסף טרומפלדור באנדרטת "האריה השואג". לדברי בנט, "אנחנו בפתח גל עלייה - אסור לנו לאכזב את אחינו ואחיותינו". הרצוג: "ההיסטוריה דורשת מאיתנו לעולם לא לעמוד מנגד"

[ ynet.co.il ]

גנץ ואלוף פיקוד המרכז יתייצבו בבג"ץ כדי להסביר למה חאן אל-אחמר לא פונה

אחרי שהמדינה דחתה את תגובתה פעם אחר פעם - סבלנותם של השופטים פקעה: תוך ארבעה חודשים תצטרך הממשלה להציג תצהיר על העיכוב בפינוי הכפר הבדואי, ושר הביטחון יצטרך להסביר את הימשכות ההליכים. "הסאגה נמשכת מ-2009", כתבו השופטים

[ ynet.co.il ]

זנדברג: "הכנסת פליטי המלחמה - חובה היסטורית"; הנדל: "קודם כל יהודים"

יום לפני שהממשלה תדון באפשרות של הגדלת מכסות הכנסת פליטים מהמלחמה באוקראינה, אמרה השרה להגנת הסביבה ממרצ לאולפן ynet: "לא צריך לנהוג בקמצנות ולספור ראשים". שר התקשורת מתקווה חדשה השיב: "אנחנו קולטים פליטים שאינם יהודים וטוב שכך, לא מרגיש לרגע פקפוק במוסר"

[ ynet.co.il ]

אוקראינה: "בנט לא ביקש שנסכים לדרישות כלשהן של רוסיה. הסכמה להן היא בלתי אפשרית"

אחרי שבישראל אמרו ש"הכדור נמצא אצל זלנסקי", יועצו של הנשיא האוקראיני אמר כי ראש הממשלה לא ביקש מקייב להיענות לדרישות הרוסיות - ואמר שירושלים ביקשה ממוסקבה "להעריך את המצב בצורה הולמת יותר"

[ ynet.co.il ]

חשש שבלארוס תפלוש, ארה"ב: "פוטין עדיין יכול לרדת מהעץ, אך בוחר להסלים"

הממשלה בקייב האשימה שמטוסי קרב רוסיים הפציצו יישובים בבלארוס כדי לביים מתקפה שתגרור את בעלת הברית של רוסיה למלחמה נגד אוקראינה – והזהירה: "אם מטוס אחד יחצה, נתקוף בחזרה". הבית הלבן: "נתנו ונמשיך לתת לפוטין דרכי יציאה, אבל בכל פעם הוא בוחר בהסלמה – אין לו שום יעד סופי". ההפגזות נמשכות, האוקראינים טוענים: "ראש העיר הכבושה מליטופול נחטף". קייב נערכת למצור, גורם אמריקני: "הקרב על הבירה עשוי להימשך חודש שלם"

[ ynet.co.il ]

על פסגת העולם וברגעים קטנים של אושר | בגין כמו שלא ראיתם

30 שנה אחרי שראש הממשלה מנחם בגין הלך לעולמו נחשפות כעת תמונות חדשות שצילם הצלם אלון ריינינגר, והועברו לידי מרכז מורשת בגין. השמחה לאחר המהפך, זמן איכות עם המשפחה, הפגישות עם מנהיגים וכוכבים ורגעים קטנים של שמחה

[ ynet.co.il ]

האנשים שכתבו לבגין: "נדהמתי מהנגישות לנערה שלא הכיר"

אלפי מכתבים קיבל ראש הממשלה מנחם בגין בעת כהונתו ולאחר שפרש, לכולם השתדל לענות באופן אישי. "אם חלילה לא היה עונה אנחנו היינו מקפידים כי ידענו את רוח המפקד", סיפרה מזכירתו. 30 שנה אחרי פטירתו חזרנו לשניים שקיבלו מכתב תשובה מבגין: "הופתעתי שהתייחס אליי והשיב במהירות"

[ ynet.co.il ]

לפיד: "למכור את מטוס רה"מ עכשיו, דו"ח מבקר המדינה לגביו מחריד"

שר החוץ וראש הממשלה החליפי מתח ביקורת על עלותו הגבוהה של המטוס וטען: "זה שהממשלה הקודמת בזבזה כל כך הרבה כסף, לא יגרום לנו לבזבז עוד". בדו"ח מבקר המדינה נחשפו כשלים בקבלת ההחלטות בתקופת נתניהו לרכישת המטוס, ש"מעלה אבק" בנתב"ג

[ ynet.co.il ]

נתניהו נדבק בקורונה: "חש בטוב"

בהודעה מטעמו של יו"ר האופוזיציה נמסר כי הוא נמצא חיובי לנגיף בבדיקת PCR שערך הבוקר: "פועל בהתאם להנחיות". ראש הממשלה בנט ושר החוץ לפיד איחלו לנתניהו רפואה שלמה: "בריאות לפני הכל"

[ ynet.co.il ]
עמוד הבא ...