news paper icon

ארכיון חדשות: המשפחות

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא המשפחות

הקורונה פגעה קשה בתדמית: האתגר של הדיור המוגן

עד לפני חצי שנה שוק הדיור המוגן נחשב לבוננזה הנחשקת של ענף הנדל"ן בישראל. עד שבאה הקורונה, עם מקרי המוות, הסגר והניתוק מהמשפחות - והחיים שם כבר הפסיקו להיראות כל כך נוצצים. גורמי מקצוע מדברים על ירידות של עד עשרות אחוזים בביקושים ועל ירידת מחירים בהתאם: "מי ששוקל להיכנס כדייר בדיור מוגן בשנה-שנתיים הקרובות - זה הזמן שלו"

[ ynet.co.il ] בית ישראלי,

משפחות דיירי משען תובעות מיליונים מהרשת

14 קשישים איבדו את חייהם במהלך התפרצות הקורונה בבית האבות בבאר שבע. כעת קרוביהם טוענים לרשלנות מצד המוסד ומשרד הבריאות ודורשים פיצויים. משען: "נגיב לתביעה במקום הראוי". במקביל תובעת הרשת את עו"ד המשפחות

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

האסון בנחל: השופטת הציעה להקל בסעיף האישום, המשפחות מוחות

נשיאת המחוזי בבאר שבע הציעה לפרקליטות להקל בכתב האישום נגד ראש מכינת בני ציון ואחד המדריכים. השניים הואשמו בהמתה בקלות דעת, והצעת הגישור היא להאשים בסעיף של גרימת מוות ברשלנות. הורי עשרת הנספים מוחים: "נתאבד על הסעיף הזה, לא ימרחו אותנו"

[ ynet.co.il ]

שני גברים שחורים נמצאו תלויים על עצים, ה-FBI חוקר

רוברט פולר ומלקולם הארש נמצאו תלויים על עצים בשתי ערים שונות בדרום קליפורניה, בהפרש של שבועיים. הרשויות קבעו שאין חשד לפלילים והכעיסו את המפגינים והמשפחות שטוענות: "הם לא התאבדו". המשטרה תמשיך לחקור, הרשויות הפדרליות יפקחו

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

איים חצי שנה לפני שחוסל: "כולם ימותו. נשים, בנות, ילדות"

היעד המרכזי בחיסול המשולש בלוד, נהאד אל-שמאלי מרמלה, תועד מאיים מול המצלמות על המשפחות היריבות: "כולם ימותו. כל מי שיעלה על הכביש - ימות. אם מישהו מלשין - גם הוא יילך". בשנה האחרונה חוסלו עוד שלושה מבני משפחתו, וברמלה חוששים מההלוויה: "לא יודעים מי הבא בתור"

[ ynet.co.il ]

מנהלי בתי האבות מזהירים: "לא נוכל להגן על הקשישים בגל השני"

42% מהנפטרים מקורונה בישראל הם דיירים בבתי אבות, שבשיא המגפה נותרו ללא הגנה מול הנגיף. בעקבות שיפור מצב התחלואה במוסדות משרד הבריאות מעוניין להרחיב את מדיניות ביקורי המשפחות - אך מנהליהם מזהירים: ללא תוספת כוח אדם וציוד מיגון - הקשישים ייחשפו לסכנה

[ ynet.co.il ]

שריפה בהר חברון: יישוב פונה, מטוסים הוזנקו

חמישה צוותי כיבוי בסיוע שני מטוסים ומתנדבים הצליחו להשתלט על האש. כלל המשפחות המתגוררות במצפה אשתמוע הועברו ליישוב סמוך וכביש 60 נחסם לכיוון באר שבע. התושבים טוענים כי מדובר בהצתה מכוונת: "פלסטינים שרפו צמיגים"

[ ynet.co.il ] כללי,

אחרי עשרה ימים ללא נדבקים בבתי אבות: קורונה במוסד גריאטרי בירושלים

שלושה עובדי הנהלה במרכז "הרצוג" בירושלים אובחנו עם קורונה, והקשישים שבאו עימם במגע הוכנסו לבידוד. בתוך כך, פעילי המאבק המשפחות של דיירי בתי האבות מאיימים במחאה נגד משרד הבריאות בשל נוהלי הביקורים: "אם יהיה גל שני לא נסכים להסגר"

[ ynet.co.il ]

תביעת המיליונים של משפחות נפטרי "משען": "מחדל גדול"

משפחות קרובי הנפטרים מקורונה בבית האבות "משען" בבאר שבע דורשות מהנהלת הרשת פיצוי בגובה חצי מיליון שקלים למשפחה – ומאיימות בהגשת תביעה ייצוגית. המשפחות פנו גם למשרד הבריאות. משען: "תביעת סרק וניצול של כאב המשפחות"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

הליך גישור עם הנאשמים באסון נחל צפית

ל-ynet נודע כי בשבוע הבא יתקיים דיון ראשון במסגרת ההליך שעשוי להביא להסדר טיעון. כאהן וברדיצ'ב נאשמים בהמתה בקלות דעת וגרימת חבלה חמורה בעקבות חלקם באסון שבו נהרגו 9 נערות ונער. המשפחות זועמות: "נעמוד על כך שהם ישבו על כיסא הנאשמים"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

עושים כבוד לאחיות - אבל למה ימי הבידוד על חשבונן?

הן גיבורות ההמלחמה בקורונה, שהושיטו יד לחולים תוך סיכון עצמי וליוו את המונשמים, המשתקמים והמשפחות. יום ההוקרה העולמי לאחיות שחל היום מגיע בתזמון מיוחד, אבל לצד ההתרגשות מהמחוות הן יוצאות לעוד מלחמה - לקבל תשלום על הימים שעברו בבידוד במגפה

[ ynet.co.il ]

שניים מחולי הקורונה הקשים נפגשו עם המשפחות: "זה היה שוק"

אפיק סויסה ושמעון לוי, שנחשבים לשניים מחולי הקורונה הקשים, יצאו היום לראשונה מהיחידה לטיפול נמרץ. הם הוצאו לחצר בית החולים איכילוב, שם פגשו את בני משפותיהם. אסתר לוי: "זה היה מרגש מאוד, בורא עולם שמע תפילתנו", אמו של אפיק: "בעזרת ה' בקרוב נראה אותו על הרגליים"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

משפחות גולדין ושאול עודכנו על מגעים עם חמאס להשבת הנעדרים והשבויים

המשפחות עודכנו בשבוע שעבר על ידי מתאם השבויים והנעדרים שמתקיימים מגעים עם חמאס. "קיימת הזדמנות להשיב את בננו הדר ואת אורון שאול ואת האזרחים מנגיסטו וא-סייד. להחמיץ את ההזדמנות זה חוסר אחריות לאומית", מסרה משפחת גולדין

[ ynet.co.il ]

המשפחות השכולות כותבות לנופלים: "בא לי לצעוק לך - 'אני מתגעגעת'"

לכבוד יום הזיכרון ביקשנו ממשפחות שכולות לכתוב ליקיריהן. סיגלית בצלאלי כתבה לבתה הילה: "המילה געגוע קיבלה משמעות של סוף ללא קצה". ורד כתבה לאחיה קסהון ביינסאן: "אין יום שאני לא חושבת עליך ומרגישה את חסרונך". רֹתם סימן טוב כתבה לאחיה שילה: "אם היית פה הכל היה אחרת"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

"אינו מעל החוק": רגב נגד החלטת ריבלין להגיע לטקס הזיכרון בכותל

ועדת השרים לסמלים וטקסים אסרה על ריבלין להגיע לטקס בשבוע הבא בשל הקורונה ואולם בבית הנשיא טענו: "זו טעות, הנשיא יגיע". על הרמטכ"ל כוכבי לא נאסרה ההגעה. רגב תקפה את החלטת הנשיא: "המשפחות השכולות ימנעו מהגעה לבתי העלמין ונשיא המדינה לא נשמע להנחיות"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

סחוג בפה, עופרת במים: אישום ב"כת הזוועות"

כבר ב-2008 התחיל הרב אהרון רמתי לאסוף סביבו נשים צעירות שחזרו בתשובה, ועד תחילת השנה החזיק אותן בדירה קטנה וצפופה בירושלים, תוך כדי שהן מפרנסות אותו ונמצאות בשליטתו המוחלטת. הפרקליטות: גרם להן להאמין שהוא היחיד שיודע את "דרך האמת", והרחיק אותן מהמשפחות

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

"הלב צובט בלי חיבוק העם": המשפחות שהקדימו לעלות לבתי העלמין הצבאיים

בעוד קרובי נופלים בצבא ונרצחים בפיגועים הצהירו כי לא יצייתו לאיסור הכניסה לבתי העלמין הצבאיים ביום הזיכרון, בחרו אחרים לכבד את החלטת הממשלה. "זה לא אותו דבר, העוצמה המרגשת חסרה", אמרה מאשה שפקדה את קבר בנה הקצין. אחות שכולה: "לנו זה יום זיכרון כל השנה"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

המשפחות השכולות מבינות, אך חלקן יגיעו לבתי העלמין: "נלך בכל מחיר"

מחר צפויים שרי הממשלה לאשר את החלטתו של ראש הממשלה שלא לאפשר למשפחות השכולות להיכנס לבתי העלמין ביום הזיכרון. אביה של קים, שנרצחה בפיגוע בברקן: "לא אכפת לי מהקורונה ולא אכפת לי גם למות". יו"ר יד לבנים: "יום הזיכרון הוא של עם ישראל כולו"

[ ynet.co.il ]

הממשלה תצביע הערב: מניעת גישה לחלקות הצבאיות וסגר כללי ביום העצמאות

שרי הממשלה יצביעו הערב על הגבלות ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל - ועל סגר כללי ביום העצמאות. במסגרת ההצעה, המשטרה תמנע גישה של משפחות שכולות לחלקות הצבאיות, וטקסי הזיכרון ייערכו ללא קהל. המשפחות נקראו לבקר בבתי העלמין בימים הקרובים

[ ynet.co.il ] כללי,
עמוד הבא ...