news paper icon

ארכיון חדשות: הנשיא

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הנשיא

רוסיה: אלפים נגד מעצר המושל שהביך את פוטין

מושל מחוז חברובסק שבמזרח הרחוק, סרגיי פורגל, נאזק שלשום מול המצלמות והוטס למוסקבה. הוא מואשם ברצח אנשי עסקים. ב-2018 הפתיע כשניצח את מועמד מפלגת "רוסיה המאוחדת", בעלת בריתו של הנשיא. בין 5,000 ל-35,000 הפגינו היום נגד מהמעצר: "מוסקבה, צאי מכאן!"

[ ynet.co.il ]

טראמפ ביטל את מאסר חברו שהורשע בפרשת "רוסיה-גייט"

הנשיא ביטל את 40 חודשי המאסר שנגזרו על יועצו רוג'ר סטון, שהורשע בכך ששיבש את חקירת התערבות רוסיה בבחירות כדי להגן על טראמפ. הבית הלבן: "הוא כבר סבל המון", סטון חגג: "לטראמפ יש חוש צדק נהדר, שפכו עלי שמפניות". הדמוקרטים זועמים

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

מכה לטראמפ: תובע דמוקרטי יבחן את רישומי ההכנסות שלו

העליון בארה"ב דחה את ניסיון הנשיא המיליארדר למנוע מתובע דמוקרטי בניו יורק לבחון את הרישומים – כחלק מחקירת תשלום דמי שתיקה לנשים – אך במקביל דחה לבינתיים את בקשת הקונגרס לשחררם, והמסמכים יישארו חסויים לעת עתה. שני השופטים שטראמפ מינה הצטרפו לרוב, הנשיא צייץ: "רדיפה פוליטית"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

מחריף המאבק בלשכת סוכני ביטוח: קבוצת סוכנים דורשת מהנשיא שיתפטר והוא משיב אש

המלחמה בין הפלגים השונים בלשכת סוכני ביטוח עולה קומה, לקראת דיון על תקציב הלשכה שאישורו מתעכב חודשים ניכרים • קבוצת סוכני ביטוח קראו לנשיא הלשכה ליאור רוזנפלד להתפטר "בטרם תאולץ לעזוב בבושת פנים"

[ globes.co.il ] סוכני ביטוח,

אחרי נאום ההגנה של ניסנקורן: מערכת המשפט תיאלץ ללמוד לקבל ביקורת | פרשנות

שר המשפטים הטרי "חסם בגופו" הקמת ועדה לבדיקת ניגודי עניינים של שופטי העליון, אך זו הייתה, כך נראה, רק יריית הפתיחה: בעידן שבו לא ניתן לפטור כל ביקורת בצווחות על "הסתה" ו"השמדת שלטון החוק", על הנשיאה חיות להפגין מנהיגות ושקיפות מקסימלית - ולא להסתתר מאחורי ניסנקורן

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

המחאה הצליחה: סגר הקורונה בסרביה לא יחודש

אחרי שהמונים צבאו על בניין הפרלמנט בבלגרד וחלקם אף פרצו אליו תוך עימותים קשים עם המשטרה, הנשיא הודיע: "אני רוצה עוצר, אבל רוב הסיכויים שזה לא יקרה". המפגינים טענו שהוא אשם בגל השני שחווה המדינה הבלקנית, הוא טוען: "עומדים מאחוריהם שירותי ביון זרים"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

ריבלין בביקורת על הממשלה: "עדיין לא פיתחה תורת לחימה ברורה בקורונה"

ביקורת חריגה של נשיא המדינה נגד התנהלות הממשלה במאבק נגד הנגיף: "ההתמודדות עם הקורונה הביאה לגיבושה של הסכמה פוליטית, אך אין גוף שמרכז את הידע, המאבק והשיח מול הציבור". ח"כ זוהר מהליכוד טען שהביקורת של ריבלין הגיעה בעקבות הצעת החוק להקמת ועדת חקירה לשופטי העליון, שאותה "ניסה לבלום". בבית הנשיא הגיבו: "שקר וכזב"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

סרביה: פרצו לפרלמנט במחאה על חידוש הגבלות הקורונה

מחאה סוערת בסרביה בעקבות חידוש ההגבלות, אחרי זינוק יחסי במספרי הנדבקים והמתים: מפגינים פרצו לבניין הפרלמנט בבלגרד ויידו אבנים וביצים, השוטרים ירו גז מדמיע. באופוזיציה טוענים: הנשיא הסיר מוקדם מדי את ההגבלות מהגל הראשון כדי להבטיח ניצחון בבחירות ביוני

[ ynet.co.il ]

האחיינית של טראמפ: "סוציופת שבחר ברמאות כדרך חיים"

בארה"ב חושפים קטעים מספרה של מארי טראמפ, שבמשפחה ניסו למנוע את פרסומו. בספר, ששמו "כך יצרה משפחתי את האיש המסוכן בעולם", היא טוענת כי הנשיא הרס את אביה האלכוהוליסט, שילם לאדם שייגש במקומו למבחני הכניסה לאוניברסיטה וסידר לאחותו מינוי לשופטת. "הפתולוגיות שלו כל כך מורכבות שצריך סוללת פסיכולוגים, איש לא כשיר לתפקיד פחות ממנו"

[ ynet.co.il ]

"קניה ווסט לא יהיה הנשיא הבא של ארצות הברית"

על רקע הקורונה והמחאות בארצות הברית, האם יש למוזיקאי סיכוי לנצח בבחירות לנשיאות בעוד ארבעה חודשים? מעין אפרת, פרשנית לפוליטיקה אמריקנית, מתקשה להאמין שכוונותיו רציניות אך מזכירה שגם טראמפ נתפס בהתחלה כבדיחה ומסבירה כיצד ווסט עשוי להשפיע על זהות הנשיא הבא

[ ynet.co.il ]

נשבר מחסום הפחד: מרד נגד "הדיקטטור האחרון באירופה"

גם אחרי שעצר את יריביו בבחירות וכלא מאות פעילים למען הדמוקרטיה, בלארוסים ממשיכים לקרוא תיגר על הנשיא אלכסנדר לוקשנקו. בחנות במינסק קונים חולצות שלועגות לו, גם שוטרים הצטרפו למחאה. "אני לא פוחד לדבר בפומבי ולקרוא לנשיא מקק. וזה כבר שינוי דרמטי"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,
עמוד הבא ...