news paper icon

ארכיון חדשות: הסגר

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הסגר

בידוד ללא בדידות? מחקר פסיכולוגי-חברתי בחן את מושג הבדידות במגפת הקורונה

מחקר פסיכולוגי חברתי שנערך בישראל בעיצומם של הסגר והבידוד בחודשי הקורונה, מגלה כמה עובדות מעניינות בנושא הבדידות. המחקר, אותו ערך ד"ר יצחק אלפסי, בדק משתנים שונים של התמודדות רגשית בתקופת הסגר. האם אנשים שגרים לבד סבלו יותר, או שמא בדידות היא תחושה סובייקטיבית?

[ ynet.co.il ] חדשות,

בר סימן טוב: לא לפגוש את סבא וסבתא, נחליט מחר על בתי הספר

משרד הבריאות כינס תדרוך מיוחד באמצע החג בגלל הגידול המשמעותי במספר התוצאות החיוביות. מחר תתקבל החלטה סופית בעניין הקפאת הלימודים שבחינתה פורסמה לראשונה ב-ynet. בר סימן טוב אמר כי הציבור נכנס לשאננות, אך הבהיר: "הסגר לא נמצא על הפרק"

[ ynet.co.il ]

10 גרביים ב-10 שניות: שיאי גינס בימי הסגר

ב"ספר השיאים של גינס" מדווחים שבגלל הקורונה חל גידול במספר הבקשות לבדיקת שיאים הנשברים במרחב הביתי. כדי להעלות חיוך, אנשי גינס מציבים לחולמים-על-שיאים אתגרים דרך האינטרנט: מי יכול ללבוש 10 חולצות ב-15 שניות?

[ ynet.co.il ]

גרמניה: הימין הקיצוני בחולצות עם טלאי צהוב - "אנחנו הקורבנות"

בחולצות של אנה פרנק וטי-שירטס שעליהן טלאי צהוב מוחים פעילי ימין קיצוני בגרמניה נגד הסגר במדינה עקב התפשטות הקורונה. ההנהגה המקומית טוענת כי מדובר בביטוי נוסף של קשירת היהודים להתפרצות המגפה, ובקהילה היהודית מוחים: "זו פרובוקציה זולה. איך הרשויות מאפשרות את זה?"

[ ynet.co.il ] העולם היהודי,

אוסטרליה מגיבה: "להסגיר את מלכה לייפר כדי שהצדק ייעשה"

התובע הכללי באוסטרליה בירך על החלטת בית המשפט ולפיה לייפר כשירה לעמוד לדין: "מחשבותיה של ממשלת אוסטרליה נתונות לקורבנות". בישראל מקווים שהסגרתה תפתור את משבר היחסים בין המדינות. הקהילה היהודית מפצירה "להאיץ תהליכים"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

בדרך להסגרה: ביהמ"ש קבע - לייפר כשירה לעמוד לדין

אחרי שנים של מאבק להסגרתה לאוסטרליה, קבע בית המשפט המחוזי כי מלכה לייפר - המנהלת שנאשמת בפדופיליה בתלמידות - כשירה לעמוד לדין. "היא מתחזה לחולה במחלת נפש", נקבע. על פי החשד, השר ליצמן ביקש לארגן חוות דעת פסיכיאטרית שתקבע כי אינה כשירה לדין. המתלוננות: "לא מאמינות שהיום הזה הגיע"

[ ynet.co.il ]

מנכ"ל גולף: "נחזיר לעבודה בסוף המשבר 90% מהעובדים"

את הדברים אמר רביב ברוקמאייר עם פתיחת החנויות המשופצות של הקבוצה בכלבו שלום בת"א • הוא מגלה כי אובדן המכירות לקבוצת גולף בתקופת הסגר עמד על 130 מיליון שקל, וכי הפדיונות מאז החזרה לפעילות בחנויות גולף אנד קו עולים על המכירות בשנה שעברה

[ globes.co.il ] רשתות אופנה,

היועץ של ג'ונסון הפר בידוד: "לא מתפטר, לא מתנצל"

בעיצומו של הסגר נסע דומיניק קאמינגס עם בנו - ורעייתו שנדבקה בקורונה - מלונדון לבית הוריו: מרחק של כ-400 ק"מ. בבריטניה זעמו על היועץ הבכיר של בוריס ג'ונסון, ודרשו מראש הממשלה לפטר אותו. למרות הלחץ קאמינגס לא מביע חרטה: "הפעלתי שיקול דעת בצורה הטובה ביותר"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

אסטרטגיה תזונתית: 7 המלצות למבוגרים

התקופה בה אנו נדרשים לחזרה לשגרה ויציאה מהבידוד החברתי מביאה אתגרים בריאותיים בעבור בני הגיל השלישי. "תזונה נאותה חשובה גם בימים שגרתיים אבל בעקבות הסגר היא חיונית להורדת הסיכונים הבריאותיים", אומרת דיאטנית קלינית ונותנת 7 טיפים תזונתיים חשובים

[ ynet.co.il ] תזונה ודיאטה,

היועץ של ג'ונסון הפר בידוד ונסע 420 ק"מ

בבריטניה דווח שדומיניק קאמינגס, יועצו הבכיר של ראש הממשלה, נסע לבקר את הוריו בזמן הסגר אף שפיתח תסמיני קורונה והיה אמור לשהות בבידוד. באופוזיציה קוראים לפטרו. היועץ: "התנהגתי בצורה סבירה וחוקית"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

המושלת שנלחמת בטראמפ על הסגר

גרצ'ן וויטמר, מושלת מישיגן שמועמדת להיות הסגנית של ביידן במרוץ לנשיאות, האריכה את הגבלות-הקורונה למרות הלחץ של טראמפ שתסיר אותן. מעל העימות מרחפת הפוליטיקה: במישיגן צפויה התמודדות צמודה בבחירות בנובמבר, וכיפופי הידיים עשויים להשפיע על התוצאה

[ ynet.co.il ]

העולם המוסלמי חוגג עיד אל-פיטר בצל הקורונה

מסעודיה עד הולנד: החג שמציין את סוף הרמדאן יוצא לדרך, ובחלק ממדינות האיסלאם חוששים מהדבקה המונית. באינדונזיה מזייפים מסמכים ומשתמשים במבריחים כדי לעקוף את הסגר, בפקיסטן יצאו המונים לשווקים: "אם לילדים לא יהיו בגדים חדשים לחג, למה עבדנו כל השנה?"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

"לא רצינו ג'קוזי, בריכה ורקדניות באוויר, פה באים למדבר"

הם השתקעו ביישוב קהילתי קטנטן ומבודד בנגב מתוך אהבה למדבר והקימו בו חאן למבקרים. את תקופת הקורונה ניצלו לשיפוץ שלו. "לראות אנשים שנכנסים לחאן והלב נפתח זה מרגש". משפחות מרחבי הארץ מספרות בגילוי לב על החיים בצל הסגר. והפעם: משפחת הר-טוב, מעזוז

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

הקורונה הכריעה את הזורע: חנות הרהיטים המיתולוגית נסגרת אחרי 84 שנים

החנות שהוקמה ב-1936 סוגרת את הדלתות אחרי עשרות שנים שרהיטיה מככבים כמעט בכל בית בישראל. לאחר שנה קשה עקב שינוי בכבישי הגישה לקיבוץ, המגפה והסגר שליווה אותה הביאו להחלטה. "עצוב שהחנות נסגרת, היא היתה השריד האחרון שנשאר פה מתעשיית הרהיטים". בשבועיים הקרובים תתקיים מכירת חיסול

[ ynet.co.il ] כלכלה בארץ,

פולין: סערה פוליטית בגלל השיר שבראש המצעד

השיר "הכאב שלך טוב משלי", שתוקף את מנהיג מפלגת השלטון ירוסלב קצ'ינסקי שהפר את הסגר כדי ללכת לקבר אמו, הגיע ביום שישי למקום הראשון ב"רדיו טרויקה". בשבת נעלם, במה שנראה כמו צנזורה בשירות הפוליטיקאים. ברקע: החשש שהדמוקרטיה הפולנית נשחקת

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,
עמוד הבא ...