news paper icon

ארכיון חדשות: הערבי

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא הערבי

בחברה הערבית אופטימיים לקראת הרמדאן: "נהיה עם כל המשפחה"

בניגוד לרוב מדינות העולם, אזרחי ישראל המוסלמים יוכלו לציין את החודש הקדוש תחת הגבלות מחמירות הרבה פחות, הודות לחיסונים. "בשנה שעברה לא הרגשנו את הרמדאן, עכשיו יש המון תוכניות", סיפר תושב טייבה. צפו ברחובות הערים המקושטים והמוארים

[ ynet.co.il ] כללי,

החלה מלחמת ארגוני פשע בדרום? החיסולים והחשש

"מיגרנו את הפשיעה במגזר היהודי", הכריז נתניהו לפני 3 חודשים - אבל היממה האחרונה מראה אחרת: שני חיסולים, פיצוץ רכב וירי. ראשי ארגוני הפשע דומרני ושלמה בדרך לצאת מהכלא, ובמשטרה מעריכים כי החיסול באשקלון הוא רמז לבאות. השר אוחנה לא אמר דבר. ח"כ עודה: "כשמתעלמים מהפשע המאורגן בקרב האזרחים הערבים, הוא לא נשאר רק שם"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

אבנים, זיקוקים וקטטות: האלימות הותירה מאחור את הסולחות בכפר מנדא | תיעוד

הרציחות בדיר אל אסד ובאבטין במהלך סוף השבוע האחרון לא היו אירועי האלימות היחידים בחברה הערבית. עשרות השתתפו בקטטות המוניות על רקע סכסוך משפחות בכפר שבגליל התחתון: "בכל רגע יכולה להיגרם לנו אסון"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

שלושה נרצחים בתוך שעות: "חטפו לנו את הבן"

הפשע ממשיך להשתולל ביישובים הערביים, ועוד ועוד אזרחים נרצחים בידי אלמונים. אתמול היו אלה עז א-דין עמאריה, אחמד סנע אללה וקרוב משפחתו חאפז. אחיינו בן ה-13, שנורה גם הוא ונפצע בינוני, שאל את הוריו בבית החולים: "הוא שוחרר?"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

רצח כפול בדיר אל-אסד: שני צעירים נורו למוות, 2 ילדים נפצעו

ירי רודף ירי בחברה הערבית: שעות ספורות לאחר ששלושה אחים נורו בעמק זבולון - ואחד מהם נרצח - שני צעירים נורו למוות צפונית משם, בדיר אל-אסד שליד כרמיאל. שני ילדים נפגעו גם הם מהירי ונפצעו קל ובינוני. כוחות רבים הוזעקו למקום. מתחילת השנה: 29 נרצחו במגזר

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

תיעוד: ח"כ עופר כסיף הוכה ע"י שוטרים בשייח ג'ראח

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת השתתף בהפגנת הזדהות עם התושבים הערבים במזרח ירושלים. בעימות משם נראה אחד השוטרים דוחף אותו ומכה אותו באגרוף, ולאחר מכן שוטרים נוספים משכיבים את כסיף על הקרקע. משקפיו נשברו: "היינו שלווים, השוטרים השתוללו והרביצו", טען. יו"ר הכנסת: "מזעזע, התנהגות ברוטלית". המשטרה: "נתחקר את האירוע"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

"אם אבא שלי לא היה אבא שלי, יכול להיות שהייתי מצביעה למרב מיכאלי"

רגע לפני שהיא מסתערת על המסך בתפקיד ראשי בסדרה "המפקדת" של כאן 11, אלונה סער, הבת של גדעון סער, מדברת על הכל בראיון בלעדי ראשון: על חילוקי הדעות הפוליטיים עם אביה, על ההתבטאויות הבוטות שלה נגד ראש הממשלה, על שותפות הגורל עם יאיר נתניהו, על הצחוקים עם גאולה אבן, על מערכת היחסים הסוערת עם האקס, השחקן הערבי אמיר חורי, שהפכה אותה לכלי ניגוח פוליטי, ועל הסיבה שבגללה צה"ל צריך לעדכן גרסה

[ ynet.co.il ]

"חינוך לדורות הבאים": נציגים ממדינות ערב במצעד החיים הווירטואלי

מצעד החיים נערך גם השנה באופן מקוון: "עוצמת הזיכרון שונה, אבל אפשר להגיע להרבה אנשים דרך הרשתות". בין המשתתפים - מנכ"ל פייזר, ממונה הקורונה של הבית הלבן ונציגה סעודית. גם נציגים מבחריין ואיחוד האמירויות סייעו בהכנות: "נותן תקווה". בדובאי נערך טקס ראשון מסוגו בהשתתפות נציגים מהעולם הערבי: "לא נשארה עין יבשה"

[ ynet.co.il ] כללי,

גיבור השבוע שעבר קיבל סטירה מצלצלת

הבחירה של מנסור עבאס בימין הייתה הגיונית מבחינה פוליטית, אבל דמיונית מבחינה מעשית. החרד"לים לא יסכימו לאמנספציה של הכוח הפוליטי הערבי ויו"ר רע"מ נותר זנוח

[ ynet.co.il ]

לאחר 35 שנים: רוצח החייל משה תמם השתחרר מהכלא

המחבל הערבי-ישראלי רושדי אבו-מוך, שרצח את תמם ב-1984, יצא משערי כלא קציעות בדרך לביתו בבאקה אל גרבייה - שם צפויה לו קבלת פנים חגיגית שאותה ניסתה משפחת החייל למנוע. הם פנו לדרעי ואוחנה: "הוא יגור חמש דקות מאיתנו, למה יש סמכויות אם לא למקרים אלה?"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

סוף עונת הדרוזים

הכניסה הדרמטית של החברה הערבית למשחק הפוליטי, במקביל לירידת קרנו של האתוס הביטחוני בישראל, משאירה מאחור את המיעוט שנחשב פעם למודל. ההנהגה שלו כשלה

[ ynet.co.il ]

תיעוד: פותח באש בלב אוכלוסייה אזרחית בצפון - ונמלט

החברה הערבית מסכמת שבוע אלים נוסף, ותיעוד קשה שמגיע מג'דיידה-מכר מראה כיצד חמוש יורה באדם אחר שעמד ליד אנשים - ונמלט בריצה. בבאקה אל-גרבייה ירו אלמונים לעבר חנויות, תושבים טוענים: "מדובר בעבריינים משוחררים, ואין מי שיעצור אותם". מתחילת השנה נרצחו 26 בני אדם בחברה הערבית

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

"בוקס בבטן" או עדיף על המשותפת? עבאס במוקד המחלוקת

לא רק המערכת הפוליטית סוערת בגלל נאום יו"ר רע"מ - גם בחברה הערבית ובקרב פעילי הימין הדעות חלוקות. יו"ר אם תרצו: "עדיף בחירות חמישיות", פעילת ליכוד: "הם יתנגדו לתקיפה בעזה?". הפרשן עפיף אבו מוך הסביר שרע"מ תעדיף את הליכוד. תומך המפלגה הוסיף: "מי ששינה את התודעה היה נתניהו, עבאס רק זיהה את התהליכים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

עבאס בקריאה לפיוס: "לייצר הזדמנות לחיים משותפים"

יו"ר רע"מ, שהפך ללשון המאזניים בדרך להרכבת קואליציה, נשא נאום בעברית שפנה לאזרחים היהודים בישראל: "הגיעה העת לחפש את המשותף". עבאס התעלם מהסוגיה הפלסטינית והתמקד בבעיות של האזרחים הערבים: "אם אני לא אחיה בשלום במדינה, לא אהיה מסוגל לחתור לשלום עם שכניי". גם הפעם לא אמר על מי ימליץ לעמוד בראשות הממשלה, אך קרא לשני הצדדים לאמץ דווקא את גישתו: "זה הזמן לשינוי"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,

עבאס: "אולי לא נשיג את כל הזכויות, אבל לא נפקיר אותן"

יו"ר המפלגה שמסתמנת כגורם מכריע בקביעת הממשלה הבאה, אישר בריאיון לסוכנות הידיעות הטורקית אנאדולו כי מפלגתו מנהלת מו"מ "גם עם הימין וגם עם השמאל". עבאס הדגיש כי טרם קיבל החלטה, ואמר כי רע"מ "לא תאפשר לדחוק את הערבים לשוליים"

[ ynet.co.il ] המערכת הפוליטית,
עמוד הבא ...