news paper icon

ארכיון חדשות: יסודי

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא יסודי

ח"כ ממרצ על חוק האזרחות: "הופכים אנשים לשקופים", בן גביר: "לא נהיה גלגל הצלה"

הקרב על החוק שנועד למנוע איחוד משפחות ערביות עם פלסטינים מגיע לנקודת רתיחה. ח"כ רוזין לאולפן ynet: "שקד לא הסכימה לשום פשרה". טופורובסקי מיש עתיד: "נראה מה יעשו ביבי, דרעי ודיכטר כשהחוק יעלה". בן גביר: "נביא הצעה הרבה יותר יסודית ונכונה"

[ ynet.co.il ]

איך לא מנצחים מגפה: בבנימינה לומדים כרגיל ויש גם טיול שנתי

כ-80 תלמידים כבר נדבקו בקורונה במוקד ההתפרצות, אבל בחלק מהשכבות בכמה בתי ספר יסודיים לא לומדים בזום, וגם טיול שנתי למחר של אחת הכיתות לא בוטל. ילדים רבים נשארים בבית: "לא נסכן אותם". מנהל בית ספר: "רק במשרד החינוך יכולים להחליט על למידה מרחוק לכל המוסד החינוכי"

[ ynet.co.il ]

תלמידי העל-יסודי יוצאים לחופש הגדול: "גם מהשנה הזו צריך לנוח"

כ-780 אלף תלמידים ייצאו היום לחופשת הקיץ בתום שנה של זום, געגועים לחברים, סגרים, אזעקות ומסכות. מומחים מזהירים: החופש עלול לחשוף אותם לשלל סכנות. נתונים מראים: אחד מכל ארבעה צעירים חש חרדה, דיכאון ומתח

[ ynet.co.il ]

תלמידי העל יסודיים יוצאים לחופש הגדול אחרי שנת קורונה: "חשש שיפרקו עול"

התיכונים והחטיבות יצאו ביום ראשון לחופשת הקיץ המיוחלת לאחר שנה קשה ומתסכלת - ומומחי החינוך מזהירים: חלק עלול "לפצות" על הזמן האבוד בבדיקת גבולות מוגזמת, שימוש בחומרים ממכרים, פגיעה מינית ולפתח הפרעות אכילה

[ ynet.co.il ]

הרמטכ"ל: "אסור היה שהקצין ימות בכלא. נתחקר, ונעשה הכול שהסוד לא יתגלה"

רב-אלוף כוכבי התייחס לראשונה לפרשת מות קצין המודיעין שנחשפה ב-ynet ואמר: "הוא עשה עבירות חמורות ביותר, במודע ובכוונה - אבל הוא לא היה דומה לאסיר X. אסור היה שימות בכלא. נתחקר זאת באופן מעמיק, נוקב ויסודי". משפחת הקצין בתגובה: "דורשים בדיקה יסודית כדי להבין את פשר המחדל"

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

תסכול מהבגרות בלשון: "תלמידים יצאו בבכי"

תלמידים ומורים קובלים על כך שבחינת הבגרות בלשון שנערכה אתמול הייתה קשה במיוחד. תלמידים מכפר סבא: "כל ההשקעה ירדה לטמיון". מורה ללשון: "אין קץ לתסכול". יו"ר התאגדות מנהלי בתי הספר העל-יסודיים פנה למשרד החינוך, שהגיב: "אם יימצא כי היה קושי חריג, נדע לתת מענה"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בית המשפט דחה את הבקשה להקמת ועדת חקירה למות אהוביה סנדק

הוריו של הנער שנהרג במרדף משטרתי דרשו למנות ועדה בראשות שופט שתעקוב אחר החקירה של מח"ש מחשש לטיוח מעורבות השוטרים במותו, אך בית המשפט קבע כי נוהלה חקירה יסודית ומקיפה. עורך הדין של המשפחה: נשקול בימים הקרובים לעתור לבג"ץ

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

המפכ"ל טוען שהמחדל במירון נמשך שנים: "לא נהיה שעיר לעזאזל"

בישיבת סגל הפיקוד הבכיר במטה המחוז הצפוני נתן רב-ניצב יעקב שבתאי גיבוי לשוטרי המחוז בעקבות האסון בהר מירון. הוא ציין כי שוטרים "חירפו את נפשם בשביל לחלץ אנשים". השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: "נותן גיבוי מלא למפקד המחוז ולמפכ"ל, שעשו את כל שיכלו, במלוא הרצינות והיסודיות, כדי להיערך להילולה"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

בן 12 ואחיו, זמר חרדי, עילוי בישיבה: פורסמו שמות הרוגים במירון

נתניהו קרא להכריז על יום ראשון כיום אבל לאומי לאחר ש-45 נהרגו במירון: "נערוך בדיקה יסודית, המשטרה מנעה אסון גדול בהרבה". הזמר שרגי גשטטנר נהרג: "איש חסד, אדם מדהים". אחיו של שמחה בונים דיסקינד סיפר: "אני התגייסתי, הוא היה עילוי ונשאר בישיבה". מנחם זקבך הותיר תינוקת ואישה בהיריון: "האחרון שיעלה על הדעת שיהיה בדוחק הזה"

[ ynet.co.il ] כללי,

שניים מתוך שלושה תיקי טיקטוק נגנזים: "הרשת אלימה"

תופעת הטרור בטיקטוק צוברת תאוצה, אבל ההרתעה כמעט שלא קיימת: בשנת 2020 פחות משני אחוזים מהתיקים בנושא הגיעו לכדי הכרעה שיפוטית. המשטרה: "כל פנייה מטופלת באופן יסודי ומעמיק, אבל לא בכל מקרה יש אישור למשטרה לחקור בעבירות של הסתה לאלימות"

[ ynet.co.il ] משפט ופלילים,

זעם על יפן: תשפוך את המים מפוקושימה לים

בעוד שנה לא יישאר מקום לאחסון מי הקירור בכור הגרעיני הפגום, וטוקיו החליטה לשפוך לאוקיינוס יותר ממיליון טונות בתום טיהור יסודי – אם כי ייוותרו במים חלקיקים רדיואקטיביים בכמות זעומה. סוכנות הגרעין וארה"ב מגבות, סין ודרום קוריאה נגד: "חוסר אחריות". גם הדייגים מוחים: "רומסים אותנו"

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

מנכ"ל פייזר: מעריך שילדים ביסודי יוכלו להתחסן לפני סוף השנה

אלברט בורלה אמר כי הוא מצפה שבני נוער צעירים יוכלו לקבל חיסון נגד קורונה בסתיו הקרוב, ואילו ילדים בבתי ספר יסודי - לפני סוף 2021. במערכת החינוך 13,733 תלמידים שהם חולים פעילים

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

חונכים אישיים ובדיקות בבית: בריטניה חוזרת לביה"ס

מיליוני תלמידים שבו הבוקר לכיתות בממלכה אחרי חודשיים בסגר. בבתי הספר העל-יסודיים הם יידרשו לעבור 3 בדיקות קורונה – ואז להמשיך עם בדיקות מהירות בבית. המורים מזהירים: "יש הרבה הורים סרבנים". הממשלה מינתה פרויקטור חינוך ומקצה 1.7 מיליארד פאונד לסגירת פערים, על הפרק: הארכת ימי הלימוד, קיצור חופשים – והצמדת חונכים אישיים

[ ynet.co.il ] חדשות בעולם,

רן ארז: "תלמידים רבים לא יבואו ללמוד ביולי"

בריאיון לאולפן ynet העריך יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים כי יותר ממחצית מצוותי ההוראה יילמדו גם בחודש יולי, "כי הם רוצים", אך צפה כי בקרב התלמידים התמונה תהיה שונה - ורבים לא יגיעו לכיתות. על היעדרותה של יפה בן דויד מהצגת מתווה החינוך אתמול: "אנחנו לא מדברים, אני לא יודע. אולי היא רוצה להראות שהיא לא מאוד מושגת"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,
עמוד הבא ...