news paper icon

ארכיון חדשות: נצטרך

גרף חולי קורונה בארץ

גרף חולי קורונה בארץ והדבקות חדשות ראו מסמך מלא כאן - עם פירוט החולים

גרף השוואה בהדבקות בין מדינותמאמרים בנושא נצטרך

ראש צוות היעוץ למל"ל: "יכולנו לפעול ממרץ – בזבזנו את הזמן"

נמשכים חילופי ההאשמות סביב ניהול המשבר: פרופ' אלי וקסמן, ראש צוות המומחים שייעץ למל"ל בעניין מגפת הקורונה מפנה אצבע מאשימה אל השרות לבריאות הציבור. "בגללם אבדה השליטה על המגפה", טען בריאיון לאולפן ynet, "היכולת שלנו לדכא התפרצויות מקומיות לא קיימת – נצטרך להטיל צעדים ארציים"

[ ynet.co.il ]

משרד החינוך לא נערך והתלמידים שבבידוד לא ניגשו לבגרות

אתמול הוחלט כי התלמידים שבבידוד יוכלו לגשת לבגרויות בכיתה נפרדת, אך בחלק מבתי הספר לא הספיקו להיערך ובמקביל המועד החלופי בוטל. כעת על התלמידים לגשת למועדי החורף - וחלקם כבר יהיו אז בצה"ל. "נצטרך להשקיע המון כסף וזמן שלא בטוח יהיו לנו"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

הממשלה אישרה פה אחד את החזרת איכוני השב"כ

לפי הצעת החוק, הממשלה תהיה רשאית להפעיל את שב"כ רק לצורך סיוע לחקירות האפידמיולוגיות של משרד הבריאות, שמטרתן זיהוי מיקום חולי קורונה. "מקווה שלא נצטרך להפעיל זאת, יכול להיות שנגיע לעצירת המחלה ושיטוח העקומה עוד לפני סיום החקיקה", אמר נתניהו

[ ynet.co.il ]

האכיפה תוגבר: "אם נצטרך, נעלה לאוטובוסים"

ראש מפלג חקירות במשטרה הודה באולפן ynet כי "תשומת הלב המשטרתית לקורונה הייתה פחותה לאחרונה", והבהיר: "נציב מחסומים, נגיע למועדונים, נאכוף במוניות". בכיר משרד הבריאות, ד"ר אשר שלמון, אמר כי "החמרת הקנסות על הפרק". על השבת הטיסות: "נדע עוד שבועיים, יש ביקוש רב"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

העימות בימין סביב הסיפוח: "נצטרך לוותר רק כשהפלסטינים יהפכו מזאבים לכבשים"

בפאנל באולפן ynet הסביר ראש מועצת אפרת עודד רביבי מדוע הוא תומך בתוכנית טראמפ, חרף סוגיות המובלעות והמדינה הפלסטינית: "זה יקרה, אולי, עוד ארבע שנים". מהצד השני טוענים: "סיפוח יהיה אסון בכמה רמות. נאבד את הציונות". סאיב עריקאת: "זה סוף הניסיון להגיע לשלום"

[ ynet.co.il ] מדיני,

ירידה חדה במספר הבדיקות והאבחונים: 14 חולי קורונה אובחנו מחצות

מדובר בנתון חריג יחסית לימים האחרונים, שהתקבל ככל הנראה בשל הירידה במספר הבדיקות. מוקדם יותר החליטו השרים כי הלימודים יתקיימו כרגיל - חוץ ממוסדות שבהם דווח על תחלואה. נתניהו: "יש עלייה תלולה בתחלואה והתרופפות במשמעת. אם נצטרך - נחזור להגבלות במשק"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

בשווקים ובקניונים מתכוננים לפתיחה, בחדרי הכושר נשארו עם סימני שאלה: "לא יודעים איך הצרכנים יתנהגו"

בשוק הכרמל כבר הכינו את הסימונים לשמירת מרחק ובמחנה יהודה מתרגשים: "בשוק פתוח הרבה יותר בטוח". גם בדיזנגוף סנטר ערוכים: "אם תנועת הקהל תחזור לנורמה נצטרך למנוע כניסה של רבים, הלוואי שזו תהיה הבעיה". בינתיים בחדרי הכושר מחכים לקבל הנחיות ברורות

[ ynet.co.il ]

גרוטו: "נראה שגל הקורונה הנוכחי מיצה את עצמו"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות התייחס באולפן ynet לירידה במספר החולים, והבהיר כי "גם 200 חולים יכולים להביא לבערה". על החזרה ללימודים אמר כי "ברור שזה יביא יותר חולים, נצטרך למצוא איזון". על הקלות נוספות: "רק אחרי יום העצמאות"

[ ynet.co.il ] חינוך ובריאות,

א. ב. יהושע: "מוכן למוות, אם זה יהיה במקום צעיר"

בריאיון מיוחד לרגל החג, א. ב. יהושע מדבר על התמודדות ישראל עם הקורונה ("מקבלים ציון לא רע"), על החברה החרדית ("נצטרך להפוך את היהודים לישראלים") ועל הקשר המפתיע בין המגפה לטלוויזיה ("סמלי שזה התחיל מאוכל"). בינתיים, חתן פרס ישראל מתהדר בתואר נוסף: "בעל זום"

[ ynet.co.il ]

מנהלי בתי חולים: "נצטרך לבחור במי לטפל ועל מי לוותר"

חשיפת "ידיעות אחרונות": 20 אחוז בלבד. זה סך המיטות שיקצו בבתי החולים למטופלים ה"רגילים", אלה שאינם חולים בקורונה, על פי ההנחיות המתוכננות של משרד הבריאות. התוצאה: חולי סרטן, אנשים עם בעיות לב ומחלות קשות אחרות, ייאלצו למצוא טיפול במסגרות אחרות. בכירים במערכת: "משמעות ההנחיה של משרד הבריאות היא שמנהלי בתי החולים יצטרכו לבחור בין החולים"

[ ynet.co.il ]

בצה"ל נערכים לסייע לחיילים שייפגעו מהמשבר הכלכלי

אלפי חיילים עובדים במקביל לשירותם כדי לסייע בפרנסת משפחתם, ובצה"ל צופים כי הם עלולים להיפגע במשבר הכלכלי שמתפתח בשל התפשטות הקורונה. "במידה שנצטרך – נעמיק יותר את המעטפת הכלכלית". על הפרק: חופשות, תווי קניה ומענקים

[ ynet.co.il ] צבא וביטחון,

הפתרון שעשוי להקל על הטיפולי בחולי קורונה

עם פרוץ מגפת הקורונה בסין, הוקמו שם שני בתי חולים תוך 10 ימים. מדובר בפתרון חריג, אבל אולי כדאי לחשוב עליו בהתחשב בעובדה שעלולים להיות פה עשרות אם לא מאות חולים קשים, שנצטרך למצוא להם מקומות אשפוז, בעיקר לנוכח מצבה הקשה של מערכת הבריאות בישראל

[ ynet.co.il ] איכות חיים,
עמוד הבא ...